Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kinek mi a véleménye arról,...

Kinek mi a véleménye arról, hogy nem testvért kérnek fel keresztszülőnek?

Figyelt kérdés

Tesóméknak nem rég lett babájuk, tudtuk, hogy a feleség legjobb barátnője illetve annak a férje lesz a keresztszülő. A szüleim teljesen kiakadtak, a magam részéről ez engem annyira nem érdekel, tudtam, hogy ha a családból is választanak keresztszülőt, az akkor is az idősebb bátyám lett volna, de őt azért nem választották, mert nem "megbízható", és még nincs felesége.

Csak kíváncsi vagyok, ez a "barátot kérek fel keresztszülőnek" mennyire normális/gyakori manapság? Vagy már régen is az volt? Mi hárman vagyunk testvérek, de mindhármunknak a szüleink testvérei a keresztszüleink.



2018. jún. 30. 16:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Két hete voltam keresztelőn, az anyuka egy barátnője lett a keresztanya, keresztapa meg nem volt. Pedig van egy húga akivel jóban is vannak. Nincs ebben semmi. És aki egyke?
2018. jún. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Nàlunk sem volt jó döntés. Az én tesómék lànyànak én vagyok a keresztszülője a férjem tesója fiànak meg a férjem. Mindketten megjegyezték még terhességem alatt, hogy növekszik a keresztbébi. Szóval igen, ez màshol is fentakadàst okoz még akkor is, ha nem baràtra gondolunk. Ebből az okból kifolyólag nem lesz keresztelkedés nàlunk. Majd ha ő nagyobb korában úgy akarja megkereszteljük
2018. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem elég gyakori, hogy barátot kérnek fel keresztszülőnek. Barátnőm gyerekének a keresztapja pl. barátnőm főnöke (keresztanyja pedig a főnök felesége).

(Hasonló ahhoz, hogy pl. mostanság esküvői tanúnak sem mindig nagybácsit kérnek fel, vagy testvért, hanem egy barátot.)

2018. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem muszáj testvért kérni. Lehet, hogy egy barát közelebb áll hozzájuk, mint a testvér.

Nálunk egyébként unokatestvérem a gyerekünk keresztanyja, én meg az ő gyerekéé. Szóval ha valaki egyke, akkor is megoldható családon belül :) És nálunk az sem szokás, hogy házasnak kell lenni. Sőt, a keresztapa és keresztanya lehet két egymástól független ember, nem pedig egy pár.

Szerintem mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó.

2018. jún. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Mi férjem legjobb barátját és feleségét kértük meg a fiúnk keresztszüleinek.

Jól döntöttünk, imádják egymást.

2018. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%

Anyámnak 3 keresztlánya van, egyik a nővére lánya, másik 2 a bátyjáé.

Nekem viszont a volt kolleganője lett a keresztanyám (úgy látszik, a 4 testvéréből nem felelt meg egy sem). Szerintem lassan 20 éve nem láttam a keresztanyám, a keresztapám meg már meg is halt, 2 év elteltével tudtam meg, ennyire tartjuk a kapcsolatot...


Nekem 1 öcsém van, neki se családja, se normális élete, így én nem is akartuk. Első lányomnak is egyik unokatestvérem a keresztanyja (ezt mondjuk az exem akarta...), keresztapja az exem legjobb barátja.

Második lányomnál (aki a jelenlegi kapcsolatomból van) a másik unokatestvérem lett a keresztanya (na, ő anyám keresztlánya,és én alapból őt akartam volna az elsőnél is, csak az exem húzta a száját), keresztapa meg az ő férje lett.

Most a 3.babánál nem tudjuk még, de lehet, hogy szintén őket választjuk.

2018. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%
Az csak ma szokás, hogy keresztszülő lesz egy rokon. Régen, 100+ éve pont ez volt a ritka.
2018. jún. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az en keresztanyukam is az anyukam legjobb gyerekkori baratnoje lett:)

22 evvel ezelott sem volt nagy cucc ez.

2018. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Keresztanyám nem családtag volt, és a gyerekem keresztanyja sem az.
2018. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A családunkban egyik keresztszülő sem rokon. Anyukának-apukának közeli barátai.
2018. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!