Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezeljem a keresztanyám...

Hogy kezeljem a keresztanyám rivalizálását?

Figyelt kérdés

Először is: nem vagyok rá irigy, egész életemben csodáltam és felnéztem rá. Gáz gyermekkorból kinőtte magát, lediplomázott, férjhez ment, gyerekei születtek, és sikeres élete lett. Ő volt sokáig a példaképem. Azt tudom, hogy kicsit érzékeny a külsejére (ősz hajszálak, ráncok, nem mer fürdőruhában mutatkozni mások előtt), de az elmúlt hónapokban észrevettem, hogy milyen kritikus a többi nővel (nem a csúnyákkal, nem a korabeliekkel, hanem fiatal és csinos nőkkel), az egyik rbiis, a másik anorexiás, a harmadiknak nincs melle, a negyediknek lapos a feneke. Mostanában meg belém is belekötött lapos a fenekem, vastag a combom, széles a csípőm) kielemezte, hogy mi bennem a szép és hol van rajtam felesleg. Egy évig abban a hitben élt, hogy egy méret vagyunk (csak neki nagyobb a melle, mert én olyan kis lapos vagyok), aztán megkaptam néhány "kinőtt" ruháját, és konkrétan behisztizett, hogy nagyok voltak rám, másnap feldúlva hívott, hogy ő milyen dagadt, és nekiáll fogyókúrázni. Onnantól kezdve azzal pszkál, hogy egyek normálisan, mert olyan vékony vagyok, hogy kilátszanak a bordáim (nem is látott fehérneműben, se bikiniben, azon kívül nem is fogytam). Tudja, hogy 2 évvel ezelőtt anorexiás voltam és azóta mindig felhozza, amióta kiderült, hogy nem vagyunk egy méret. Nem merek előtte enni, ez meg neki csak olaj a tűzre, és csak még jobban hajtogatja a meggyőződését, hogy szerinte visszatért az anorexiám.


Anyám szerint változókorban van, és ilyenkor a nők kicsit érzékenyebbek a külsejükre és a hormoningadozást sem viseli jól.

18/L


2018. ápr. 5. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

A változókor miatt szembesült vele, hogy már nem 20 éves, és ezért irigyli a te fiatalságodat, azért kritizál.

Elég buta dolog egy 18 évessel versenyezni.... és a jelleméről se fest túl fényes képet...

2018. ápr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Nagynéném volt ilyen, én egy idő után nem látogattam, mert kellett a fenének a sok ökörség.

"Egy évig abban a hitben élt, hogy egy méret vagyunk (csak neki nagyobb a melle, mert én olyan kis lapos vagyok), aztán megkaptam néhány "kinőtt" ruháját, és konkrétan behisztizett, hogy nagyok voltak rám, másnap feldúlva hívott, hogy ő milyen dagadt, és nekiáll fogyókúrázni. " Dettó. Meg hogy vigyem el diszkóba. :D

Én már csak poénból bekamuztam neki, hogy 10 kilóval vékonyabb lettem. XD Teljesen kikészült.

Jó mondjuk a te eseted más, mert te anorexiás voltál. Amúgy anyud miért nem szól rá, hogy viselkedjen felnőtt nőként és ne vegzálja a lányát????

2018. ápr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mert anyám nem ilyen. Ő azt mondta, hogy meg kell tanulnom kezelni az ilyen beszólásokat, és ő nem fog tudni az ilyeneketől mindig megvédeni. Hogy pont a keresztanyám kritizál... így jártam.

Mondjuk, ő is hasonló tanácsokat adott (tegyél rá egy lapáttal és kamuzd be, hogy fogytál)

2018. ápr. 5. 11:31
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Valahol igaza van anyudnak. Csak mégis anorexiás voltál, amiről nem tehetsz.

De szerintem lehet tényleg jobb lenne ugratni néha, meg elviccelni a dolgot, aztán főjön a levében. Nekem ez segített. Mert ha látja hogy betalált, akkor jobban fogja tolni a hülyeséget.

2018. ápr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De miért pont én? Miért nem a fiatal kolléganőjét szívatja a munkahelyén?


Engem látott felnőni, vigyázott rám, játszottam a gyerekeivel, ajándékokat adott Húsvétkor... :(

2018. ápr. 5. 11:45
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Kezeld szeliden, anyudnak van igaza. Bármit is szól be, ne akarj törleszteni. Nem lenne elegáns 18 éves fiatal nőként szépség ügyben adok-kapokos beszólogatásokba belemenni 40 körülivel nővel. Olyan, mintha egy sportos 20 éves srác futóversenyre hívna egy átlagos 40-es férfit.
2018. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Te nem vagy rá irigy,ő viszont rád igen,legalábbis az alakodra,én bármennyire is szeretném,ritkitanám a találkozókat mig dilis. Anyukádnak igaza van,klimaxolhat. Van pasija amúgy?
2018. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem a fiatal kolléganőit cseszteti ezzel, mert (és/vagy):

- munkahelyi védettséget élvez, és ha betámadja, akkor el tudná intézni a néndet, és/vagy

- lehet, hogy már betámadta, csak ő úgy visszavágott, hogy a nénéd, azt is megbánta, hogy megszületett, és/vagy

- a nénéd nem mer egy idegennek beszólni, ezért a hozzá közelállót bántja.


Anyukád meg marha jó fej. Előbb meg kéne tanítani a gyerekének, hogy hogyan védje meg magát, hogy hogyan készüljön fel az ilyen szitukra és csak utána elvárni, hogy "na, kislányom, akkor védd meg magad ezek után, mert nem lehetek ott mindig". Ez lenne a normális, nem az, hogy ő neki fingja sincs, hogy hogyan kell ilyen szitukat kezelni, mert gyáva, csak okoskodni tud és azon mondat mögé bújik, hogy "nem védhetlek meg mindig".

2018. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha jóban vagytok és közeli a kapcsolat, akkor beszéld meg vele. Szerintem ő észre sem veszi, hogy ezekkel megbántott. Én is olyanra gondolok, hogy az idősödés és/vagy a változókor miatt kicsit megkattant.

Ha egyébként eddig jó volt a kapcsolatotok, akkor érdemes megbeszélni.

2018. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Van férje és gyereke.
2018. ápr. 5. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!