Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nincs pénzem, hogy ajándékot...

Nincs pénzem, hogy ajándékot vegyek ballagásra, ezért le akarom mondani a meghívást, de hogy tegyem?

Figyelt kérdés
A srác aki ballag 14 éves és nem a rokonom, csak a keresztfiam féltestvére és nem is vagyok vele szoros kapcsolatban. Megígértem egy hónapja, hogy ott leszek a ballagásán, de nem nagyon tudnám finanszírozni az ajándékot, mert kevés pénzből élek, hitelt fizetek. Lemondhatom-e a meghívást pl. arra hivatkozva, hogy nem adtak nekem szabit arra a szombati napra a munkahelyen, mert egyébként hétvégén is dolgozni szoktam. Most is csak 2 ezer forintom van és csak egy hét múlva kapok fizetést. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. jún. 1. 05:24
1 2
 1/18 anonim válasza:
94%

Nálatok így megy, hogy ajándékot kell venni?

Én például nem kaptam semmit, vacsonázni mentünk el utána azt is csak a szoros családdal. Szóval szerintem nem kell ajándékot vinni az többet ér, hogy ott vagy. :)

2018. jún. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%
Mond le, ahogy írtad.
2018. jún. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Mondd le nyugodtan.

Nem is értem miért hívnak meg emberek egy tök távoli ismerőst? Nekem a szűk családi köröm volt ott, kb 8-an voltunk. De ez, hogy a keresztfiam féltestvére.... Ráadásul ezek a meghívók fizetősek nem?

Ennyi erővel én is meghívhattam volna az unokatesóm haverjának a szomszédját. Gondolom arról szól ez is, h elmondhassa hogy mennyien jöttek el megnézni őt. Olyan mint a fb: 628 ismerős, abból 5 ember tudja élsz-e még egyáltalán.

2018. jún. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Még jó, hogy a bölcsödei ballagásra nem szokás ilyen cécót rendezni.
2018. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Egy hónapja is tudtad, hogy nem lesz pénzed, eleve el se kellett volna fogadni a meghívást
2018. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd le simán.
2018. jún. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
A keresztfiad féltestvére, akivel nem is vagy szoros kapcsolatban, egyáltalán minek hív meg? Ajándék reményében? Mondd le nyugodtan (már a meghíváskor udvariasan vissza kellett volna utasítanod, az anyagi helyzetedtől függetlenül), nem kell magyarázkodnod, elég ha annyit mondasz, hogy sajnálod, de nem tudsz elmenni. Tényleg nem értem mi okból hív valaki bármilyen elviekben családi eseményre kvázi vadidegeneket? Hogy többen legyenek, vagy tényleg azért, hogy "tejeljenek"? Lehet én jövök a Marsról, de mifelénk még a lagzira sem szokás meghívni az ezer éve nem látott unokatesót és nagybácsit "tölteléknek", csak azt, aki tényleg fontos és számít. Ballagás? Ne vicceljenek már. Anyu/apu, tesó, max. nagyik (ha van kedvük) és jónapot. Lassan ott tartunk már, hogy az ovis ballagásra is 50 főt hívnak és ha nem iratod rá a budai villát a kölökre, mert "elvégezte" az óvodát, te vagy az ördög. Kabaré. Kijárta az általánost. Csodálatos. Ünnepeljék a szülei.
2018. jún. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
7-esnél a pont!!! Zseniális :)
2018. jún. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
7-es igazad van. Èn is ismerek olyanokat hogy ovis ballagason 20-50 fő van. Mi lesz egy lagzin majd? Meghivnak mindenkit pereputtyal egyutt, akit valaha valahol a facebookon bejelölt a gyerek 6-25 èv között? Simàn mondd le.
2018. jún. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%
Ne csinálj ebből ügyet, úgy ahogy írtad, nem tudsz elmenni.,kész., a 7. csodásan leírta.
2018. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!