Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megmondanátok a sógornőtöknek,...

Megmondanátok a sógornőtöknek, hogy kellemetlen a viselkedése? (etikett)

Figyelt kérdés

Uj városba költöztem nemrég és nagyon magányos vagyok. Még nincsenek barátaim itt. A bátyám és a sógornőm itt élnek így csak velük tudok kicsit eljárni. Sógornőm ráadásul barátnőm is egyben, mert gyerekkorunk óta ismerjük egymást.

Mindig is érdekes karakternek tartottam. Tehetős családból származik, sose kellett megtapasztalnia milyen az amikor nem jut valamire. A nagyszülei vettek neki egy lakást húsz éves korára (most 30 évesek vagyunk amúgy), a szülei is folyamatosan segítik pénzzel. Egyszóval megszokta a jót.

Csak olyan munkákat vállal el, ahol nettő 200E felett keres. Én az új munkahelyen röhejesen keveset keresek, (meg sosem kerestem netto 200-at, a korábbi melókbann sem) de nem is ez a lényeg.

Ami a lényeg: sógornőm szívesen eljárna velem mindenféle helyekre, hogy ne legyek egyedül, de totál kellemetlen vele bárhova is menni, meg idegesítő, mert rettenetesen zsugori. Mindenhová úgy érkezik (pl. klubba, régen jártunk nagyobb baráti társasággal is), hogy nála csak 500 forint van készpénzben. Azt persze rögtön elkölti egy italra, majd utána hagyja, hogy meghívjuk mindenfélére, elvégre ez lenne a normális baráti társaságokban. Ő soha senkit nem hívott meg semmire életében szerintem. Ha beültünk egy pubba ő nem kért semmit, de ha mi rendeltünk ropit, mogyorót, chipset, két kézzel vett belőle. Tényleg vicces volt, amikor én a 100E-es fizetésemmel fizettem az ő italát, burgerét a Mekiben, neki pedig eszébe sem jut, hogy bármikor visszahívjon, megvendégeljen akármire is.


Szóval most jó lenne összejárni, és amúgy tényleg kedvelem meg régi ismeretség, de totál kellemetlen a viselkedése, és így nem sok kedvem van menni vele bárhová is. Múltkor is beültünk egy amúgy tényleg olcsó, jó kis étterembe. Már tudtam, hogy nem szabad közösen fizetnünk, hiába lenne könnyebb a pincérnek, tuti, hogy én fizetném az egész kaját, ő pedig elfelejtené odaadni a részét... Többször jártam már így. Tehát külön fizettünk. Jött a pincér, sógornőm nyújtotta a bankkártyáját, szerencsétlen pincér várta volna, hogy "húzzon le 2500-öt 2180 helyett", de sógornőm csak nézett rá, hogy: hajrá, húzza csak le a 2180-at. Soha nem ad borravalót.

Szerintetek nem kellemetlen a viselkedése? Megmondanátok ilyen esetben, és ha igen, hogyan? Egyszer amúgy kérdeztem tőle egy hasonló eset után, hogy: Te sosem adsz borravalót? Mire mondta, hogy nem. Se a fodrásznak, se a taxisnak, se étteremben, sehol. Ez az ő pénze, ő kereste, és nem ad.

Légyszi, azt ne mondjátok, hogy keressek új barátokat, mert egyrészt nem olyan egyszerű 30 felett barátkozni, másrészt most tényleg az érdekel, ti hogyan kezelnétek egy ilyen szituációt, egy ilyen barátot/rokont!

Érdeklődve várom a válaszokat!


2017. nov. 5. 09:51
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
56%
Mi rendszeresen járunk kajálni egy 5 fős baráti tásasággal. Egybe szoktunk fizetni, mindenki kiszámolja, hogy mennyitt költött és azt beleadja+ 5-600Ft borravaló (a végösszeg fejenként kb 2500Ft). Kivéve egy lányt, aki 5 forintra pontosan kiszámolja és csak annyit ad bele. De persze a legújabb iphone mindig megvan...
2017. nov. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
91%
Nemcsak kellemetlen, hanem pofátlan is. Mindenképp megmondanám, hogy fizessen magának, ha már tele van a zsebe. Abba meg ne pofátlankodjon bele, amit ő nem fizet ki.
2017. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
33%
ha tényleg olyan nagy barinők vagytok (amit én nőként fenntartással kezelek, szerintem nő a nővel sose alakít ki tartós kapcsolatot, csak rivalizálnak) akkor megmondhatod neki nyugodtan, hogy ne legyen már ennyire zsugori. ha megsértődik, akkor meg csak engem erősítettél.
2017. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
30%
31-es,te is jó fej vagy a megjegyzéssel a barátnődről...Minek neki is ellenség ha ilyen barátnője van...
2017. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
47%

Őszintén? Egy büdös nagy gyökér a sógornőd, de te legalább ugyanakkora gyökér vagy. Mindig eljátszátok ugyanezt, mindig lehúz téged, mindig leéget mások előtt, de te meg továbbra is "barátnődnek" (:D) nevezed meg összejársz vele, újabb és újabb lehetőséget felkínálva arra, hogy lehúzzon.

