Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megmondanátok a sógornőtöknek,...

Megmondanátok a sógornőtöknek, hogy kellemetlen a viselkedése? (etikett)

Figyelt kérdés

Uj városba költöztem nemrég és nagyon magányos vagyok. Még nincsenek barátaim itt. A bátyám és a sógornőm itt élnek így csak velük tudok kicsit eljárni. Sógornőm ráadásul barátnőm is egyben, mert gyerekkorunk óta ismerjük egymást.

Mindig is érdekes karakternek tartottam. Tehetős családból származik, sose kellett megtapasztalnia milyen az amikor nem jut valamire. A nagyszülei vettek neki egy lakást húsz éves korára (most 30 évesek vagyunk amúgy), a szülei is folyamatosan segítik pénzzel. Egyszóval megszokta a jót.

Csak olyan munkákat vállal el, ahol nettő 200E felett keres. Én az új munkahelyen röhejesen keveset keresek, (meg sosem kerestem netto 200-at, a korábbi melókbann sem) de nem is ez a lényeg.

Ami a lényeg: sógornőm szívesen eljárna velem mindenféle helyekre, hogy ne legyek egyedül, de totál kellemetlen vele bárhova is menni, meg idegesítő, mert rettenetesen zsugori. Mindenhová úgy érkezik (pl. klubba, régen jártunk nagyobb baráti társasággal is), hogy nála csak 500 forint van készpénzben. Azt persze rögtön elkölti egy italra, majd utána hagyja, hogy meghívjuk mindenfélére, elvégre ez lenne a normális baráti társaságokban. Ő soha senkit nem hívott meg semmire életében szerintem. Ha beültünk egy pubba ő nem kért semmit, de ha mi rendeltünk ropit, mogyorót, chipset, két kézzel vett belőle. Tényleg vicces volt, amikor én a 100E-es fizetésemmel fizettem az ő italát, burgerét a Mekiben, neki pedig eszébe sem jut, hogy bármikor visszahívjon, megvendégeljen akármire is.


Szóval most jó lenne összejárni, és amúgy tényleg kedvelem meg régi ismeretség, de totál kellemetlen a viselkedése, és így nem sok kedvem van menni vele bárhová is. Múltkor is beültünk egy amúgy tényleg olcsó, jó kis étterembe. Már tudtam, hogy nem szabad közösen fizetnünk, hiába lenne könnyebb a pincérnek, tuti, hogy én fizetném az egész kaját, ő pedig elfelejtené odaadni a részét... Többször jártam már így. Tehát külön fizettünk. Jött a pincér, sógornőm nyújtotta a bankkártyáját, szerencsétlen pincér várta volna, hogy "húzzon le 2500-öt 2180 helyett", de sógornőm csak nézett rá, hogy: hajrá, húzza csak le a 2180-at. Soha nem ad borravalót.

Szerintetek nem kellemetlen a viselkedése? Megmondanátok ilyen esetben, és ha igen, hogyan? Egyszer amúgy kérdeztem tőle egy hasonló eset után, hogy: Te sosem adsz borravalót? Mire mondta, hogy nem. Se a fodrásznak, se a taxisnak, se étteremben, sehol. Ez az ő pénze, ő kereste, és nem ad.

Légyszi, azt ne mondjátok, hogy keressek új barátokat, mert egyrészt nem olyan egyszerű 30 felett barátkozni, másrészt most tényleg az érdekel, ti hogyan kezelnétek egy ilyen szituációt, egy ilyen barátot/rokont!

Érdeklődve várom a válaszokat!


2017. nov. 5. 09:51
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
94%

Én azt csinálnám,hogy ha legközelebb eljön valahova velem.Azt mondanám,hogy csak sajnos a saját részemre hozztam pénzt,mert nem futja most több mindenre. És akkor kénytelen lesz kifizetni a részét. És szép lassan szoktasd rá erre.

Ha azt látja,hogy nem megy túl jól neked talán még ő is meghív téged.

Viszont a borravalót azt félig megértem. Nem mindenki érdemli meg.

2017. nov. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
89%

Legközelebb a megvásárolt kaját szépen elhúznám előle, hogy "bocsi, te már sokadszorra sem adsz bele egy k.baszott fillért sem, pedig megtehetnéd. De nem teszed, ergo nem kapsz belőle."

Azért nehogy már egy ilyen undorítóan pofátlan valaki bármit megtehessen.

