Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ez elvárható?

Szerintetek ez elvárható?

Figyelt kérdés
Elkezdték nyújtani egy szépészeti szolgáltatást (amihez nem olcsóak az alapanyagok,stb.). És az elején fogadtad ingyen a rokonokat, de már megmondtad nekik, hogy ára van. És azóta nem jönnek (ami nemis zavar). Előtte amíg máshova jártak ott ugye természetesen fizettek érte.

2018. jún. 13. 13:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

Mi elvárható? Magyar az anyanyelved? Ha nem, akkor megbocsátható a fogalmazásod.

Természetesen nekik is illene fizetni. De közeli rokonoktól én csak az alapanyag árát venném el.

2018. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Én mindenkitől teljes árat kérnék. Jó mondjuk anyukámtól nem. De miért is kéne neked ingyen dolgoznod?
2018. jún. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy nem ingyen kell. De szerintük úgy lenne oké.
2018. jún. 13. 14:21
 4/24 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem proliság rokonoktól pénzt kérni ilyenért. Mellesleg nem tudsz magyarul. :(
2018. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván kevesebbet kérnék tőlük. Anyámnak - nővéremnek ingyen megcsinálnám persze,az akciós ár egyéb normális rokont érintene.
2018. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
Közeli rokonnal nem fizettetném ki a teljes árát. Anyukámnak megcsinálnám ingyen a többieknek meg kedvezményesen, de az egész családnak ingyen biztosan nem. Én sem ingyen kapom a kellékeket.
2018. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem proliság rokonoktól pénzt kérni ilyenért.


Már miért lenne az, ő mit kap ingyen a rokonoktól. Ha csak a ráfordított időről (munkáról) lenne szó, még hagyján, de neki is pénzbe kerül, nehogy már ingyem kelljen adnia a rokonoknak. Én a lányomtól sem várnám el, hogy ingyen csinálja, minimum az anyagárat kifizetném neki, ő is pénzből él.


Kérdező, ott hibáztad el, hogy eleve nem kellett volna ingyen csinálni, tudhattad volna, hogy ez lesz a vége.

2018. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mennyi az a rokon. Eleve félárat kértem volna. Ha 3-4 ember, akkor ennyi.


Ha 20-ról van szó, akkor nem tudom, hogy az anyagárhoz hogy viszonyul, de esetleg akkor adnék 20-30% kedvezményt.

2018. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Sajna nem értelmes a kérdés.

Szerintem nem az a proli dolog, hogy valaki nem melózza hülyére magát ingyen, hanem az a proli dolog ha a rokon visszaél és ingyen kívánja azt, ami a másiknak a megélhetése.


Én sem dolgozom ingyen felkérésre. Vagy felajánlom, vagy normál áron dolgozom.

2018. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Az anyagar a minimum!
2018. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!