Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mennyire összetartó az átlagos...

Mennyire összetartó az átlagos magyar család?

Figyelt kérdés

a testvérek egymás között

szülők és a gyerekeik

nagyszülők és a szülők

nagyszülők és testvéreik

az unokatestvérek egymás között


Pl. a következő élethelyzetekben.: Az egyik nagyszülőnek meghal a házastársa. Az unokatestvérek közül egyiküknek régóta nincs állása, de van érdeklődési köre. Az egyik nagyszülő testvére megbetegszik. Stb.



Nemegyszer hallom, hogy az unokatestvérek között cégvezetők vannak és ennek ellenére kallódnak a családban unokatestvéreik, vagy a nagyszülők között befolyásos valaki, de még annyi tanácsot sem ad a testvéreinek, hogy orvost ajánlana, ill. az egyik unokatestvér házastársa befolyásos ember, de miközben gyerekkorában az adott unokatestvérrel az egész rokonság foglalkozott, felnőttként nem áll szóba szinte senkivel a rokonságában. És még sorolhatnám.

Nem az lenne a normális, hogy a családok, közelebbi rokonságok összetartóak, az éppen jobb helyzetben lévők próbálnak segíteni a rosszabb helyzetben lévőknek? De legalább odafigyelni kicsit jobban.


Ki, mit tapasztal, vannak azért jó példák is?



2017. okt. 20. 03:20
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
35%

Olyan veled vitatkozni, mint szobabiciklizni. Csak belefárad az ember, de nem jut sehová. :-))

Nem vagyok baloldali. Nem tartozom egyik oldalhoz sem. A kettőnk közötti véleménykülönbséget nem a politikai hovatartozásunk okozza, hanem a korunk. Amíg az ember fiatal, evolúciós okokból szeret mindenért mást okolni. Önmagát tévedhetetlennek, mindenen felül állónak tartja, anélkül, hogy erre egyáltalán rájönne, vagy beismerné. Nincs ezzel baj, mindenki így él egy bizonyos kor alatt. Én is így éltem, a csemetéim is így élnek. Nálam most már más szelek fújnak. Képes vagyok belátni az ember gyarlóságát. Nem (csak) egyes emberekét, hanem az emberét, mint állatfajét. És nem tölt el felhőtlen örömmel, amit látok. Régóta mondom, hogy az ember az evolúció tévedése, és egyre erősödik ez az álláspontom.

A lényeg: nem a politika tehet az ember békétlen természetéről, hanem az ember békétlen természete hoz létre politikai oldalakat, megosztottságot. Sok embert tönkretett a Kádár korszak. Sok családot szétzilált, sok sorsot zúzott porrá. De az ORSZÁG békében élt. Újjáépítette magát saját romjaiból. Összefogott, mert volt egy közös ellenség; a hazátlanság. A szegénység. Az élhetetlen, lerombolt környezet. De amint felépült (jól, vagy rosszul, ezt ne firtassuk) elveszett a közös cél, a közös eszme, és megindult a széthúzás. Mert ilyen az emberi természet.

2017. okt. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

# 21.: "Olyan veled vitatkozni, mint szobabiciklizni."


"Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik!" - írja az oldal szabályzata...


Én azért azt mondom, hogy amíg a te előző hozzászólásod, a nap végére, úgy egyötöd részben lelt megértő szemekre, addig a kommunizmust távlati célnak kitűző társadalom, már 1989 előtt lerombolta a magyar családokat. És igen, az idősek között, ahogy írod, sokan vannak, akik szerint ez így van jól. Szomorú. Tisztelet a kivételnek!

2017. okt. 26. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!