Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megmondanátok a sógornőtöknek,...

Megmondanátok a sógornőtöknek, hogy kellemetlen a viselkedése? (etikett)

Figyelt kérdés

Uj városba költöztem nemrég és nagyon magányos vagyok. Még nincsenek barátaim itt. A bátyám és a sógornőm itt élnek így csak velük tudok kicsit eljárni. Sógornőm ráadásul barátnőm is egyben, mert gyerekkorunk óta ismerjük egymást.

Mindig is érdekes karakternek tartottam. Tehetős családból származik, sose kellett megtapasztalnia milyen az amikor nem jut valamire. A nagyszülei vettek neki egy lakást húsz éves korára (most 30 évesek vagyunk amúgy), a szülei is folyamatosan segítik pénzzel. Egyszóval megszokta a jót.

Csak olyan munkákat vállal el, ahol nettő 200E felett keres. Én az új munkahelyen röhejesen keveset keresek, (meg sosem kerestem netto 200-at, a korábbi melókbann sem) de nem is ez a lényeg.

Ami a lényeg: sógornőm szívesen eljárna velem mindenféle helyekre, hogy ne legyek egyedül, de totál kellemetlen vele bárhova is menni, meg idegesítő, mert rettenetesen zsugori. Mindenhová úgy érkezik (pl. klubba, régen jártunk nagyobb baráti társasággal is), hogy nála csak 500 forint van készpénzben. Azt persze rögtön elkölti egy italra, majd utána hagyja, hogy meghívjuk mindenfélére, elvégre ez lenne a normális baráti társaságokban. Ő soha senkit nem hívott meg semmire életében szerintem. Ha beültünk egy pubba ő nem kért semmit, de ha mi rendeltünk ropit, mogyorót, chipset, két kézzel vett belőle. Tényleg vicces volt, amikor én a 100E-es fizetésemmel fizettem az ő italát, burgerét a Mekiben, neki pedig eszébe sem jut, hogy bármikor visszahívjon, megvendégeljen akármire is.


Szóval most jó lenne összejárni, és amúgy tényleg kedvelem meg régi ismeretség, de totál kellemetlen a viselkedése, és így nem sok kedvem van menni vele bárhová is. Múltkor is beültünk egy amúgy tényleg olcsó, jó kis étterembe. Már tudtam, hogy nem szabad közösen fizetnünk, hiába lenne könnyebb a pincérnek, tuti, hogy én fizetném az egész kaját, ő pedig elfelejtené odaadni a részét... Többször jártam már így. Tehát külön fizettünk. Jött a pincér, sógornőm nyújtotta a bankkártyáját, szerencsétlen pincér várta volna, hogy "húzzon le 2500-öt 2180 helyett", de sógornőm csak nézett rá, hogy: hajrá, húzza csak le a 2180-at. Soha nem ad borravalót.

Szerintetek nem kellemetlen a viselkedése? Megmondanátok ilyen esetben, és ha igen, hogyan? Egyszer amúgy kérdeztem tőle egy hasonló eset után, hogy: Te sosem adsz borravalót? Mire mondta, hogy nem. Se a fodrásznak, se a taxisnak, se étteremben, sehol. Ez az ő pénze, ő kereste, és nem ad.

Légyszi, azt ne mondjátok, hogy keressek új barátokat, mert egyrészt nem olyan egyszerű 30 felett barátkozni, másrészt most tényleg az érdekel, ti hogyan kezelnétek egy ilyen szituációt, egy ilyen barátot/rokont!

Érdeklődve várom a válaszokat!


2017. nov. 5. 09:51
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg pontosan tudja, hogy mit csinál.

Ő ezt nem gondolja bunkósságnak. Ha lehet így fogalmazni, egész más világban él.

Azért nem hív meg titeket semmire, amiért a pincérnek sem ad borravalót. Nem akar rátok költeni.


Megoldás: egyszerű. Távolodj el tőle..., pontosan fogja tudni, hogy miért teszed. Ő is látja, hogy mit csinál, nehogy azt higgyétek, hogy ennyire vak!

Ha az eltávolodás nem opció, akkor meg ne hívd meg semmire. Amikor meg fizetés van, mondd neki: most nem hívlak meg semmire, múltkor úgyis kaptál italt (add elő viccesen... érteni fogja).


Nekem is van ilyen barátom. Vagyis volt. Néha a leggazdagabbak a legzsugoribbak.

2017. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
88%

11-es vagyok,

ha nem látná, hogy hogyan viselkedik, akkor megkérdezné, hogy te miért adsz borravalót, miért hívogatod meg őt italra.

Nem tudom a lányoknál hogy szokás ez, de mi fiúk már 15-16 évesen is meghívogattuk a kevésbé bátor barátunkat (később persze mindenki-mindenkit) a kocsmában egy sörre és legközelebb meg megemlítettük neki, hogy úgyis tartozol, visszahívhatnál :D szerintem ez lányoknál is hasonlóképpen zajlik... a barátnőd egyszerűen bunkó. DE!! Ő is tudja ezt!! Ha nem akarsz konfliktust, egyszerűen ne fizess neki semmit.

2017. nov. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

6-os: A bátyám jókora papucs, sosem vetne ilyesmit a felesége szemére. Ő meg ugye ebből nem tapasztal semmit, mert mindig mindent ő fizet, ha elmennek valahová.


7-es: Köszi az infót, de most nem ez a kérdés.


8-as: Tök igazad van, de én pl. majdnem mindig adok borravalót. Ha csak egy kicsit, akkor egy kicsit, épp ezért nagyon furcsa nekem a viselkedése. "A következő kör a tiéd." Ezt elég meredeknek gondolom, nem hiszem, hogy be mernék egy ilyet vállalni klubban. Akkor inkább leülnék vele szemtől-szemben is megmondanám, hogy kezdem úgy érezni, ez kihat a közös programokra. Azért köszi a választ, felpontoztalak! :) Minden véleményt felpontozok.


