Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A nővérem az őrületbe kerget,...

A nővérem az őrületbe kerget, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nővéremmel egy telken lakom külön lakásban. Egy rettentő kötekedő és rosszindulatú ember. A szomszédokat állandóan figyeli és feljegyzéseket készít ki mikor megy el, mikor és kivel megy haza, mit csinál a saját területén. Ha valaki jön hozzám rögtön az a kérdése: Ki ez? Mit keres itt? Mikor megy el? Hol van a munkahelye? Mennyi a havi jövedelme? Régen mindenre szépen válaszoltam és rendszerint úgy elferdítette hogy egy ügyvéd ismerősömből drogdílert talált ki. Az ilyen kitalációit közös ismerőseinknek örömmel terjeszti. Megőrülök tőle! Ha elmegyek otthonról az ablakból les mikor indulok, kiugrik, és elkezd faggatni. Ha hazajövök az udvaron vár fel-s alá merre voltam. Ha este 8-kor értem haza sírva panaszolja hogy a sírba teszem, hogy ilyen késő éjjel megyek haza. Ha azt mondom munka után vásároltam ő azt mondja ez nem tarthat ennyi ideig. Ha szerelők jöttek hozzám kitalálta, hogy szexuális kapcsolatom volt velük és azok nem is szerelők. A szomszédok előtt napi szinten megy az ingyencirkusz. Ha jött a mosogatógép szerelő megkérdőjelei hogy szerelő mert a szerelő nem végezhet 10 perc alatt. (csak valamit be kellett állítania a gépen). Ez hosszú évek óta megy. Mindig faggat, ha megmondok minden őszintén azt mondja hogy most mondd meg őszintén és folytatja és folytatja, Megőrülök tőle! Nem jelenthetem fel zaklatásért mert a testvérem. A rendőrséget nem hívhatom ki mert a testvérem nevén van a telek. Elköltözni családi okok miatt nem lehetséges.

Kérem csak az válaszoljon aki volt mér hasonló helyzetben és építő tanácsot tud adni. Napi szinten bőgök miatta és érzem az idegeim ezt már nem bírják. Minden ismerősömet akik hozzám jártak elüldözte. (Aki nem ideillőt ír nem veszem figyelembe.)



2017. okt. 19. 15:06
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy a környéken többekkel is így packázott akik azt mondták ez nem élet és elköltöztek! Én viszont családi okok miatt nem tudok így már csak rám száll évek óta tart ez és NEM BÍROM!!!!! Ahogy kilépek a házból rögtön elkap mert rengeteget van az udvaron és piszkál és cseszeget és baszogat, NEM BÍROM TOVÁBB!
2017. okt. 19. 15:14
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Keress egy kiadó szobát, adj fel hirdetést, vagy böngészd a netet és inkább egy idegennel élj együtt, mint a testvéreddel. Nincs más megoldás, mint hogy új életet kezdesz máshol! (Azért az egy szoba, mert így olcsóbban kijössz, mintha egymagad bérelnéd)
2017. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen az elköltözés lenne a megfelelő, másik lehetőség - aminek nagyon kicsi az esélye - ha testvéred belátná, hogy nagy probléma van vele és találna valami elfoglaltságot, amivel lekötné magát, haleyett, hogy mások életébe próbál bekukucskálni folyamatosan, esetleg felkeresne egy pszichológus szakembert.

Ez amit csinál, beteges, nagyon beteges.

Ajánlj neki sorozatokat, hogy azokat nézze, az ilyen emberek azt is imádják, hiszen ott aztán vannak történések mindig a szereplők közt, amin lehet csámcsogni.

2017. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat. Elköltözni semmi esély mert ügyvéd tanácsára nem mehetek el bizonyos ok miatt. Az itt létemet kéne normális mederben folytatni ami egyre kilátástalanabb hossz évek után is. Tv-zni alig szokott az nem az ő világa. Mások életébe való beleszólás, kritizálás, ez élteti. Valami olyan megoldás kéne hogy olyannal vágjak neki vissza ami leállítja és ezt befejezné. Megjegyeztem neki, hogy el kéne menni pszichológushoz erre azt mondta szemtelen vagyok. Ha visszaszólok befogja a számat hogy vele így nem beszélhetek. Úgy érzem maga az ördög bújt belé. Komolyan mondom. Többször látom azt a sátáni vigyort rajta. Éjszaka a házam előtt sétálgat a sötétben. Nem vagyok tőle biztonságban és itt kell élnem. Mindenki akivel beszéltem az elköltözést javasolta de ez egyenlőre szóban sem jöhet. Nem tudom mit tegyek, de a teljes megőrülés utolsó utáni pontján állok. Nincs olyan aki olyan tanácsot adhatna amivel élhetnék és vége lenne ennek a borzalomnak. Régen kapott kulcsot de betört és elvitte ami megtetszett neki a saját lakásomból. Aztán a kulcsot visszavettem és valahogy szerezett egy másikat és az udvaromra bejár, ami megtetszik neki elviszi.

