Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire összetartó az átlagos...

Mennyire összetartó az átlagos magyar család?

Figyelt kérdés

a testvérek egymás között

szülők és a gyerekeik

nagyszülők és a szülők

nagyszülők és testvéreik

az unokatestvérek egymás között


Pl. a következő élethelyzetekben.: Az egyik nagyszülőnek meghal a házastársa. Az unokatestvérek közül egyiküknek régóta nincs állása, de van érdeklődési köre. Az egyik nagyszülő testvére megbetegszik. Stb.



Nemegyszer hallom, hogy az unokatestvérek között cégvezetők vannak és ennek ellenére kallódnak a családban unokatestvéreik, vagy a nagyszülők között befolyásos valaki, de még annyi tanácsot sem ad a testvéreinek, hogy orvost ajánlana, ill. az egyik unokatestvér házastársa befolyásos ember, de miközben gyerekkorában az adott unokatestvérrel az egész rokonság foglalkozott, felnőttként nem áll szóba szinte senkivel a rokonságában. És még sorolhatnám.

Nem az lenne a normális, hogy a családok, közelebbi rokonságok összetartóak, az éppen jobb helyzetben lévők próbálnak segíteni a rosszabb helyzetben lévőknek? De legalább odafigyelni kicsit jobban.


Ki, mit tapasztal, vannak azért jó példák is?



2017. okt. 20. 03:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%

Mi szerint átlagolsz?

Az átlagos magyar család átlagos összetartása ilyen:

[link]

2017. okt. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
69%
Csak elnyomás,dominancia van,ami kizárja a szeretetet és az összetartást.
2017. okt. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Attól függ hol. Erdélyben még vannak családnak nevezhető közösségek bőven, Magyarországon inkább a bevándorló ázsiaiak, illetve bármilyen hihetetlen, de a cigányok alkotnak ezerszer összetartóbb, különb családot, mint a magyarok.
2017. okt. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

a miénk az összetartó család.

én abba nőttem fel hogy azt láttam hogy a szüleim testvérei,egyéb rokon jóban vannak és egymást segítik.a sogorok,sógornők is jól megvannak-és bármi gond adódott tudtak egymáshoz fordulni.

Nem is emlékszem olyan szitura hogy családon belül vita lett volna maximum csak nézeteltérés..

Én nagyon sokáig abban a tudatban voltam hogy ez minden családban igy működik..

2017. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

Hát az enyém nem nevezhető annak. Mindenki nézi a saját jólétét, kényelmét, ha baj van magadra maradsz, szakad a nyakadban minden, lehet megoldani egyedül.


Most buktam egy várost, tele munkalehetőséggel (1000 éve munkanélküli vagyok) Két hetem ment rá, plusz egy csomó pénzem a telefonálgatásra, lakhatást nem tudtam elintézni, feladtam. Családomnak esze ágában sem volt besegíteni, hogy összefogjunk és mindenki együttes erővel keresse az albérletet esetleg, hogy kitudjak robbanni ebből az áldatlan állapotból, helyzetből. Anyagiakba meg ... (?), ha nem lenne, lett volna tartalékom, szerintem egy távolsági buszra, vonatra sem tudtam volna felülni soha.

2017. okt. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk semennyire!
2017. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%

Semennyire. Csak akkor lehet összetartó egy család,ha nincs "tekintély",dominancia,felsőbbség,engedelmesség,helyette szabadosság,nyitottság,rugalmasság van

Egy jó családban semmihez sem kell engedélyt kérni,mert tiszteletben tartják a szabadságot.

2017. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Hát vagy én vonzom a szerencsétlen embereket, vagy nagyon magas a rossz kapcsolatban lévő családok száma.


Csak azokról tudok nyilatkozni, akiket rendesen ismerek.

Alkoholista/drogos szülő(k), molesztálás a családban, apa verte az anyát, lopások, bántalmazás, stb. Nem is tudok nagyon olyanról, ahol rendben lennének a dolgok.

Még ha a sajátom ellenpélda lehetne, de nem...


Tehát én nem mondanám összetartónak az átlagos magyar családot fentiek miatt. De szerintem ez nem csak Magyarországra vonatkozik.

2017. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%

Csak végig kell olvasni az itteni kommenteket és szerintem kielégítő választ kapsz a kérdésedre


Sajnos a magyarok nem tartanak össze,a gyűlölet,irigység,rosszindulat és másnak a szívatása megy sok helyen.Az az elszomorító hogy ez nem csak az idegen emberek között megy hanem családon belül is.Az már túl nagy elvárás lenne hogy a rokonok is jó viszonyban legyenek egymással de itt még arra a szintre se lehet eljutni hogy családon belül rendben legyen minden


Az én családom pont most esett szét szinte teljesen 30 év kínlódás után.De máshol se látom hogy sokkal jobb lenne a helyzet.Mindenhol csak a balhé és az utálat megy.Az meg ne tévesszen meg senkit hogy egyes családoknál megy az álszenteskedés és a képmutatás.Facebook-on mutatják hogy minden rendben van,közben meg...


Sajnos ez van,nagyon elszomorító dehát nem lehet ez ellen tenni semmit.Van az embernek éppen elég gondja így is


Persze vannak kivételek

2017. okt. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%
A földkerekség bármely országára nagy általánosságban elmondható, hogy minél nagyobb a jólét, annál kisebb a családok kohéziós ereje. Én 50 éve voltam gyerek. Akkoriban nagy szegénység volt jellemző a mai viszonyokhoz képest. Meg is látszott. Nemcsak családon, falun belül is. Ezt onnét tudom, hogy a nagyszüleim falun laktak, én pedig sok időt töltöttem náluk. Jószerivel az egész gyerekkoromat. Ott a faluban bárkinek eltört a lába, vagy más okból mozgásképtelenné vált, az egész utca benézett oda jártában-keltében. Valaki bevásárolt, más ellátta az állatokat, megint más kitakarított, stb. Ma megnézheted! Mindenki csak magával törődik.
2017. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!