Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Annyira irigylem unokatesomat,...

Annyira irigylem unokatesomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyidosek vagyunk, mindketten tizenkettedikesek. Neki a szulei mar nezik a hazat Budapesten, hogy hol lakjon amikor tovabbtanul, nekem meg max berelt lakas johet szoba, amibe egy kicsit belesegitenek... Mindenbol a legujabbat kapja, minden a feneke ala van rakva. Jogsit is amint lerakja, megkapja a garazsukban allo 5-6 eves Volkswagent. En kocsirol sem merek almodozni meg.

Szoktunk nyaralni egyutt, ok altalaban a legjobb szallodakba mennek, mi meg egy olcsobba.

Annyira utalom ezt, sokkal jobb elete van mint nekem.

Tanulasban sem erzem magam szerencsesebbnek. Regota orvosi palya az almom, emelt biosz kemiazom, a varos legjobb sulijaban evfolyamelso, de sirogorcs tor ram, ha az erettsegire gondolok... Ha nem vesznek fel az allamilag tamogatottra az orvosi egyetemen, korulbelul ugrott a jovom, mert szuleim tuti nem tudnak es nem is akarom, hogy finanszirozzanak felevente

az egymilliokat.

Persze az o szuleinek ez siman menne. Unokatesomnal csak az a fontos, hogy felvegyek valahova, mert amugy nem egy eszleny, es nem is torekedik arra, hogy jobbak legyenek a jegyei. Na mindegy, szerintem 280 pontot nem nehez osszehozni, hogy felvegyenek valami egyetemi karra, mert boven van penzuk felevente par szazezret kifizetni.. Remelem ertitek mire akarok kiterni.

Mit tegyek, hogy ne legyek irigy ra? :(


2017. okt. 23. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Majd sajnállak ha ráérek. Írod nincs pénzetek de azért a pesti albérletet minimum 100 ezer plusz rezsiért kihisztized, mert derogál kollégiumba menni?
2017. okt. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Persze, havonta beleadnak 40-50k-t majd, a tobbit nekem kell valahogy osszehoznom diakmelobol egyetem mellett :) Ha nem megy, irany a kollegium, amit eleg valoszinunek tartok
2017. okt. 23. 20:06
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jogsim sincs. A nyelvvizsgát is magamnak fizettem. Nyaralni soha nem voltunk. Albérlet szóba sem jöhetne. Az emelt biosz kémia elsőre nem sikerült elég jól ezért nem lett elég pontom. Kihagytam egy évet, dolgoztam, újraérettségiztem (azt is magamnak fizettem), bőven meglettek a pontjaim.

Én örülök, hogy itthon lakhatok, nem kell dolgoznom az egyetemem mellett és van lehetőségem tanulni. Mondjuk én polt leszarom, hogy kinek milyen az élete mert attól az enyém nem változik. Azon vagyok, hogy minél többet elérjek az eletben. Annyi a nehézség, hogy nekem szinte 0-ról kell kezdenem de legalább nem minuszból!

2017. okt. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Az en szuleim nyaralni is kb 5 alkalommal vittek, kocsit nem kaptam, alberletet nem fizettek.

Megnyugtatasul irom hogy van a te helyzetednel is rosszabb.

2017. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
89%
Ha orvosira készülsz, akkor tudod, hogy a sotén kb ugyanannyi a ponthatár az államilag támogatottra, mint az önköltségesre, a külföldiek miatt. Szóval ezen talán ne sírjunk. Meg egyébként se. Egyetemre készülsz, ha elköltözöl, beszállnak az albérletedbe, fizetik a jogsidat, jártok nyaralni, méghozzá szállodába? Az emberek jelentős hányada összetenné a két kezét, ha annyi jutott volna neki, mint Neked. Arról már nem is szólva hogy nincs megtiltva, hogy te is megcélozz egy olyan szakot, ahova alacsony a ponthatár, nem kötelező orvosira menni.
2017. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Miért irigyled? Talán ha egy kislány lennél, akinek rosszul esik, hogy a másiknak menőbb a ruhája meg a játékai, akkor megérteném. De felnőtt ember vagy! Tessék ezen túllépni. Az unokatestvérednek talán valóban mindene megvan, de megdolgozott érte? Nem. Szóval nincs is joga hencegni. Okos? Nem az, tehát az életben is nehezebb lesz megállnia a helyét. Vagy majd eltartott feleség lesz. Ezt a jövőt irigyelnéd tőle? Miközben te sem a híd alól jössz, teljesen normálisak a körülményeid és még eszed is van. Hidd el, sokkal jobb helyzetben vagy nem is egy embernél. És mivel te nem kaptál mindent a segged alá, ezért megtanulsz küzdeni is. Becsüld meg ezeket a dolgokat, mert sokaknak ennyi sem jut.
2017. okt. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

Majd ha a szülei már nem tudják pénzelni, ő fog irigyelni téged, mert mivel semmit nem ért el önszorgalomból az életben, hanem mindent a feneke alá raktak, kb életképtelen lesz, te pedig megdolgoztál mindenért és kiválóan fogod tudni menedzselni a saját életedet.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, ne irigykedj rá, ne azt nézd, hogy másoknak bezzeg jobb, hanem a saját lehetőségeidből próbáld kihozni a legjobbat.

2017. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bunkón hangzik, de nem annak szánom: nőj fel!


Egy jó gimiben vagy évfolyamelső, és parázol az érettségitől? Ne hülyéskedj, kirázod a kisujjadból. Maximum azzal ronthatod el, ha túlizgulod. Ha meg nem vesznek föl, gondolom, akkor se tesznek utcára a szüleid. Dolgozol egy évet, mellette tanulsz, legközelebb sikerül. Ha nem az orvosira, akkor gyógytornászra, vagy biosz szakra stb.


Az meg, hogy másnak jobb élete van: egyrészt ezt nem tudod. Lehet, hogy nem buta, csak nem foglalkoztak vele annyit mint veled. Lehet, hogy nincsenek barátai stb. Másrészt, ha tényleg jobb élete van: nos, nem ő az egyetlen a világon. Vannak, akik nem 5 éves VW-t kapnak, hanem új Audit, és lakást a Rózsadombon. És nyaralást a Maldívon. Ha ezen pörögsz, csak boldogtalan, megkeseredett ember leszel! Inkább becsület meg, amid van, és építsd a saját életedet!

2017. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
*becsüld meg
2017. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Koszi! Teljesen igazatok van, nagyon szepen koszonom tenyleg a valaszokat😋
2017. okt. 23. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!