Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem a házastárs az első?

Miért nem a házastárs az első?

Figyelt kérdés
Olvasgatok itt, és ami a legszembetűnőbb, hogy nagyon sok embernek mindenki fontosabb, mint a saját házastársa... Fontosabbak a nagyszülők, a gyerekek, az anyós, mindenki, csak a házastárs nem. A saját ismerettségi körömben is ez a legnagyobb probléma, sokszor váláshoz, elhidegüléshez vezet. Vajon tényleg megadjuk a megfelelő odafigyelést, szeretetet, szerelmet a saját házastársunknak? Vannak csak egymásra figyelős reggelek, hétvégék, nyaralások? Ti ezt hogy élitek meg a saját párkapcsolatotokban? Mondtok nemet csak azért másoknak, mert az időt venne el a házastársatoktól, élettársatoktól?
2018. jan. 18. 09:39
1 2 3
 1/24 Kései Sirató ***** válasza:
86%

Nekem ő az első, és számára is én vagyok. Ha kell ellentmondunk a szülőknek. egymást választottuk és külön éltünk a szülőktől az első perctől kezdve.


Persze a gyerekeink is ugyanilyen fontosak. (még kicsik)


Ehhez az kell, hogy erős legyen a szerelem, szeretet, bizalom, közös értékrend, közös hobbi, közös célok.


Mindez nem jelent azt, hogy rossz lenne a kapcsolatunka rokonsággal.


Én is észrevettem, hogy sok helyen ezt nem így van, talán az az oka, hogy már sok nőben/pasiban csalódtak és nem olyan a bizalom, mint kellene, ezért aztán az az alapállás náluk, hogy a párkapcsolat csak ideiglenes, a rokonság örök.

2018. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Sejtem melyik kérdésről jutott ez eszedbe :D

Az, hogy figyel egymásra egy pár, és szánnak időt arra, hogy csak egymással foglalkozzanak, nem azt jelenti, hogy nem fognak segíteni családtagjaiknak, ha bajba kerülnek vagy rászorulnak.

Azért, mert valaki megházasodik, attól még nem szűnik meg a családja.

Szerintem az egyensúly a fontos. Az sem normális, ha valaki többet nem vesz tudomást semmi másról és kb. a házastársa rabszolgája lesz.

2018. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
46%

Én sem értem ezt. Ahogy azt sem hogy az ilyeneknek minek van férjük, feleségük, barátjuk, barátnőjük. Csak hogy legyen valaki mellettük? Hát az tök jó lehet.

Én szoktam nemet mondani másoknak. Együtt élünk, szinte mindent együtt csinálunk de szerintem ez a természetes. Persze nem lógunk egymás nyakán és nem megyünk tényleg mindenhova együtt de a legtöbb dolgot együtt csináljuk.

2018. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

Igen, itt el lehet filozofálni a dolgon, pl mindenkinek annyit ér egy kapcsolat, amennyit belefektet, meg hasonlóak.

Az első x évben ez működik szépen, aztán valahogy minden más lesz.

Gyerekek, papa, mama, munka, kis országunk nem túl jó táptalaj egy normális kapcsolathoz.

2018. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, milyen kérdésről jutott eszedbe, mindenesetre azt gondolom, hogy a párkapcsolatért valóban tenni kell, de nem az az egy ember a Nap az égen, hogy minden körülötte forogjon.:-) Az már eleve nem egy kiegyensúlyozott, normális kapcsolat, ha az egyik mindent alárendel a másiknak. A párkapcsolat az életem egy része, nem a teljessége, ha valaki ezt nem érti meg, akkor éretlen arra, hogy bárkivel összekösse az életét.
2018. jan. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nevetseges hogy valaki meghazasodik es utana senki mas nem szamit , hanem mint pata es patason mennek egyutt non stop

Kinek mit jelent a parkapcsolat , van akinek ezt

2018. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

Hát nekem mindig fontosabb lesz édesanyám, bárkinél.

Mondjuk nem oszt, nem szoroz, mert jól kijönnek.

Ez nem jelenti azt, hogy ezért leszarom a másikat.

2018. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Erre is érvényes az arany középút.

Az embernek a házsatársa gyerekei egy szinten kell lenni míg egy fedél alatt élnek.

De soha nem elfeledni, hogy kik vannak körülötted.

Egy okos ember látja mi az elörébb való.


Pl a beteg nagymamát korházba vinni elörébb való. De a feleséget elhanyagolni mert a szülöi házat is a férjnek kell rendbe tenni már nem jó.


Mi mindig megbeszéljük a férjemmel. Pl ebben a hónapban szinte minden hétvégén van nekem a barátnöimmel programjaim. Ezt a férjem nem bánja, de egész évben menne ez így tuti kiakadna.

2018. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy egymás nyakán lógjon az ember. De mondjuk ha a rokonságban valaki beteg lesz, és évekre gondozásra szorul, akkor nekem mondjuk az az első gondolatom, hogy oké, vészhelyzet van, 1-2 hétre persze, hogy bevállalom, de aközben azon vagyok, hogy egy tartós megoldást keressek, ami segít, hogy közben ne menjen rá mondjuk a házasságom... De gyerekes kérdéseknél is ez van, nulla házasélet mondjuk, mert ezért meg azért nem jut rá idő. Szerintem ezekre a dolgokra időt kell szánni, vagy azzal, hogx valakire rábízzuk a gyereket egy napra, vagy azzal, hogy a beteg rokonnak ápolót keresünk... Személyes tapasztalatom is van ezzel, láttam a saját szüleim házasságát tönkremenni a nagypapám betegsége miatt.
2018. jan. 18. 13:52
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

9: Igen, az szerintem is fontos, hogy ha van már gyerek, akkor legyen igénye és ideje egy párnak egymással foglalkozni. Szerintem akkor is ugyanúgy megoldható. Nyilván más, és nem olyan szabad az ember, de akkor is lehet külön programokat szervezni.

Az ápolás elég bonyolult téma. Ha valaki folyamatos ápolásra szorul, akkor tényleg jobb egy intézmény, ahol ezt szakszerűen megteszik. Oda viszont nem könnyű bejutni. Folyamatosan ápolót fizetni nem elég egy fizetés.

A tegnapi kérdésben, ami felvetett pár vitát, a nő napi 15-20 percet töltött nagymamájával, hétvégén nem, mert egész hétvégén a férjével van, sőt ki sem lép a házból :D és a férj még ezt a 15-20 percet is nehezményezte. Ilyen esetben szerintem nem lehet mondani, hogy a nő semmit sem foglalkozik a férjével, itt a férjnek voltak túlzóak az elvárásai.

2018. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!