Sőt ha telefonon felhív és rögtön (kb 4 másodperc múlva nem veszel fel) oda megy a lakásomhoz, kinyitja a kapumat és körbedörömbölve seprűnyélell a konyhaablakot, a fürdőablakot, a külső ajtót és a szobáim ablakát és üvölt, hogy beszédem van velem azonnal menjek ki. És meg pl. éppen fürdök. Miatta egész nap az ablakokat és ajtókat zárva kell tartanom. Ilyenkor attól rettegek hogy azzal a rohadt seprűvel be ne törje egyszer az ablakokat. Ha felhív és kicsöng neki mondjuk 15x azt mondja 15x hívott fel, nem tudom megmagyarázni hogy nem 15x hívott csak 15x csengett ki. Ha dolgozom és este 7-8 között érek haza többször azzal vár a kapuban hogy vagy a rendőrséget hívja hogy eltűntünk vagy nem nem egyszer a szomszédot akarja áthívni hogy törje fel a külső ajtót mert nem vesszük fel a telefont. Nem érti meg hogy dolgozunk vagy szabadnapon ügyintézni kell és boltba menni. És ez csak egy két apróság amik történnek NAPI szinten!Kérlek segítsen valaki!

2017. okt. 19. 16:04
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elmebeteg. Nem is értem, hogy miért nem szabad feljelenti. Attól mert egy anya szült titeket, ő még gonosz. Ha embert öl, akkor sem szólsz senkinek sem, mert a nővéred? És szépen kérlek, hogy áruld el, hogy mi miatt kell a pokolban élned és miért nem mehetsz el onnan? Nagyon érdekel, hogy mi az, aminek az oltárán a saját életedet áldozod fel.
2017. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok, hogy a nővéred egész nap otthon van? Miért nem dolgozik? Miből él?
2017. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A nővérem otthon dolgozik, így egész nap otthon van de hogy mit csinál azt nem árulja el ő viszont rólunk mindent tud. Mi 35-53 évesek vagyunk.

Az hogy miért nem mehetünk el örökösödési dolog miatt itt kell maradunk. Gyönyörű szép kertünk van a lakást most újítattuk fel, imádunk itthon lenni de a körülmények megőrjítenek. És főként mi az hogy a nővérem miatt költözzünk el onnan ahol szeretünk lenni. Kell valami megoldás hogy a kertes házunkat élvezzük és a nővérem beszólásaira, faggatózásaira úgy tudjuk visszaszólni, hogy ne legyen bántó, de nem tudjon meg rólunk semmit. Legutóbb már nem mondtunk neki semmit és az utcában elhíresztelte hogy drogdílerek vagyunk. Hogy tudunk neki úgy visszaválaszolni hogy az őt kielégítse de ne mondjak el semmit magunkról mert mindig mindent elmond rólunk mindenkinek. Ma is vagy 8x hívogatott, rettegek ha csörög a telefon. Ha meg nem veszem fel betör és széttöri az ablakokat és közben őrjöng.

2017. okt. 19. 17:01
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha lakatot tettem a kapura lecsíptette a láncot, a tetőnkön járkál éjszaka. Ha a kukát kiviszem behúzza és kiönti mi van a szemétben, átválogatja ami kell neki azt visszaviszi ami nem azt kihúzza. Lomtalanításkor a cuccainkat behordja.
2017. okt. 19. 17:03
 9/16 A kérdező kommentje:
A szemeteiket pedig úgy hozza vissza hogy a kapunk elé visszahozza este mikor hazajövünk sötétben pedig abban esünk el.
2017. okt. 19. 17:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Birkatürelmed van mondhatom. Éppen hogy ki kellene hívni rá a rendőrséget minél többször,hárha azoktól megszeppen. Az ablak seprűvel verése meg a tetőn mászkálás bőven elég indok. De ha egy kis szerencséd van, a rendőrökre is rátámad, éy már hívják is a mentőket, hogy bevigyék a pszichiátriára.
2017. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!