Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van olyan rokonod, családtagod...

Van olyan rokonod, családtagod (esetleg te), akinek a mentális problémáit soha nem vette komolyan a környezete?

Figyelt kérdés

Nyilván ténylegesen beteg emberekre gondolok.

Köszi a választ.


2018. máj. 9. 22:18
1 2
 1/16 Metionin ***** válasza:
90%
Nem tudom mennyire számít betegségnek de autista vagyok és még a saját szüleim sem vették komolyan, nemhogy idegenek.
2018. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Metionin,nem gondoltam volna,mert találkoztam sok válaszoddal itt, és kimagaslóan te vagy az egyik legértelmesebb,jo helyzet felismerő válaszóló.
2018. máj. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Metionin ***** válasza:
92%
Sokan nem néznék ki belőlem, de a gyerekkorom elég tankönyvi volt. Sajnos későn is diagnosztizáltak, mert mindenki örült hogy csak ülök egy helyben egy tárgyat pörgetve, tehát nincs velem gond. Egy rokon mondta is a ballagásom után, hogy na ugye hogy nem is gyogyós a gyerek, hiszen elvégezte az iskolát! Na ezeknek magyarázzon az orvos? :D
2018. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Sokan nem veszik komolyan a pánikbetegséget,én 8 éve élek vele együtt. Az első ilyen roham mikor előjött mentő vitt el azt hittük szivroham vagy valami komoly agyi gond történt. Végigjártam sok orvost majd rászántam magam a pazichiáterre aki szorongásos pánikbetegséget állapitott meg. Szar életem volt tönkretett. Na a lényeg ami a legjobban fáj hogy a párommal 6 éve együtt élek az elején komolyan vette,segitett mikor rossz volt. Majd szépen lassan már nem veszi komolyan nem érdekli mintha nem is lenne. Pedig nagyon tudok szenvedni egy egy alkalommal főleg egy nagy veszekedésnél már levegőt nem kapok beszélni alig birok de tovább idegesit..

Hozzá teszem én jòl kezelem ezt, teljes életet élek dolgozom utazok, nem ez uralja az életem. Mégse veszik komolyan a környezetemben még piszkálnak is vele néha..

2018. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Uh, ez elég durva. Kösz a válaszod. Sajnálom.

Nálunk is legyintenek az ilyen dolgokra, pedig tanult, nyitott, értelmes rokonaim vannak. Mondjuk az nem jelent semmit.

2018. máj. 9. 22:46
 6/16 A kérdező kommentje:

Mármint az előző az első válaszolónak ment, bocsi.


82% Ugyanez volt unokatesómmal, pánikbetegség, mentővel vitték. Anyum csak ingatta a fejét, meg hogy jaj hát ő nem tudja...

2018. máj. 9. 22:52
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Én, nem hittem el a tesóm depresszióját azt hittem csak figyelem kell neki vagy egy pasi. Aztán egyszer megtaláltam a búcsúlevelét mire hazaértem, nem kivanom senkinek azt amit akkor átéltem, de hál Istennek hazajött utána azóta már szerintem egyre jobb a helyzet
2018. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Nekem mondott olyat a tesóm párja - akivel amúgy jóban vagyok -, hogy nincs is olyan betegség, hogy depresszió. Sok más mellett abban is szenvedek. A többi ember szerencsére azért ennél megértőbb.
2018. máj. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Tinédzser koromban túléltem a borderlinet, úgy, hogy csak felnőttként, önszántamból mentem orvoshoz. Sem az anyám, sem a tanárok nem ismerték fel, szimplán fura és neveletlen voltam a számukra. Azóta küldetésemnek érzem picit, hogy beszéljek a mai tanárokkal és szülőkkel arról, hogy ha egy tizenéves folyton iszik és öngyilkosságról fantáziál, vagy épp "örömében" összetöri a berendezést, az nem feltétlen csak renitens és neveletlen. Mindehhez kellett persze egy alkoholista, bántalmazó családi közeg is, ők úgyis magasról tettek rá. De hogy a tanárok ezzel kapcsolatban semmilyen képzést sem kapnak, azt nagyon szomorúnak tartom.
2018. máj. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Igen, evészavaros voltam és valamilyen szinten még az is vagyok.

"Á, csak figyel az alakjára a gyerek, legalább végre nem eszik annyit, nem lesz akkora nagy a segge. Ó, evés után hányik, hát minden tinilány ezt csinálja, ez a divat. Látják a modelleket a tévében, de majd elmúik, ez csak ilyen hóbort. Jó, hát most már tényleg kiállnak a csontjaid, ehetnél egy jó kis sajtburgert velünk a Mekiben."


42 kiló voltam, amikor bekerültem a pszichiátriára, utána kb fél évig ki-be járkáltam, mert kontrolloknál mindig csak azt látták, hogy visszaestem otthon. Elájultam a saját ballagásomon, az matekérettségi reggelén vizet hánytam az idegességtől, mert más nem volt a gyomromban. De a család szerint ez csak divathóbort a mai napig is.

2018. máj. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!