Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Attól rossz emberek vagyunk,...

Attól rossz emberek vagyunk, hogy nem tartjuk a kapcsolatot a kicsit távolabbi rokonsággal?

Figyelt kérdés
Van akikkel kibékíthetetlen haragban vagyunk, másokat 2-3 évente látunk, általában minden meghívást elhárítunk, már nem is hívnak minket. Nem szeretünk eljárni otthonról, és nem vagyunk társasági emberek, magunkban szeretünk lenni, legszűkebb családi körben. Amúgy ha nagy ritkán, tényleg 2-3 évente átjön valaki, mindig szívesen fogadjuk. Mint kívülálló, megértenéd ezt, vagy szerinted is bunkók vagyunk?

2018. máj. 25. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok bunkók, mi a párommal ugyanilyenek vagyunk, ahogy a szüleim is ilyenek voltak. Aki ezt nem érti meg, az tehet egy szívességet.

Én speciel nem is szívesen hívok senkit, számomra már az is a privát szférám megsértése, ha a kocsimba beül egy "idegen", még ha napi szinten találkozunk is, és mondjuk én hívtam az autóba.

2018. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Mióta a szüleink meghaltak én a testvéreimmel sem tartom a kapcsolatot. Nem mintha haragban lennénk, csak így alakult, nem keressük egymást, pedig egy városban lakunk. Ha néha összefutunk véletlenül beszélgetünk kicsit, ennyi. Én nem érzem magam rossz embernek ettől.
2018. máj. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak mondta már nekem valaki, hogy "milyen család ez?" meg hogy biztos velünk van a baj ( az illetőnek aki ezt mondta, amúgy nincs családja)
2018. máj. 25. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is megkaptam már a magamét, a család- és a rokoncentrikus családomtól is, mert nem keresek senkit sem, akivel pedig rosszban vagyok, azokat mindig lerázom magamról valami ürüggyel, hogy megelőzzem az újabb konfliktusokat. Szerintem teljesen normális ez, ne mások döntsenek a te életed/a ti életetek felett! És ezt határozottan meg is mondhatjátok nekik! 22/F
2018. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
100%
A rokonokat nem kötelező szeretni, sem pedig jópofizni nekik. Nálunk nagy rokonság van, mert apámék 11-en voltak tesók, képzeld el hogy ez hány első- és másodunokatesóval jár...de nálunk sincs kapcsolattartás. Ameddig kellettünk a kertjükbe dolgozni, addig kerestek minket, utána meg le voltunk xarva. Igazából a saját nagyanyámat sem láttam már vagy 6 éve, nemhogy ezeket a nagybácsikat meg unokatesókat, nálunk nem szokás ez a nagy rokonozás. Van akinek ez természetes, van akinek meg az hogy összejárnak. Kinek mi.
2018. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi mar masodik unokatestverekkel se beszelunk pedig van aki nem lakik messze.

En mar kulfoldon elek tehat nem talalkozok egy rokonnal se.

2018. máj. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM.Apám öccse és annak a pereputtya anno mondta h milyen rossz bunkó emberek vagyunk mert se mi sem unokatesoim keresztszüleim nem tartják velük a kapcsolatot. Na és?! Kit érdekel, nem nevezem őket unokateoknak se smeminek,mint az idegenek. Ennek is meg van az oka,csak ők olyan sötétek h azt hiszik amit műveltek,művelnek teljesen normális
2018. máj. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Nem vagytok rossz emberek csak magatoknak valók.

Én mondjuk, ha meghívnak, és nincs bajom az illetővel, akkor nem utasítanám el a hívást. Lehet, hogy a hívó fél arra gondol, hogy haragszotok rá valami miatt.

2018. máj. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Mi is így vagyunk. Az 1. unokatesómmal, anyám szüleivel (nagyszüleim anyám részéről), azok testvéreivel és kereszttesóimmal tartsuk csak a kapcsolatot. De ezek közül is csak 1. unokatesómmal és anyám szüleivel tartsuk igazán, a kereszt tesómékkal is jó ha évente egyszer találkozunk.Még apám szüleivel se tartsuk a kapcsolatot egyáltalán (apám utálja is őket, mert nem is ők nevelték fel, hanem a már elhunyt dédmamám(11-12 évesen "elhagyták")). Mondhatni apám szüleit nem is ismerem.Ami pedig a többi unokatesómat illeti nem is ismerem őket :D (pedig állítólag van vagy 9). De igazából szerintem ez így rendben is van.


17/F

2018. máj. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!