9-es: A te barátod legalább visszahív néha. Na az én sógornőm soha. :D Amúgy azzal már nincs gond, hogy ne fizetné az ő részét. Fizeti. Csak épp kellemetlen a pincéreknek meg nekem is az egész helyzet.

2017. nov. 5. 10:28
 14/44 anonim ***** válasza:
82%
Nálam egy jó barátságban alap, hogy felezünk, most én fizetem a mozit, ő fizeti a rágcsát. Ha legutóbb ő állta a kávét, most rajtam van a sor. Ez az alap. Vagy pedig mindketten álljuk a sajátunkat, mondjuk engem egy idő után zavarna, mert szívesen meghívom a másikat, amíg ez viszonzott és a másik is örömmel teszi. Nem baj, ha időnként mondjuk kevesebb pénze van szórakozásra, akár többször is állom én a számlát, ha nem hülyének vagyok aztán nézve és lehúzva. Az olyan embereket le kell hamar építeni.
2017. nov. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon egyszerű: nem hívnám meg soha többet semmire. Fizesse mindenki a saját részét és ne legyen közösködés.

Ha egyébként jól kijöttök, akkor ez lenne a legkorrektebb megoldás.

2017. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
75%

Én nem mondanám meg, mert egyáltalán nem gondolom gáznak. Egyszerűen másként gondolkodtok egy dologról. Ez teljesen normális. Ez a borravaló dolog is, ez akkor alakult ki az emberekben amikor a pincérek nem kaptak, vagy csak nagyon nagyon minimális borravalót kaptak és a jattért dolgoztak. Egykét országban még hasonlóan működik. De itthon egy pincér teljesen normál alapbért kap. Ha elmész cipőt venni és mjuk totál kiszolgál az eladó, kedves, hurcolja ki neked a raktárból a cipőket, miután veszel egyet neki sem kezdesz egy ezrest tukmálni a zsebébe. Valószínű elég furcsán is jönne ki. De ugye egy 15ezres cipőnél ezer forint lenne nagyságrendileg a megfelelő. A közértben sem mondod a pénztárnál 2.650-re h 3-ból kérek. Azok sincsenek túlfizetve pedig és kiszolgálnak. A taxisnak meg miért kellene borravalót adni????? Ő rendesen megkéri az árát, hogy téged elfuvaroz. Semmi extrát nem nyújt. Ha felhozza a csomagodat mjuk a lépcsőn az persze màs. De beszállok hozzá, elvisz A ból B be aztán kész. Ez totál olyan munka már, mint más. Tudom, hogy ez a megszokott, de ez régen kialakult szokás amikor még mások voltak a feltételei az őket való alkalmazásoknak. Ausztriában, vagy németországban jóval kevesebbet adnak. Vagy egyáltalán nem. Ilyen, hogy 21€ ra 25-öt azt felejtsd el. 21-re 22 :) max. De kártyás fizetésnél legtöbbször nulla. Mondom én úgy, hogy többször dolgoztam olyan helyen, ahol borravalót kaptam és persze jól esett. :)

Azt meg, hogy ő nem kér semmit, azt elég nehéz rávenni, hogy rájöjjön. Ha megmondod neki onnantól kezdve lehet jópár kínos pillanatotok lesz amikor elmentek vhova. De lehet a nyilt és finoman közölt "gondod" célravezet. Persze tapintattal.

2017. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
11%

# 16


Tudod, ez olyan, hogy régen alakult ki a tipikus magyar kockaházak építése. Ma mégis abban élünk. Régen alakult ki az autó formája. Ma mégis azt vezetjük. Régen alakult ki, hogy a TV téglalap alakú. Ma mégis azt nézzük. Régen alakult ki a rádió. Ma mégis hallgatjuk. Régen találták fel a telefont, ma mégis használjuk.

Régen adtunk borravalót a pincérnek, fodrásznak, taxisnak (mert vagy haver volt félig vagy mert nem kerestek sokat), ma mégis úgy illik, hogy adunk nekik.


Taxisokat én se szeretem, de ezzel sokan vagyunk így, velük én is zsugori vagyok :D

2017. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
84%

"Ezt elég meredeknek gondolom, nem hiszem, hogy be mernék egy ilyet vállalni klubban. "


Miért? Nő vagyok, vegyes baráti társasággal, sokszor alapból így megy bizonyos létszám alatt (20-30 fős társaságnál lenne "meredek", ha mindenki fizetne egy kört.:-)) Ha nincs kirívóan más árfekvésű italt fogyasztó köztünk, a fene se fog minden rendelésnél egyenként aprót meg ötszázast válogatni, összeszedegetni. Nem is értem ezt a nyafogást, én vagyok olyan viszonyban a barátaimmal, hogy egyenesen megmondjuk egymásnak, ha valami nem oké.

2017. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
85%
Én nem értem ezt az egészet.Azt írod hogy ő a barátnőd,és 3 mondatonként leírod hogy bunkó.Én nem barátkozom bunkókkal.Ha annyira nem kedveled minek mész vele folyamatosan bárhova is?!?!???Én akkor sem megyek egy bunkóval sehova ha nincs más akivel mehetnék.Borravaló ügyileg az ő dolga hogy ad-e,életemben nem mondtam senkinek hogy adjon.Nem kötelező adni.
2017. nov. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
14%

téged is töröltetni fog, 19.



Újra: nekem nem kellene ilyen barát, aki vadidegeneknek kibeszél... Sajnálom szegény nőt, ha a család része lesz. Akkor is, ha a viselkedése nekem sem tetszik.

2017. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!