Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan illik köszönni, megszól...

Halalfalo kérdése:

Hogyan illik köszönni, megszólítani?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő, kissé bonyolult:


Nagyszüleim 1. házasságából született apám, majd elváltak, mamám újra házasodott, a második férjét tartottam mindig papának, mivel őt ismertem. A vér szerinti papám születésem előtt meghalt, de volt egy élettársa, akivel még kisgyerek koromban (3-5 évesen) tartottuk a kapcsolatot utoljára, (locsolkodás, kerti party stb.) aztán szétment a család minden irányba, de most 15 év után újra találkozunk és nem tudom eldönteni, hogyan kéne megszólítanom, hiszen tulajdonképpen "mama-státuszú" de, csak rövid ideig éltek együtt, nem is voltak házasok, 15 éve nem láttam és ugye van vagy 45 év korkülönbség, nem tudom, illene-e tegezni? Tudom, a legegyszerűbb tőle megkérdezni, de nem akarok már ezzel beégni.


Köszi a választ! :D



2018. márc. 16. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Jó napot Annus néni, hogy tetszik lenni?
2018. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Eddig tegezted? Akkor most is.

En a nagynenem pl. tegezem, de nenizem is: Szia Zsuzsi neni 😊

2018. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2-es, mint mondtam, 15 éve láttam, amikor kb. 5 éves voltam. 5 évesen mindenkit tegeztem, de most felnőttként nem tudom, mi lenne a helyes.
2018. márc. 16. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
20%
Én "szervusszal" köszönnék. Azt kicsit többnek érzem egy "sziánál", de mégis tegezés.
2018. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Max visszategezni!!!!
2018. márc. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Nekem Gizi mama volt. Csókolom Gizi mama.
2018. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Hát, ha 45 év a korkülönbség és 5 éves voltál, amikor utoljára találkoztatok, akkor nem kellene tegezni így elsőre. Meg lehet kérdezni, hogy szólítsd, ekkor, ha azt akarja, hogy tegezd, meg fogja mondani.
2018. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!