Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van a családodban olyan...

Van a családodban olyan személy aki nem dolgozik, és a párja fizetéséből élnek?

Figyelt kérdés
Gondolsz róluk valamit? Emiatt megszólod őket, nem szereted őt? Hidegen hagy?
2018. febr. 20. 16:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
26%
Nálunk nem divat ingyenélőnek lenni úgyhogy nincs.
2018. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Van. En. Hidegen hagy mások véleménye. Nekunk így jó, mi ebben állapotunk meg. Azt gondolom ez a párom kívül senki másra nem tartozik.
2018. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Volt, de pár éve elváltak és azóta kénytelen volt elmenni dolgozni. A nő amint elvégezte a középsulit férjhez ment és onnantól kezdve 40 éves koráig otthon volt "gyereket nevelt". Aztán most egy cukrászdában mosogat.
2018. febr. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk olyan van, hogy a gyerek az anyja fizetéséből él, bulizik. Eléggé gáz, mert sajnálom szegény asszonyt, de korlátozhatná a drágát, ha akarná.

Meg van egy rokon család, ahol a nő részmunkaidős, ő eléggé sokat van cseszegetve a férje által, hogy keressen jobb munkát. Szerintem ott a nőnek valami szorongása is van, családi eseményeken iszonyú visszahúzódó és tuti nincsen semmi önbizalma.

Most agyalok, de kb. ennyi. Amíg nekem nem ártanak, addig annyira nem érdekel.

2018. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó, a te rokonod dolgozik, még ha 4 órában is és nem eltartatja magát a semmiért.
2018. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Szerintem amúgy senkinek semmi köze ahhoz se ha eltartják, csak azt tapasztalom az emberek nem nézik ezt jó szemmel.
2018. febr. 20. 17:06
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Nincs, de ha lenne sem szólnék bele és nem is foglalkoznék vele. Egyedül rájuk tartozik, hogy ki, mit tesz a kapcsolatba, mi a jó nekik.
2018. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
65%

Van. En. A parom fizetesebol elunk

Ameddig en nem tudok menni dolgozni, mert itthon vagyok a kislanyunkal 🙂

2018. febr. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem gondolok semmit, ha nekik így jó, mi köze hozzá másnak?

A szeretetnek pedig végképp semmi köze ehhez. Ha amúgy jó ember, kedves, őszinte, jófej, stb, akkor szeretni fogom, nem érdekel az se, ha életében nem dolgozik egy percet se.

Ha pedig bunkó, vagy kétszínű, vagy undok, vagy bármi, akkor nem fog attól jobbnak tűnni a szememben, ha a munka hőse és egy fillért sem fogad el soha senkitől.


Én már elég régóta dolgozom, szeretem, hogy van saját pénzem, van szakmám is, tanulok is folyamatosan, de simán belemennék, ha a párom azt mondaná, hogy ő bizony marha jól keres és szívesen fizet mindent, én csak maradjak otthon és éljek a hobbimnak vagy aminek akarok. Nem érezném ettől magam sem kevesebbnek, sem rosszabbnak másoknál.

Inkább szerencsésnek nevezném azt, aki ilyen helyzetbe kerül, hogy valaki eltartja, pláne, ha szeretetből teszi. Nincs abban semmi, ha valaki él ezzel a lehetőséggel.

Az már más dolog, ha valaki szándékosan arra hajt, hogy egy gazdag fószer kitartott felesége legyen, és dőzsöl a luxusban, amit rendszeresen mások orra alá dörgöl.

Meg az sem túl szerencsés, ha valaki teljesen kiszolgáltatottá teszi magát azzal, hogy szakma nélkül, karrier nélkül, minden nélkül, még fiatalon férjhez megy, gyerekeket szül, aztán élete végéig a pasijára van utalva mindenben, és még akkor sem tudna elválni tőle, ha mondjuk csúnya dolgok történnének otthon, mert egyedül éhen halna és a híd alá kerülne.

Lehet ezt jól meg rosszul is csinálni, de akinél ezen múlik a szeretet, na az már elég gáz.

2018. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó, abba is belemennél, hogy te melózol, míg a párod otthon marad a hobbiának élni?
2018. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!