Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet segíteni ilyen...

Hogyan lehet segíteni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Egy közeli rokonról van szó, akinek nagyon rosszul esik, hogy nem nagyon tart sehol az életében. A karrier az egyetlen, ami jól alakul nála.. de ez kevés. Sajnos már nagyon látszik, hogy bántja és irigy azért, hogy nekem boldog családom lett.. és úgy néz ki, hogy mindent megkaptunk a Jóistentől, amire vágytunk.. Mit csináljak, hogy ne fájjon ez ennyire neki..?
2018. máj. 23. 16:02
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ezt a témát nem is tudom, hogy lehet felhozni.. "A figyi, ugye nem az a baj, hogy irigy vagy rám?" talán nem a legjobb kezdés..
2018. máj. 23. 16:03
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

1 mondás: Mindenkinek megvan a maga keresztje.

2 mondás: Mindenki a maga szintjén nyomorog.


A kettő együtt úgy érzem lefedi ezt. Ha ő irigy akkor az az ő dolga. Neked ne fájjon. Inkább legyél büszke magadra, hisz amíg irigyeid vannak jól csinálsz valamit. Nyilván neked is van még célod. Ha eddig minden megvolt ezután is azt akarod, hogy meglegyen. Nagy dolog... Csak tegyen magáért mindenki. A rokonod alapítson családot, te meg nem tudom... Érted. :)

2018. máj. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%

Nem világos a kérdésed.

Neked gyerekeid vannak.

Neki karrierje van, nyilván pénze is ezzel.


Akkor most hogyhogy nem nem tart sehol?

És mire alapozod, hogy irigykedne rád vagy ő nem arra vágyik, amit megteremtett magának?

2018. máj. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen értem, csak nagyon szeretem őt és sajnálom, hogy így érez.. Egyébként még nincs elkésve, csak valahogy a 30. születésnap megborítja az embereket, ha addigra nem érték el azt, amit szerettek volna. Persze rengeteg célom van nekem is, és amúgyis azt vallom, hogy sose tudjuk mit hoz a holnap, ezért nem szabad mást irigyelni..lehet, hogy akit irigyelsz meghal holnap.. Csak rossz ez az érzés..
2018. máj. 23. 16:20
 5/22 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy 30 éves korára csak a munkája, amit szeret. Nincs párkapcsolata, nincs lakása. Nem tudom amúgy egyesek miért gondolják azt, hogy akinek gyereke van az szegény.. Jó körülmények közt élünk mi is és ő is amúgy.
2018. máj. 23. 16:22
 6/22 A kérdező kommentje:
Arra alapozom, hogy nagyon rossz passzban van és másoknak tett ilyen megjegyzéseket..De nekem nyilván nem mondta.
2018. máj. 23. 16:23
 7/22 anonim ***** válasza:
49%

Mert ostobák. Azért gondolják így páran. Van egy jó tankcsapda idézet a fejemben erről (Tankcsapda - Az ember tervez): "Ha nem vittél még semmit véghez, az nem a véletlen

Műve, hogy a szakadék szélén ülve, semmibe lógó lábbal

Haragban állsz az egész világgal."


Nekem az a fura, hogy egyesek azt hiszik eltelik az életük és nem tehetnek már soha semmit.

2018. máj. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
35%
Harmincévesen még bőven lehet családja. Te viszont lecsúsztál a karrierről, jómódról. És ha ellenséges veled, az egyáltalán nem biztos hogy irigység miatt van, például az is lehet, hogy tele van a töke azzal, hogy te csak a gyerekeidről beszélsz állandóan. Hidd el, egy családanyára szinte senki nem irigy.
2018. máj. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, 30 évesen jó munkája van, karrierje, olyan, amit szeret. Akármikor szülhet majd, akármikor házasodhat is.


Nem hinném, hogy kifejezetten rád irigykedne.


Rossz passzban meg mindenki mond mindenfélét.

2018. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Látom sokan itt adják ki a felgyülemlett feszkót.m
2018. máj. 23. 16:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!