Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Esküvőn szülőköszöntést...

Esküvőn szülőköszöntést hogyan oldottátok meg "csonka" családban?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz esküvőnk, és az anyakönyvvezetőnél felmerült a kérdés, szeretnénk-e szülőköszöntést. Párom nagyon szeretne, így lesz.

Viszont nekem szüleim elváltak még tinédzser koromban. Apukám azóta meg is halt, édesanyám pár éve külföldön él az élettársával (természetesen ők is eljönnek az esküvőre).

Ilyenkor hogyan lehet megoldani a szülőköszöntést, hogy a "plusz" félnek ne legyen kellemetlen? Mármint itt édesanyám párjára gondolok. Sosem nevelt, nem éltünk együtt, de nem vagyunk rossz viszonyban sem. Ilyenkor hogyan utalhatunk rá a beszédben? Úgy gondoltam ajándékot ő is kapna, csak nem tudom mit "köszönjek" neki.

Köszönöm, ha valaki ad tippeket, hogyan oldották meg a hasonló helyzetet.

Elhunyt szülőt szokták ilyenkor említeni?



2018. máj. 30. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Köszönd meg h Anyukádat boldoggá teszi.
2018. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk a beszédet nem nekünk kellett írni.Egy sablon szöveget mondott az anyakönyv vezető,nem olyat,ami kifejezettem arra a két szülőpárra vonatkozik.Apósom meghalt,nálunk is kérdés volt,hogy szeretnénk e megemlékezni.A mi esetünkben nem volt kérdés,széket is hagytunk ki neki,amin egy szál rózsa hevert.Miután vége lett a beszédnek átadtuk az ajándékot.Üveg fotókeretet kaptak,amibe egy kép volt rólunk,és bele volt gravírozva,hogy mindent köszönünk.Mivel az én szüleim elváltak,így ebből 3darabot kértünk.Ezen kívül az anyák és a férjem még élő nagymamája kapott egy-egy szál rózsát.
2018. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%

Ne törődj azzal, mit szoktak mások, minden helyzet más.

Elhunyt szülőt fölösleges említeni, ez nem a gyász ideje, és nem is attól szeretitek jobban vagy kevésbé, hogy halált citáltok a szertartásra.


Egyszerűen köszönd meg édesanyádnak, és ennyi. Ha szeretnéd említeni az illetőt mégis, akkor köszönd meg, hogy édesanyád támasza lett, óvja és szereti.

2018. máj. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted 3-as,szerintem meg nem.Ő ugyan úgy szülő,mint az,aki még el.Nekünk igen is fontos volt,hogy megemlékezzünk róla akkor.Attól,hogy te annak tartod,másnak lehet,hogy nem az,hanem teljesen természetes.Ezt majd a pár eldönti.
2018. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy oldottam meg, hogy nem lesz szülőköszöntés, sztem ez egy újabb tekintélyelvű marhaság, hogy még az esküvőn is hálálkodni kell. Mondjuk az igazat megvallva, lehet, máshogy gondolkodnék, ha szeretetteljes családi légkörben nevelkedtem volna fel.


Sztem ilyen esetben azért az elhunytat is illene megemlíteni, nyilván nem úgy, hogy a levegőnek odaadsz egy virágcsokrot, mert az elég röhejes. Hanem megenlíteni, hogyha apukám itt lenne, őt is megköszönteném ezért meg ezért, remek apa volt, nyugodjon békében.


Anyud élettársának meg tökéletes, amit az első mondott. Elég ez az egy mondat, kis ajándék.

2018. máj. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Itt vannak ötletek:

[link]

Anyukád párjának megköszönheted azt, hogy anyukádat szereti, mellette van, és anyud boldognak látod, meg veled is mindig normális. Apudnak, hogy bár csaj tinédzser korodik volt része az életednek jobban, addig sok szép emlék köt hozzá, pl. nyaralások, megtanított bringázni, stb.

2018. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Elhunyt szülőt igenis ILLIK megemlíteni, én el nem tudnám képzelni, hogy ne beszéljek akár két sort anyáról.


Attól, mert meghalt, az édesanyám marad, amíg élek.


Nekünk ez úgy zajlik, hogy párom köszönti apját, anyját és a nevelőapját - ha egyáltalán nem csapnak balhét :/ -, én apát és megemlékezek anyáról.


A mostohaanyám a főasztalhoz sem ül, meg nem akarom leégetni, hgoy megköszönöm, amiért 7 éven át terrorizált és gyűlölködött ellenem :D

2018. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Tavaly voltam ilyen esküvőn, megemlítették az elhunyt szülőt. Ízlésesen, szépen beszéltek, nem volt depresszív.
2018. máj. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk pont emiatt nem is volt. Anyám is, apám is az új párjaikkal (új...10 éves kapcsolat már mindkettő) volt jelen. A férjem anyja szintén a második férjével, az édesapjával pedig akkor már 8 éve nem tartotta a kapcsolatot, így ott sem volt.

Eszünkbe se jutott a szülőköszöntő. Koccintás volt egyedül, nekem csak a szüleim, a férjemnek pedig az anyja az új férjével.

Alapból nem értem ezt a szokást.

2018. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Nem, nem "igenis ILLIK" megemlíteni, csillagbogár. Maximum felétek szokásban van, de nem illik.


Az én édesapámat sem emlegettük az esküvőn, mert neki, aki meghalt ez semmit nem jelent, a túlélők pedig nem azért szeretik, mert mások előtt emlegetve van. Igaz, mi temetőbe sem járunk, mert "velünk él", és szinte napi szinten emlegetjük a bölcsességeit, stb. És nem vonulunk fel egy rakáskőhöz, kifelé mutatva a nagy szeretetet.


Köszönettel említettük meg, egy mondatban, szerető szüleinket. Ennyi. Nem volt jaj, a szegény, aki már nem lehet közöttünk, és a többi, mert az borzasztó.


Édesanyám sem akarta, hogy így legyen. Mert vannak, akik nem kifelé mutogatnak, félidegen rokonoknak, akiket egy évben kétszer látni, de véleményük, na, az van.

2018. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!