Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elsőáldozásra illik meghívni...

Elsőáldozásra illik meghívni a rokonságot? Kit illik, nagyszülőket, keresztszülőket vagy még többet?

Figyelt kérdés
Évente 3-4-5 családi összejövetel van, egyik volt most húsvétkor nálunk, egyébként nem vagyunk napi kapcsolatban. A rokonok eléggé vallásosak, templomba járó, jól szituált vidéki emberek. Testvéreink nincsenek, a keresztszülők a párom unokatestvére és felesége. A szembe szomszédunknál anno kisebb lakodalom volt, de ők annyian vannak, mint a nyulak. Egy másik ismerősnél pedig elmentek utána fagyizni...

2018. ápr. 17. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a te esetedben mind jó néven vennék a meghívást, még ha nem is tudnának mind elmenni. A nagyszülők, keresztszülők pedig valószínűleg meg is sértődnének, ha kihagynátok őket.
2018. ápr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A "mindet" úgy értem, hogy akikkel évente 3-4-5-ször összejártok.
2018. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen meghívnám őket ha vallásos a család. Ilyenkor a gyereknek is jólesik egy kis ajándék.
2018. ápr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, de vannak feszültségek messze nem őszinte a kapcsolat. 10 felnőttről van szó és mi négyen. Otthon nem tudnék ennyit előre főzni, bográcsgulyással, halászlével nem illik szerintem ilyen alkalomra készülni. A legközelebbi olcsó falusi étteremben is bekerülne közel 30 ezerbe egy ebéd. Nem tudom mit tegyünk. A párom nem akar senkit sem meghívni, pedig szinte mind az ő rokonai.
2018. ápr. 17. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Illeni illik, de ti nem fogjátok.
2018. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, és ebben egyetértünk, hogy illene meghíni mindenkit, de a páromnak Húsvét után ilyen hirtelen nincs kedve még egy jó pofizáshoz, még gondolkodunk rajta.

Köszönöm a segítséget.

2018. ápr. 18. 07:47
 7/8 stevejones ***** válasza:
Mi meghívtuk a lányom elsőáldozására a nagyszülőket (hiba volt) a bérmálkozására csak azokat fogjuk akik méltók rá pl. sógornőméket, a mentoromat és családját, a lányom barátnőjét, a kis barátját, a barátja szüleit és mind a négy testvérét. Bizony jól szeretném magamat érezni egy laza baráti körben, akik mind gyakorló vallásosak, és számukra ez érték, jópofizni semmi értelme, nem is szeretnék. A szüleimtől kapnak egy kis pénzt, bár nem örülök neki ez nem erről szól, a kirakatkatolikus anyósomtól úgysem kapna egy vasat sem, nem is kell (normális szívhez szóló ajándékot egyik sem fog adni).
2021. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 stevejones ***** válasza:
Egyébként kedves kérdező teljesen megértelek, hogy feszkómentes elsőáldozást szeretnél. Komolyan nem fontos, hogy mi illik és mi nem azokat hívd meg akik méltók rá, hogy részt vegyenek ilyen ünnepségen, és őszintén örülnek a gyermek örömének. Azt meg ki mondta, hogy bográcsgulyással vagy halászlével nem illik őket kínálni? Én szívből örülnék ha a sógornőmék vagy bárki más ilyen halászleves, bográcsgulyásos partira hívnának! Sokkal jobban, mint amikor majszoltuk a krumplisalátát meg a kukoricasalátát, a meghidegedett Stefánia vagdaltot, meg az anyósom muszájsütijét, amiknek végül a fele kárba veszett, mert mindenki madáradagot evett. A Trófeába már csak nem fogok elhívni ennyi embert annyira azért nem megy jól(még).
2021. ápr. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!