Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ilyen esetben az unokatestvére...

Ilyen esetben az unokatestvérek között szorosabb genetikai kapcsolat lesz, mint egy átlagos esetben?

Figyelt kérdés
Nos, nálunk elég különleges helyzet alakult ki a családban, ugyanis van egy húgom, aki összejött a férjem öccsével. Ők most babát várnak. Nekünk a férjemmel van egy kislányunk. Ugye ez a két gyerek unokatestvérek lesznek, de jól gondolom, hogy genetikailag szorosabb kapcsolatban lesznek, mint az átlagos unokatestvérek?
2018. jún. 10. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2018. jún. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Leírom a saját sztorimat. A későbbi férjem húgába beleszeretett a bátyám, vagyis keresztházasság köttetett. Két lányunk van, nekik egy lány és egy fiú.

Ők városban laktak, mi falura költöztünk (már múlt idő, ugyanis 17 év házasság után elváltunk).

Megkaptuk a falusi öregektől, hogy ez vérfertőzés. Gondolhatod, hogy esett. A tudatlanság nagy úr. A vén öregasszonyok nem fogták fel, hogy elvileg a keresztházasság nem egyenlő a testvérházassággal.

Mindegy, a lényeg, hogy igen, szorosabb a kapcsolat genetikailag.

2018. jún. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagos unokatestvéreknél több lesz a genetikai azonosság, igen.
2018. jún. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismerős, nálunk is megy az undorodás, hogy fúj, vérfertőzés.
2018. jún. 10. 15:26
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

2. vagyok.


Akkor nem voltam vele egyedül. Nem értettem soha, hogy miért kell olyanról pletykálni, amit elvileg fel sem fognak. Ráadásul oda költöztünk, ahol a volt férjem és a húga felnőttek.

Most városban lakom, de pont a szomszéd társasházban is vannak olyan házaspárok, ahol két lány és két fiútestvér házasodott össze. Természetesen keresztben, de azt még mindig könnyebb megérteni szerintem.

Valóban ritka, de létezik. :D

A bátyámék még mindig házasok. Nekem kétszeresen is rossz, mert a bátyám felesége kétszeres sógornőm. Mondjuk mondhatnánk azt is, hogy megúsztam egy sógornővel. Egyébként jó a viszonyunk. A volt férjem és a mostani párja ha jön hozzájuk, nem tudom kikerülni a találkozást, ugyanis egy társasházban lakunk. Jó bonyolult, ezt bogózd ki. :D

2018. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen, hiszen mind a négy nagyszülőjük közös lesz.
2018. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!