Erre már bocs, de csak azt tudom mondani, hogy jól is teszi, mert akit ennyire meg lehet alázni meg át lehet vágni, az már meg is érdemli. Ráadásul úgy, hogy az illető felismerte a problémát (mint te) és továbbra is engedi, hogy élősködjenek rajta. Nem csak a bátyád a papucs, hanem te is.

Szedd már össze magad, mondj nemet, ne fizetgess neki semmit... vagy nyafogj itt tovább, hátha lesz valaki aki megsajnál.

2017. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyunk ám olyan jóban, csak ebbe a régi tásaságba ő is beletartozik, szóval csak ilyenkor találkozunk
2017. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
88%

Megmondanám neki,hogy oké, lehet róla szó, csak ne várja,hogy meghívod bármire,ha ő se képes rá.Innentől kezdve fifty-fifty,mindenki csak a saját részét.Ha meg otthon hagyta a tárcáját így járt.

Ez nem közönséges xarrágás,önzés felső fokon.Nem,hogy pasiban,barátnőben se tudnám elviselni.

2017. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
68%

Veled is van gond, ha ezt meg tudja veled csinálni. Mármint, ez az inkább nem szólsz, hogy ne legyen konfliktus, ez sem egy egészséges tulajdonság.


A mekis szitut el sem tudom képzelni pl. Egymás mögött állunk sorban, én csak magamnak rendelek, fizetek, pont. Ha ő áll elöl, és rád néz, akkor meg csak legyintesz, hogy köszi, te kérsz majd külön.

Étteremben sem ciki a külön fizetés, mi kifejezetten ritkán szoktunk egyben fizetni baráti körrel. Nincs vele semmi gond.

Ha ő nem ad borravalót, az ő dolga. Ne te érezd magad rosszul. Ez megint az első pont: kicsit állj ki magadért, különben mindig mindenki ki fog használni.

2017. nov. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Wow, annyi komment érkezett, hogy nem fogok tudni mindre külön válaszolni, de azért reagálnék 1-2 dologra.


Akikkel nagyon egyetértek:


14-es. Én is örömmel hívok meg valakit, ha viszonzott a dolog. Többen írták hogy nem is értik minek kell egymást meghívni bármire is, ők mindig mindent külön fizetnek. Nekem meg ez a mentalitás idegen. Én úgy nőttem fel, hogy azt tanultam el a szüleimtől, hogy a megvendégelés egy szép gesztus. És az ember a barátaival szemben pláne szívesen alkalmazza. Ezért sem idegen nekem. Az esik rosszul, amikor ő ezt nem viszonozza, és eszébe sem jut, hogy talán illene. Másként nevelkedtünk minden bizonnyal.


15-ösnek is igaza van. Szerintem ebben fogunk maradni. Mindenki fizeti a magáét, ha sógornőm a viszonzásra nem hajlandó. Ez a legtisztább. A barátságot nem akarnám megszakítani vele, meg hát ugye családtag, az meg ad egy plusz dimenziót az a kapcsolatba.


És a másik oldal, akik nem szeretnek :D :


19-es: Sógornőm nem bunkó, csak ilyen helyzetekben szerintem bunkón viselkedik. Nem ugyanaz a kettő. És szerintem ő ezt nem gondolja bunkóságnak. Valahogy máshogy van beprogramozva. Én egyszer kérdeztem tőle, nem ért-e egyet az etikettel, borravaló, miegyéb... Azt mondta, nem. Oké, akkor nem. Ő így gondolja, rendben. Én meg másként. Nem fogunk egymáshoz igazodni ebben.


Azt hiszem, itt tényleg arról van szó, hogy emberek másként vélekednek, és ennyi. Sokaknak a sógornőm viselkedése tényleg zavaró, sokak szerint teljesen normális. Mint ahogy sokan adunk borravalót, mert ez a szokás és tiszteletben akarjuk tartani az etikettet, sokan pedig nem érzik jogosnak, és nem adnak. Ennyi az egész. Nem fogom akkor meggyőzni sógornőm, hogy nekem van igazam és adjon. Ha nem ad, nem ad. Az ő dolga. De a meghívásos dolgoknak vége, mert az tényleg bántó, hogy sosem viszonozza. Rosszul esik.


Ki kell ábrándítsak mindenkit: senkit sem töröltettem korábbról. :)


Az, hogy sokak szerint sunyi meg sz*r ember vagyok, mert egy anonim oldalon idegeneknek tettem fel a kérdést és nem a sógornőm szemébe vagy a közös barátoknak...? Erre inkább nem is reagálnék. Szerintem ártatlanabb, (sógornőm számára) kevésbé sértő platform ennél nem létezik egy ilyen kényes kérdés megvitatására.

2017. nov. 6. 20:58
 40/44 anonim ***** válasza:
68%

Nos, ha már ennyit hivatkozol az etikettre, a tisztánlátás érdekében:

Az etikett szerint borravaló jár 1. a londinernek, ha felviszi a csomagunkat a szállodában, 2. a taxisnak, ha előzékeny, segít a csomagokkal, és/vagy a legrövidebb és leggyorsabb úton visz, 3. a pincérnek, amennyiben nincs a számlában szervizdíj, és meg vagyunk elégedve a kiszolgálással. Utolsónál a mértéke attól függ, hogy mennyire vagyunk elégedettek, de legfeljebb 10-15%.

2017. nov. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!