Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy lehet szépen közölni,...

Hogy lehet szépen közölni, hogy más lesz a keresztszülő?

Figyelt kérdés

Első lányunk keresztszülei, főleg a keresztanyja valamiért elkönyvelték, hogy a második kislányunkat is ők fogják megkeresztelni.

Nálunk más a szokás, mást váasztottunk ki, akit szeretnénk felkérni lassan.


Csak a közlés finom módjára szeretnék ötleteket, segítséget kapni.

Köszönöm, hogy elolvastátok!



2018. jún. 15. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

'Nálunk más a szokás, mást váasztottunk ki, akit szeretnénk felkérni lassan.' Ezt elmondod neki szépen. Ha megsértődik, akkor ő baja. Anélkül is lehet szeretni egy gyereket, hogy ne legyen a keresztszülője :)

Anyukám is a nagyobbik gyereknek a keresztszülője, a kisebbnek nem, és nem is bánja. Ugyanúgy szereti, mint az idősebbiket.

2018. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Közlöd vele a tényt, esetleg némi irónikus humorral hozzátéve, hogy örüljön, hogy csak egynek kell ajándékot vennie a következő tizennyolc évben (én legalábbis érettségire kaptam valamit is legutóbb a keresztanyám-keresztapámtól).


Azóta nem, mert felnőtt vagyok, annak meg már nem jár (szerintük). Az más kérdés, hogy az egyik lányuk most múlt 20, a másik 21 és azok meg elvárják tőlünk, és anyámék adnak (hangsúlyozottan nem én...!)… de ez az ő böszmeségük.

2018. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ha fel se kértétek őket, nehogymár magyarázkodni kelljen. Majd ha már aktuális a keresztelő, adtok nekik meghívót. Legkésőbb akkor rájönnek. Nem is értem, miből gondolják.
2018. jún. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az lesz a keresztszülő, akit FELKÉRTEK.

Akit nem kértek fel keresztszülőnek, azokkal nem kell közölni, hogy nem ők lesznek.

Azért arra tán érdemes figyelni, hogy a keresztszülők ne legyenek egymás haragosai, nehogy épp nálatok, a gyerekek előtt törjön ki valami nagy cirkusz.

2018. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Én ezt mondanám: "Bocsi de már rég megigértem xy-nak, hogy a következő gyerkőcnek ő lehet a keresztannya" :)
2018. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
húgomnak és nekem is más a keresztanyánk
2018. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát így előre szerintem felesleges közölni. Ha esetleg számon kérne, akkor lehet mondani, hogy kik lesznek a gyerek keresztszülei, de nem hiszem, hogy magyarázkodni kell.
2018. jún. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ahogy írtam, azért kell valahogy közölni, ha felmerül, mert ő ezt már elkönyvelte magában.

2018. jún. 17. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!