Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden rokon (tisztelet a kivételnek) jobban tudja, hogy én mit akarok és nekem mi a jó, mint én magam? Mit lehet velük kezdeni?

Figyelt kérdés

Például amikor tavaly megkaptam tesóm szobáját, akkor nagymamám folyamatosan pattogott, hogy nekem jó volt a régi szobámban, miközben hely nem volt, a szennyvíz szaga folyamatosan ott terjengett és ezt tudta is. Ez még egy kis dolog volt. De ott volt az, hogy tesóm kapcsolata is rokonok miatt ment tönkre, mert mindenbe beleszóltak, ahogyan a továbbtanulásomba is anno, mert nekem jó lesz ezen és azon az egyetemen ilyen és olyan szakon, miközben azt nem tudják, hogy mit akarok. Aztán ha nem úgy teszek, ahogyan ők akarják, egyből fel is vannak háborodva! Volt még olyan is, hogy az egyik se nem közeli, se nem távoli rokon régen folyamatosan szekált mindenkit, meg folyamatosan fontoskodott. Aztán nagyon úgy tűnik, hogy nem sokat fog élni és amióta megvolt az első műtétje, azóta kedvesnek tetteti magát, mintha a régi lehúzások sehol sem lennének!

Szerintetek az ilyen rokonokkal mit lehet kezdeni? Jogosan kerülöm őket vagy pedig ilyen piszlicsáré dolgok miatt én vagyok túlságosan sértődékeny?



2017. nov. 4. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek az ilyen rokonokkal mit lehet kezdeni? "


Kötelező azt csinálnod amit mondanak? Nem.

2017. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy csinálom, ahogyan jónak látom, de utána meg jönnek a hetekig, hónapokig tartó b@***gatások.
2017. nov. 4. 14:19
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
En pont ezert vettem magamnak lakást! Nekem azóta nem ugat senki sem hogy mit hogy kellene! Jól tudjak és megmondtam hogy egy rossz szó és vége a rokonkodásnak részemről! Azt mondták ne vegyek lakast hanem újítássam fel a csaladi házat! Hat en senki ala se fogok semmit tenni, mert nekem se segített senki! A gyereknevelés is abbol allt itt hogy kihasználjuk a gyereket meg el van az magának! Hat akkor tolem senki be varja el hogy a feje felett felújítsam a dolgokat! Es erdekes azóta csend van senki nem szól egy rossz szót sem!
2017. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kerülni őket, nem beszélni velük, cseszegessék, akit megtalálnak. Sajnos vannak ilyen emberek, akik mindig mindenkinél jobban tudnak mindent és képtelenek felfogni hogy hülyeséget beszélnek. Ignorálás, kerülés, minimális kapcsolat, akármit mondanak, egyik füleden be, a másikon ki.
2017. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan kerülöd őket. Attól, mert rokonaid, nem muszáj jóba lennétek, sőt jól is teszed ha nem jársz össze velük, elég negatív emberek lehetnek.
2017. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ilyenek. Én igazából rájuk hagyom, de van hogy idegesítő . Igazából azért mert idősebbek és azt hiszik mindent jobban tudnak.
2017. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha beszélgetés során nem akarsz konfrontálódni, akkor egyszerűen bólogass és mondd, hogy majd meggondolod.


Vagy egyszerűen megköszönöd a véleményét és közlöd, te másként döntöttél.

2017. nov. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!