Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos, hogy zavar engem hogy...

Jogos, hogy zavar engem hogy a családomból mindenki a férjem húgát isteníti?

Figyelt kérdés
A párom húgáról tudni kell hogy egy nagyon vidám, barátkozós természetű nő, aki bárkivel megtalálja a hangot, 5 perc után is úgy tud ismeretlenekkel beszélni mintha már 1000 éve ismernék egymást.Ő 32 éves, értékesítő és 3 nyelven beszél.A párom egész családja őt isteníti, mindig mindenki róla beszél.Mostmár ott tartunk hogy a saját családom is amikor felhív mindig róla érdeklődik, tőlem még azt se kérdezik meg hogy vagyok csak mindig felőle kérdezősködnek.Anya, a keresztanyám, apa mindig mikor meglátogatom őket mindig a párom húgának a sikereiről érdeklődnek, sőt mostanában a párom húgát többször hívják el mint engem.Sajnos mivel a tulaj felbontotta a bérleti szerződést ezért a 2 gyerekemmel (9, 7 évesek) kénytelenek voltunk átmenetileg hozzá költözni.A gyerekeim angolt tanulnak a suliba, viszont én csak oroszul beszélek ezért ő segít nekik.Mióta ez így van azóta a lányaimtól is azt kapom hogy felnőttként olyanok akarnak lenni mint ő, ő milyen szép, okos stb.Párommal többször beszéltem arról hogy szeretnék másik albérletbe költözni, de nem hajlandó mert szerinte így minden tökéletes.Sajnos mostmár azt veszem észre, hogy a lányaim is inkább vele oszanak meg dolgokat , neki mesélnek míg mikor én érdeklődöm arról például hogy mi volt a suliba nekem egy semmivel elintézik, míg vele órákat beszélnek esténként.Mit csináljak?
2017. dec. 28. 14:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Kezdj el angolul tanulni meg okosabb lenni, akkor nem leszel hátrányban vele szemben. Meg ne féltékenykedj!
2017. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Kényes ügy

Elhiszem hogy zavar Téged, kis féltékenykedést érzek a soraidban.


De a gyerekeknek akkor is TE vagy az édesanyjuk, téged szeretnek a legjobban. Az nem feltétlen baj, ha van példaképük, inkább ő legyen mint egy drogos énekes.

2017. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

Igazából szerintem valamilyen szinten mindenki rosszul viseli ha azt, ha látja hogy közvetlen ismeretségében valaki lényegesen sikeresebb, jobban sztárolt (akkor is, ha tudja róla hogy rendes, kemény munka van mögötte és megérdemli).


Viszont a leírtakból az látszik hogy hozzátok rendes, külön nagy dolog, hogy még gyerekeidet tanítja.


Neki van gyereke? Ha igen, akkor még önzetlenebb dolog, hogy gyerekeidet rendszeresen tanítja. Ha meg nem, akkor nem is biztos, hogy annyira ragyogó, irigylésre méltó az élete, mint amennyire kívülről annak érzed.


Ismeretségi körben sok olyan nőt ismerek, akinek csapda vagy majdnem csapda lett a vezető beosztás, milliós fizetés. Húgom is csak azért szakadt pl. ki, mert kirúgták, és utána fater megértette vele, hogy már ne a karriert hajszolja, mert nincs értelme (szép családja lett).


Sok vele egykorú ismerős nő mega karrier építésben most is azokat a felsővezető férfiakat preferálja, akik pár év után eldobják őket, 35 éves koruk után némelyik rájön hogy ez a luxus életmód nekik sehova sem vezet. Szolidabb sráccal próbál családot tervezni, de sokuknak már csak lombikbébi programmal megy csak, amire meg röpködnek a milliók...