2017. nov. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

sogornod kicsit gyerekes

elofordul az ilyen lanyoknal es fiuknal is inkabb lanyoknal de 25 eves korig

30 evesen ehhez a kisstilu viselkedeshez oreg


en az mondanam neki legkozelebb na most mi lesz megint en fizetek? erre mit reagal

2017. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ha az megoldható lenne, hogy ténylegesen ne fogyasszon semmit, ha nem fizetett, akkor ülne ott, mint egy szál tuja. Senki ne hívja meg semmire. Na az hátha felrázná. A haverokkal kell összebeszélni, akikkel összejártok. Amúgy elképesztően suttyó a sógornőd.
2017. nov. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

1-es, köszi a választ! :) Megjegyzem, az étterem ahol múltkor voltunk kifejezetten jó volt, a pincér pedig über udvarias. Kifogástalan volt. Sógornőmnél nem a minőséggel függ össze a borravaló adás, hanem egyszerűen senkinek sem ad, mert az az ő pénze, ő kereste, és nem fog többet kiadni annál, mint ami muszáj.

Az biztos, hogy mindent felezünk mostantól. Az anyagi helyzetemmel tisztában van, de akkor sem fog meghívni semmire. Kizártnak tartom. :) Egyszerűen ilyen... És tényleg az, hogy kellemetlen az egész helyzet. Mindig úgy érzem, a pincérek, csaposok rám is orrolnak, mert vele vagyok, ő meg ilyen "bunkó" módon viselkedik.

2017. nov. 5. 10:08
 6/44 anonim ***** válasza:
95%
A testvéreden keresztül nem lehetne megértetni vele, hogy mi a gond?
2017. nov. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
85%

húzzon le 2500-öt 2180 helyet


Jobb is, ha nem mondja.

Üdv, egy éttermet is könyvelő...

2017. nov. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
94%
A borravalón nem akadnék fenn, én se mindig adok. Fodrásztól, manikűröstől, kozmetikustól még az életben nem kaptam blokkot, számlát, nem gondolom, hogy még rá kéne dobnom a nagyrészt adómentes jövedelmükre, a saját, helyettük is leadózott, járulékozott fizetésemből. Pincérnek akkor adok, ha nagyon meg vagyok elégedve a kiszolgálással, egyébként a legtöbb étteremben most már benne van a számlában a 10% szervizdíj. Az, hogy meghívatja magát, ráadásul nála kevésbé jól eleresztett barátokkal, bunkóság, én biztosan beszélnék vele erről. Akár úgy is, hogy nemes egyszerűséggel közlöm, hogy a következő kör az övé - a legtöbb szórakozóhelyen lehet kártyával fizetni, nem kifogás, hogy nincs nála több készpénz.
2017. nov. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
97%

A borravaló,az ő dolga.

De mint írod,barátnők vagytok,szerintem abban semmi kellemetlen nincs,ha nemet mondasz,vagy egyszerüen közlöd vele,hogy te csak magadnak tudsz rendelni,fizetni,ne haragudjon,de az ő részét fizesse ő. Nekem is volt ilyen barát,mai napig az,és én is mondtam neki,igyunk meg 1 sört,de nem tudlak meghivni,külön fizessünk. Megértette,azóta is így van,sőt van,hogy meghív,aztán én vissza,egy barátságban ez nem okozhat gondot.

2017. nov. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

2-es: Haha, ez tuti hatásos lenne! De azért nem akarok összeveszni vele. :D Pedig jogos lenne egy ilyen húzás.


3-as: Igen, szerintem is nagyon gyerekes. De hát mint írtam sosem kellett igazából felnőnie, küzdenie, megtapasztalni a valódi életet. Így talán érthető, hogy megrekedt ezen a szinten. Nem szeretek konfrontálódni, de lehet előbb-utóbb muszáj lesz.


4-es: Amit írsz, az tök jó lenne! Sajnos már nemjárunk össze ezzel a baráti társasággal, pedig lehetett volna egy ilyet csinálni. Én ugye egyszer már kértedztem tőle, hogy miért nem ad borravalót... Erőltessem még jobban? Lehet, egyszer le kellene vele ülni és őszintén átbeszélni, hogy kellemetlen a viselkedése, és így nincs kedvem menni vele sehová. Vagy ez, vagy tűrni, hogy ezt folytassa élete végéig?

2017. nov. 5. 10:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!