Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért néznek rosszul rám a...

Miért néznek rosszul rám a rokonaim, amiért nem cigizek és nem (vagyis csak nagyon- nagyon ritkán) iszok alkohol tartalmú italokat?

Figyelt kérdés

Egyébként 27 éves férfi vagyok.

A rokonaim szerint még gyerek vagyok, mert csak nagyon ritkán (Újévkor + a születésnapomon) iszok alkoholt és egyáltalán nem cigizek. Ezt gyakran provokatív hangsúllyal mondják el nekem.



2018. ápr. 14. 14:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Újévkor = január elsején.
2018. ápr. 14. 14:30
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha törődsz az ezzel kapcsolatos véleményükkel, akkor tényleg gyerek vagy még.
2018. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Mert prolik.
2018. ápr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy túnik, fogást keresnek rajtad, szeretnék a saját fölényüket, felsőbbrendűségüket bizonyítani.

Miközben arról állítanak ki bizonyítványt, hogy hiányos ismeretekkel rendelkező sötét prolik.

2018. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt velem is eljátszották. Pont nem érdekel olyanok véleménye akik szerint a felnőttség mértéke hogy rendszeresen iszol-e meg, meg elfüstölöd-e a fizetésed ötödét. Ha csinálni akarják, csinálják- én meg megyek a magam feje után.
2018. ápr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
33 éves haverom nem iszok,soha és nem is cigizik. Ismerem 18 éve szóval,100% h nem. En 32 vagyok,kollegak sokszor huznak hogy nem piálok de egyszer volt egy buli,ott látták hogy tudok inni meg pasizni azóta nem nyúznak. Meg az a bajuk h nem bagózok. Mert a vasúton csalj úgy lehet szerintük boldogulni ha iszik,cigizik és pasizik az ember...
2018. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10%
Kamuszagot érzek.
2018. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6., azok a munkatársaid, nem a közeli rokonaid. Teljesen más a kettő.


Amúgy ha tényleg így van, akkor megint meglepődtem. Arra biztatni egy családtagot, hogy igyon, cigizzen... Hát nem tudom. Drogozni is biztatnak?

Előző voltam.

2018. ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van ilyen, méghozzá nevetséges hangnemben.
2018. ápr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A véleményük nem Hozzád tartozik, hanem őhozzájuk. Tehát semennyire sem szabad vele sem foglalkozni sem magadra venni.


Hogy miért teszik? Projekció. Elfojtott frusztrációk, sikertelen élet, elbaşżott életút (pl iszik, cigizik, büdös mint a kolera, de legalább csóró is 😆😅😅) és hasonlók.


Amit tehetsz, hogy elhatárolódsz, nem veszed magadra. Leszarod.


Abból is látszik hogy milyen primkók, hogy egyből ezzel a sztereotípiával jönnek, hogy "gyerek" vagy. Mintha a felnőtti lét egy kötelező szerep lenne és a gyermeki aspektusok pedig megvetendőek. Hozzáteszem, hogy a nemivás nembagózás nem gyerekes, inkább tudatos dolog.

2018. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!