2017. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Úgy hangzik, hogy féltékeny vagy. Semmi baj, megértem, mit érezhetsz, én is ismertem ilyen lányt, s hasonlóan gondolataim voltak. Valószínűleg nem vagy megelégedve magaddal, azzal, amit idáig elértél az életedben, hát változtass rajta. Sosem késő tanulni, új dolgokat kipróbálni. Iratkozz be egy angol nyelvtanfolyamra, nemcsak a lányaidnak segíthetsz a tanulnivalójukban, de manapság elengedhetetlen az angoltudás. Ne csak anyukájuk legyél a lányaidnak, hanem barátnőjük is. Annak pedig örülj, hogy a lányaid egy egészséges példaképet választottak, akire felnézhetnek.
2017. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Neki nincsenek gyerekei és igen vezető beosztásban dolgozik.Angolon énis sokat gondolkoztam, viszont nagyon rossz nyelvérzékem van és az orosszal is 12 évig szenvedtem mire nyelvvizsgám lett.Próbálok nem féltékenykedni, de rettentő rosszul esik az, amikor felhívnak a rokonaim és csak felőle érdeklődnek és rengetegszer megsem kérdezik hogy én hogy vagyok.Az is nagyon bánt hogy vele mindent megosztanak a lányaim, azt is tőle kell megtudnom , hogy ha valami fontos dolog történt a suliba.Ráadásul sokszor csak rá hallgatnak például a kisebbik lányom többször hangoskodott hétvégi ebédnél, fújjolt a főzelékre, pedig mindig rászoltam hogy nem illik ilyet, viselkedj légszíves ő sosem hallgatott rám mostanába..viszont mióta a párom húga szólt neki, hogy neki ez mennyire rosszul esik hogy ételre fújjol mikor ők gyerekként még annak is örültek hogy volt étel, szegények voltak, azóta a lányom mindent megkóstól, és még a spenótra(amit eddig szinte soha nem evett meg) arra se mond semmit, szépen megeszi.
2017. dec. 28. 15:03
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

én megértem, idegesítő amikor mindenki!! csak a másikat isteníti. Nálam is a párom családját még értem, ha más istenít,de a páromat az én családom is imádja. Olyan szinten, hogy egy családtagom a szülinapomon a páromat ajándékozta meg :D most már nevetek rajta,de akkor kicsit puffogtam.

Jelen esetben a sógornőd nem tehet róla, hogy rokonszenves.Ellenben a párodnak meg kéne érteni, ha el akarsz költözni. Mondd el neki mi bánt(ne ennyire elkényeztetett kislány stílusban) és ha nem hat az érved, akkor jól beválasztottad a férjeddel. A gyerekek amúgy ilyenek, mindenkivel jobban vannak csak a szüleikkel nem osztanak meg semmit :P

2017. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Egy ilyen rokonszenves, remek kapcsolatteremtő készséggel megáldott csajnak, aki ráadásul szép, értelmes és pénze is van, nem lesz probléma párt találni, úgyhogy fölösleges itt "aggodalmaskodni" egyeseknek.:D Kérdező, te meg tedd túl magad a dolgon, és élvezd inkább az előnyöket. Amúgy a gyerekek sokszor jobban hallgatnak egy rokonszenves idegenre, mint az anyjukra, rólad tudják, hogy imádod őket és mindig ott leszel nekik, nem kell ezen fennakadni.:-)
2017. dec. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
10%

A hetes hozzászólás is nagyon pozitív. Ha férjed húgának életében minden szuper és hozzátok ilyen rendes, akkor próbáld magad arra programozni, hogy ennek szívből tudjál örülni.


De lehet, hogy vannak magánéleti problémái neki is, csak erős és kulturált nő ahhoz, hogy ezzel másokat terheljen. 30 felett azért már a gyermektelen, karrierista nők többsége is elgondolkodik magában azon, hogy hiába a szép szakmai sikerek, egzisztencia, az egész nem sokat ér férj és gyerekek nélkül, egy-egy további családalapítási projekt helyett karrierre vesztegetett év is később megbosszulhatja magát. Ez esetben pedig lehet hogy most tudtodon kívül is nagyon segíted azzal, hogy gyerekeiddel foglalkozva ráérezzen arra, hogy merre kormányozza tovább saját életét, addig is pedig kiegyensúlyozó tényező életében az, hogy gyerekeiddel foglalkozhat.

2017. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

"például a kisebbik lányom többször hangoskodott hétvégi ebédnél, fújjolt a főzelékre, pedig mindig rászoltam hogy nem illik ilyet, viselkedj légszíves ő sosem hallgatott rám mostanába..viszont mióta a párom húga szólt neki, hogy neki ez mennyire rosszul esik hogy ételre fújjol mikor ők gyerekként még annak is örültek hogy volt étel, szegények voltak, azóta a lányom mindent megkóstól"


Ez egyszerű pszichológia. A két mondat valahogy így csapódik le egy gyerek agyában:

"rosszul esik nekem, hogy fújolod az ételt" = megbántok vele valakit, akit szeretek

"nem illik fújolni az ételt" = megbántanám vele azokat, akik több száz éve kitalálták az illemszabályokat, de úgysincsenek itt.


Az érzelmeire kell hatni az embereknek, nem azt szajkózni, hogy ilyet nem csinálunk és készü.

2017. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
8-as, téged valamiért nagyon irritál, ha egy nő nem rendeli alá az életét a szaporodásnak, ugye.
2017. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!