Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ugye nem banto, ha azt kértük...

Ugye nem banto, ha azt kértük meg a legkozelebbi családtagoktol is, ha megszuletik a babánk, ne jöjjenek, csak előzetes egyeztetés után?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy volt kialakitva ez a rend?
2018. jún. 27. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Persze, ez így korrekt.
2018. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem bántó ilyet kérni. Ezek az időszakok (terhesség, szülés, baba) nagyon megterhelők az anyának és az apának is. Pihenni így sincs idejük, a váratlan vendégek pedig azt a kis rendszerességet is felborítják, amit a szülők igyekeznének kialakítani (ami ugye baba mellett elég nehéz). Én annak sem örülnék, ha a babához jönnének folyton az idegenek, ezt a baba egészsége érdekében szerintem mindenki megértené.
2018. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

nem is tudom meddig nem is illik menni, a közveztlen családot és a helyet, hagy szokja meg

szerintem egyáltalán nem bántó

2018. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Akkor én nagyon bunkó vagyok, mert én gyerektől függetlenül is meg szoktam beszélni velük, hogy mikor jönnek/mikor megyek. (Szerintem) még családon belül is fura, ha szó nélkül beállítunk egymáshoz. :D
2018. jún. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként se illik váratlanul betoppanni, főleg, ha baba van...
2018. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos nem mindenki gondolja így!

Mi is kértük. Nem is kértünk sok időt, két hetet. Amúgy a császár után tök lerobbant voltam.

Több rokonom nem fogadta el, volt aki zsarolt érzelmileg, volt aki felhívta a rokonságot, hogy mi nem látjuk őket szívesen. Sajnos jobb felkészülni erre, és a kezelésére.

2018. jún. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem bántó. Sőt az a baj, ha ilyenre meg kell kérni bárkit is. Logikusnak kéne lennie, hogy nem megyek látogatóba olyan helyre ahol kisbaba van előzetes bejelentkezés nélkül, a minimum az, hogy előző nap küldök egy üzenet vagy felhívom az újdonsült anyukàt vagy apukát, hogy másnap esetleg ekkor és ekkor alkalmas-e nekik, ha meg látogatom vagy meglátogatjuk őket. Hiába rokonról van szó ennyi illem legyen már az emberben.
2018. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nem volt gyerek akkor sem jottek csak ugy...
2018. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez így lenne normális. :(
2018. jún. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez akkor bántó, ha olyannak mondod, aki egyébként sem jár a nyakadra szó nélkül, aki meg igen, annak meg hiába mondod...Normális ember senkihez se megy úgy, hogy ne szólna előtte, azt hittem, ez mindenkinél alap.
2018. jún. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!