Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Csak szerintem vannak elkényez...

Csak szerintem vannak elkényeztetve ebben a családban a gyerekek?

Figyelt kérdés

Mielőtt megfogalmaznám a mondandómat, előtte leszögezném, hogy ezt nem irigységből írom, hiszen nekünk sincsenek anyagi gondjaink, de szerintem unokatestvérem gyerekeinek a viselkedése felháborító. Unokatestvéremet most nevezzük Krisztinek. Szóval meghívtak minket egy partira, mivel a kislányuknak volt a 12. szülinapja. Kb. 15 vendég volt jelen az eseményen. Otthon tartották... Nekem is van egy lányom aki 11 éves volt nemrég. Amikor bementünk a nappaliba minden fel volt díszítve, a kislányom véletlenül levert egy PAPÍR díszt, semmi baja sem lett a disznek, de Kriszti konkrétan elkezdett a lányommal kiabálni, hogy, hogyan gondolja ezt, hogy már az elején tönkre akarja tenni a lánya szülinapját.... Jó, ezután az incidens után jött az ebéd ami nyugodtan telt. Majd következett az ajándékozás. Krisztinek 3 gyéreké van. Az ajándékozásnál kiderült hogy nem csak a szülinaposnak kellett volna ajándékot vinnünk..!? Amikor megtudta a másik két gyerek, hogy ők nem kaptak semmit elkezdtek üvölteni, nem túlzok, konkrétan bele rúgtak mindenbe és kiabáltak. Kriszti erre csak annyit mondott, hogy ,,úgy látom egyesek nincsenek tekintettek rátok". A szülinapos

, pedig visszaadta az ajándékot, mert neki nem kell! Itt telt be a pohár! Hazamentünk! Másnap Kriszti írt egy szép kis üzenetet, melyben kifejezte, hogy

A gyerekek már egy napja nem esznek a szülinapon történtek miatt. Vélemények?



2018. márc. 13. 18:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
*szidnak * elegem
2018. márc. 13. 19:47
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én már ott hazamentem volna, hogy Kriszti (tehát egy felnőtt ember!) egy papír dísz leverése után (aminek semmi baja nem lett) kiabálni kezdett volna a gyerekemmel.

A véleményemet ebből sejtheted.


Egy apró kérdés: a szülinapi meghívásból és a rokonsági fokból azt gondolnám, rendszeresen találkoztok. Eddig nem tudtátok, hogy anyuka ilyen böszme? (Az, hogy a másik két gyerek hogy viselkedett, az ehhez képest meg se lepett.)


Egy félmondatodat korrigálnám: "szerintem unokatestvérem gyerekeinek a viselkedése felháborító"

Elsősorban unokatestvéred viselkedése felháborító!

Ami a gyerekei viselkedését illeti, itt is igazolódik egyik kedvenc mondásom:

"Mutasd meg a gyerekedet, megmondom, ki vagy!"

2018. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igazából születésnapokkor, karácsonykor,és húsvétkor szokott összegyűlni a család, olyan még nem volt, hogy csakúgy áthívjam őket vagy fordítva és igen nagyon igaz az a mondás, amit az utolsó válaszoló írt.
2018. márc. 13. 20:34
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

van, ahol szokás a szülinapos testvéreinek is adni valami kis apróságot, de ezt én még csak egészen kis gyerekeknél hallottam, akik nem értik meg, hogy miért csak az egyikük kap, mi is az a szülinap. Az én kislányom most 2 éves, a fiam 5 és ők már el tudják fogadni, hogy a tortából mindenki eszik, de ajándékot csak a szülinapos kap. Én azt az elvet vallom, hogy a szülinapon azt ünneplem, azért adok hálát, hogy az illető a világon van, megszületett, szerethetjük, ismerhetjük. Az a nap a családban kitüntetetten az övé, de pont az a lényeg, hogy ilyen napja mindenkinek van egyszer egy évben, nincs mire irigykedni, nincs mire tekintettel lenni.


Ha unokatestvéred úgy nevelte a gyerekeit, hogy mindig mindenki kapott ajándékot a szülinapokon, ahhoz joga volt, de nektek ezt miért kéne tudni?


A helyzet kezelése pedig égbekiáltóan bárdolatlan volt, hogy finoman fogalmazzak.


semmiképp nem elkényeztetésnek hívnám ezt, ez nem a jó szó arra, amit leírtál. Ez inkább éretlenség a szülői oldalról, aminek természetes következménye a gyerekek viselkedése.

2018. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Igen valóban nem teljesen elkényeztetettség. Most már megnyugodtam, hogy kiírhattam magamból mindent, köszönöm

az összes választ, és megpróbálom kerülni unokatestvéremet a továbbiakban.

2018. márc. 13. 22:04
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos eleg nagy divat manapsag. Az ilyen szulo "liberalis nevelesnek" nevezi azt, amit csinal, pedig ez nagyon nem az. A liberalis neveles lenyege, h nem korlatozom a gyerekemet ADDIG A PONTIG, amig o a viselkedesevel nem korlatoz mast. Elni es elni hagyni. Manapsag ezt erti felre sok arrogans szulo, nem korlatozza a gyereket SEMMIBEN, es ezzel kis 5eggfejeket nevelnek a gyerekukbol. Hujjujj, az lesz a "jo" vilag, mikor ez a generacio felno es gyereket "nevel" majd.
2018. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Na én innentől kezdve nem mennék Krisztiéknek még a környékére sem.
2018. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a rokonait sajnos nem válogathatja meg az ember. Egyet tehet: minimumra szorítja a találkozások számát. Esetleg nullára.
2018. márc. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben kiosztanám "Krisztit", hogy ezt a stílust tartsa meg a kedves családjának, ők talán elviselik. Második körben pedig letiltanám a számát és az életben nem állnék vele többet szóba.
2018. márc. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Kriszti szőke.
2018. márc. 31. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!