Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehetnék jó nagynénije...

Hogyan lehetnék jó nagynénije az unokahúgomnak? 14/L

Figyelt kérdés
Unokahúgom 9 hónapos.

2018. márc. 2. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Találkozz vele sokat! Ülj le hozzá a szőnyegre játszani. Kérd meg az édesanyját hogy te etethesd meg. Kisfiam 9 hónapos, már szépen lehet vele játszani, kiskönyvet imádja forgatni, sikongat ha labdázok neki... A legfontosabb hogy sokat legyél vele/körülötte hogy megszokjon, de ha bármi frusztrálja hagyd az anyukájának.
2018. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Ugy h beken hagyod
2018. márc. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Kérdezd meg az anyját.
2018. márc. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Feltétel nélküli szeretettel. :) Ne gondolkozz azon, hogy hogyan lehetnék jó, hanem élvezd a vele együtt töltött időt. :)
2018. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az én nagynénim hét évvel idősebb nálam, amikor kisebb voltam, együtt játszottunk, mesét olvasott, zenét hallgattunk, később, amikor már idősebb lettem, egy csomót beszélgettünk... Szerintem ezek beválnak, legalábbis nekem szinte olyan a kapcsolatom vele, mintha a nővérem lenne, pedig nem találkozunk olyan gyakran. ^^
2018. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Unokahúgom (igazából unokanővérem kislánya, nem tudom, hogy ennek van e külön neve) 9 évvel fiatalabb nálam. Szeptemberben tölti a 10-et, én nyáron a 19et. Kicsiként is játszottam vele, úgymond ő is követeli, hogy játszunk. Jó kapcsolatom van vele annak ellenére, hogy 2-3 havonta találkozunk. Néha én is lesüllyedek az ó korára, de ha pl. Az érettségiről kezdek neki mesélni, a gimiről vagy bármiről ami engem érint szereti hallgatni. Most azt "várom", hogy unokabátyámék részéről egy unokaöcsim is legyen, vele kapcsolatban ugyanúgy érzek mint most te. Bármennyire is furcsának tartod ez majd jön magától. Csak legyél vele kedves. Emlékszek amikor én voltam ilyen kicsi mindig szerettem idősebbekkel lenni, hallgatni az ő sztorijaikat, beleképzelni magam milyen jó lehet már lassan felnőttnek lenni (hát nem az 😂) és most talán velem kapcsolatban is ezt érzi. Azt már megkaptam tőle, hogy pár éven belül öregasszony leszek (kösz :D), de megmondtam az apjáéknak, hogy én viszem el majd legelőször bulizni 18 évesen (előbb nem mehet, bezáratom a szobájába :D). Néha úgy érzem magam mellette, hogy én vagyok a nővére. Mindenesetre szeresd, tudja, hogy ott lehet melletted. :)

És még annyit, hogy megígérette velem, hogy az esküvőmön ő lesz az egyik koszorúslányom :D

2018. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Foglalkozol vele, játszol vele, ha kell és szeretnél (tudsz) vigyázol rá. :)
2018. márc. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy csak most válaszolok... Köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2018. márc. 3. 21:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előzők is írták, legyél vele sokat, játssz vele, amikor tudsz :) Illetve kérdezd meg ezt a szüleitől is szerintem, biztos értékelni fogják, hogy szeretnél jó nagynéni lenni, és tuti lesznek ötleteik, hogy mit tudnál még tenni :)
2018. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!