Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógor párjával ("menytárssal")...

Sógor párjával ("menytárssal") való rossz kapcsolat?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdés szól az anyósok húzásairól, de szerintem a "menytárs", vagyis a párunk testvérének választottjáról alig írnak valamit.


Nekem borzasztó rossz viszonyom van vele, nála szemetebb emberrel még nem találkoztam. Folyton megpróbál kitúrni engem a családból, ellenem próbálja (szerencsére eddig sikertelenül) hangolni anyósomat, gonosz megjegyzéseket tesz rám, a külsőmre, a végzettségemre. Már inkább olyan messziről elkerülöm őt, amennyire csak lehet, de olyankor a hátam mögött megy a kavarás.


Mások hogy kezelik egy - majdnem idegen - nővel ezt a helyzetet? Mások történeteire lennék főleg kíváncsi, hogy velük hogy cseszett ki a sógoruk felesége/párja.



2018. jan. 11. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem semmi bajom vele, bár nem látjuk egymást gyakran, és más az életmódunk, de én örülök, ha időnként találkozunk. Próbáltál már beszélni vele, hogy mégis mi a baja veled?
2018. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ó, szemtől szemben tagad mindent! A megjegyzések után rákérdeztem szépen, higgadtan, hogy mi a probléma. Nevetett, és azt mondta semmi, ő azt nem rosszindulatból mondta, "csak úgy".
2018. jan. 11. 10:41
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
pl. az uj ruhámat befröccsölte hipóval a fürdõszobában, megpukkad az irigységtõl,de ugy hogy a sógor naiv fejével semmit se vegyen észre.Persze,hogy én voltam a bünbak.Aztán végülis már nem tartom vele a kapcsolatot, mert elegem lett.
2018. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

Szóba sem állt velem 5 éven keresztül! Örülhettem ha méltóztatik köszönni. 2szer csapott balhét 1. hamarabb lesz az esküvőnk, mint nekik 2. mikor megtudta, hogy babát várunk

Ezt követően szakítottak, szerencsére.

2018. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Fúú, én nem vagyok az erőszak híve, de ha ezt a hipós dolgot bejátszaná velem, esküszöm behúznék neki egyet. Mit képzel az ilyen ember, úristen...


Az viszont jobb szerintem, ha nem áll szóba veled, mint amikor kötelező találkozni és elviselni a szemforgatását meg a leereszkedő hangnemet. Az esküvővel kapcsolatban hogy csapott balhét? Odaállt elég, hogy mit képzelsz, hogy előbb mész férjhez, vagy mi? :D A kisgyerekes szituációt is leírhatnád, kíváncsi vagyok. Jó neked, hogy te megszabadultál tőle. Nekem sajnos nincs esélyem erre.

2018. jan. 11. 13:26
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

NÉzd, felnőtt ember számára az általad említett értelemben nincs olyan, hogy kötelező találkozni vele, vagy kötelező elviselni a megalázó viselkedését.


Azt, hogy mi megy a hátad mögött, nem muszáj tudomásul venned, nem kell meghallgatnod, ha valaki vissza akarja mondani neked. Ami szemtől szemben megy, azt pedig le kell állítani. Ha nem ment a kulturált beszélgetés, akkor egyszerűen fel kell állni és közölni, hogy ezt a hangnemet nem tűröd. És ha ennyi nem elég, akkor levegőnek nézed. csak azt lehet gonosz megjegyzésekkel bántani, aki megbántódik rajtuk, ezt ne felejtsd el:)

2018. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van igázan probléma ha a férjed is az o pártját foga ellened. :( Kitartás.
2018. jan. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazad van, utolsó, de felnőtt emberként nem tehetem meg a párommal, hogy kerülni fogom a testvérét. Ők nagyon szeretik egymást, az a nő meg folyton rajtuk lóg. Én jó ideje nem megyek velük sehová, de a párom már sérelmezi, hogy hármasban vannak, én meg kihúzom magam mindenből.
2018. jan. 11. 13:54
 9/16 A kérdező kommentje:

Még nem a férjem :) 5 éve vagyunk együtt. A megszólításokat is azért írtam így (anyós, sógor), hogy mindenki számára érthető legyen, kiről van szó, és ne kelljen körülírni. Őket nem szólítom így, személyesen se és mások előtt se.


Ebbe sokan belekötnek itt gyk-n.

2018. jan. 11. 13:56
 10/16 anonim ***** válasza:

Tönkretette a férjem, sógorom és a köztem lévő kapcsolatot. A sógorom olyan volt nekem, mint egy testvér, sokat mentünk hármasban mindenfelé, külföldre is.


Mára eljutottunk odáig, hogy egy karácsonyi ajándékot nem tudunk úgy átadni, hogy ne legyen belőle sértődés. A férjem és a testvére már alig beszélnek egymással. A lány mindenkire megsértődik, mindenkinek kéretlen tanácsokat ad (mert ő mindent jobban tud), hülyeségeket duruzsol a sógorom fülébe, aki már beleunt ebbe az egészbe, és le se szarja, mi történik körülötte.

2018. jan. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!