Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonommal élek együtt albérle...

Rokonommal élek együtt albérletben, felváltva vesszük a szükséges dolgokat. Kell számolni a mennyiséget?

Figyelt kérdés
Most például a wc papírra gondolok. Több hónapja vettem 24 gurigás kiszerelést, ami nemrég fogyott el. Az unokatesóm egy négy gurigásat vett, ami lassacskán elfogy és szerintem úgy van vele, hogy nekem kell venni. Szerintem a mennyiséget tekintve még neki kell venni. Rosszul gondolom?
2018. jan. 29. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg kell beszélned vele. Szóból ért az ember.
2018. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Ezt most komolyan velünk akarod megvitatni? Inkább a rokonoddal kéne...
2018. jan. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elvileg neked van igazad, de ezt vele kell megbeszélni és az "egy csomag" fogalmát tisztázni.
2018. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ha vele beszélnéd meg?
2018. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Vele kéne megbeszélni,de ha egy nyamvadt vécépapiron ez megy. :O Akkor eltudom képzelni milyen jo a kapcsolat,inkább költözzetek szét.
2018. jan. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem ez a nagy tétel.

Pl. húst ki mennyit vesz és mennyit eszik?

Mert ha ő drágábbat vesz, vagy nagyobb adagot vesz, akkor máris helyrebillent az egyensúly, sőt, alighanem ő fizet bele a te költségedbe. Szóval összességében nézd a vásárlásait, ill. tedd hozzá azt is, hogy az adott dologból esetleg nem egyformán fogyasztotok.


Nézd, egy együttélésnél két eset van:

1. Vagy van egy egészséges nagyvonalúság mindkét félben, de tisztesség is, hogy nem akarja kihasználni a másikat.

2. Vagy pedig jobb mindent külön venni. Én WC-papírom - te WC-papírod, én szalámin - te szalámid, én szappanom - te szappanod stb. Mintha idegenekkel laknál egy lakásban/koleszban.


Függ attól is, mennyi ideig marad így ez a helyzet. Ha csak 2-3 hónapig, akkor inkább nagyvonalú az ember, még akkor is, ha úgy érzi, hogy a másik ezt kihasználja. Ha évekig is elhúzódhat, akkor jobb még békességben megcsinálni a külön kasszát, ne akkor, amikor már ezer sérelem lesz benned és sértetten vágod a fejéhez, hogy mi mindenben vettél többet nála.

2018. jan. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a legegyszerűbb lenne, ha összeírnátok pontosan, hogy havonta venni kell:

1 db 1 literes jar mosogatót

1 csomag 8 darabos wc papírt, stb.


Nyilván neked van igazad, nem úgy működik, hogy ő mindenből a legkisebb kiszerelést veszi, és mondjuk harmad annyit költ a dolgokra mint te. Az ilyet meg sem kéne kérdezni. Egyébként meg egy paraszt az uncsitesód, de mindegy...

2018. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egyetlen tekercset, vagy kettőt. Nem tudom, mennyi a legkisebb kiszerelés, amit kapni lehet. Hátha veszi a lapot...
2018. jan. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

az ételt mindenki magának veszi. Ami közös az a folyékony szappan, mosogatószer, wc papír, mosogató szivacs.

Persze néha lehet kérni a másik lisztéből/akármijéből, de az ilyeneket magunk vesszük, mert elég másokat eszünk.

2018. jan. 29. 16:09
 10/11 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy igazságos ahogy t írod de ezt meg kell vele beszélni. Én 2 lánnyal lakom együtt és mi is felváltva vesszük a budipapírt, folyékony szappant meg a tisztítószert de mindig nagyjából ugyanakkora (általában nagy kiszerelésű) mennyiséget.
2018. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!