Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Baj, ha a férjem fiútestvéréve...

Baj, ha a férjem fiútestvérével és főleg a feleségével olyan semmilyen a viszonyom? Nem vagyunk rosszban, de nincs közös témánk. Van még itt olyan, akinek hasonló a helyzete?

Figyelt kérdés

Mi csak pár éve vagyunk együtt a férjemmel. A tesója a közelben él a családjával, de valahogy nem találom velük a hangot, főleg a sógornőmmel (mifelénk sógornőnek mondják a sógor feleségét). Én nem vagyok egy extrém közvetlen ember, de azért szélsőségesen zárkózott sem. Én visszafogottan barátságos voltam velük megismerkedésünkkor, de ők semmilyen érdeklődést nem mutattak felém, egy kérdést sem tettek fel. Én próbáltam kérdést föltenni az akkor még leendő sógornőmnek, de tőmondatokban, kissé elutasítóan válaszolt, azóta nem kísérletezem. Biztos vagyok benne, hogy bajuk nincsen velem. De olyan furák. Lehet, hogy csak nagyon zárkózott a sógornőm. De én sem tudok megnyílni. Családi összejöveteleken a kötelező köszönésen kívül nem szoktunk beszélgetni. A férjem elvan velük (a sógornő már 10 éve családtag). Meg is lepődtem, mert első találkozásunk előtt mondta az akkor még leendő férjem, hogy mennyire aranyos a sógornőm, és biztos jól ki fogunk jönni. Ehhez képest iszonyú furcsa volt, elutasítónak tűnt, és azóta sem változott. Van két gyerekük, velük is feszélyezve érzem magam, nem értek a gyerekekhez, de igyekszem kedves és normális lenni velük.


Alapvetően nem zavar a helyzet, de néha eszembe jut, hogy biztos jobb lenne, ha tök jó haveri viszony alakulna ki a sógoromékkal. Szóval valahol mégis piszkál a dolog...



2018. júl. 13. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
miért lenne baj? velük vagy együtt vagy a férjeddel? hacsak nem naponta találkoztok akkor senki se érdekel. főleg meg ha ők voltak akik nem érdeklődtek. én így vagyok a párom bataival. konkrétan sggfejek voltak velem, nem én leszek az aki jópofizik velük ennek ellenére, és ezt megmondtam a páromnak is akit nem zavart. a családja jófej volt és érdeklődő, ezért velük okés vagyok. ez kétirányú dolog, nem neked kell gürcölnöd miatta.
2018. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az a lényeg, hogy nem utáljátok egymást, nem idegesíti egyikőtöket sem a másik jelenléte közös családi összejöveteleken. Nincsenek beszólogatások, nem játssza sógor ill. sógornő a megmondóembert, nem pofáznak bele a ti életetekbe.

Ezeket becsüld meg nagyon, mert sokan összetennék a két kezüket, ha csak ennyit elmondhatnának a sógorukkal/sógornőjükkel való viszonyról.

Ha ezen túl valami baráti-beszélgetős viszony is van, az már extra ajándék az élettől.

Esetleg férjedet kérdezd erről, ő hogyan látja ezt a helyzetet. Írtad, ő elvan velük. Mondd neki, hogy ha beszélget velük, téged is vonjon be a beszélgetésbe.

2018. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
83%
Szia. Mintha én írtam volna csak én nem vagyok férjnél.😀 Bár én eléggé zárkózott vagyok,de próbálok érdeklődő lenni mások fele de nem sikerül. A barátom tesójának a barátnője is olyan fura,nem kapom a hangot vele,pedig már pár éve ismerem. Voltunk egy esküvőn ahová meg volt hiva pár szomszéd is és egy asztalnál ültünk, mindenki beszélgett mindenkivel csak velem nem. Nagyon rosszúl esett. Egyszer mondta nekem egy pasi,hogy sokáig nem mert velem szóba állni,mert olyan fura és komoly fejet vágok,közbe csak nem tudok mindenen idiótán vigyorogni. 23 N
2018. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
áá nálunk is ez volt anyósékkal, én csak félénk vagyok. mostanában derült ki egy veszekedés alkalmával, hogy ők azt érezték nem akarok a család része lenni és ezért zárkózom el(mondjuk mindig mindenben benne voltam, szóval nem értem ezt miből vágták le), csak én csendes vagyok ők ezt úgy értelmezték, nem akarok a társaságukban lenni. Egyszer üljetek le és barátságosan beszéljétek meg, meglehet hogy csak egy félreértésről van szó.
2018. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem hinném bajnal. Elhiszem, sőt, tudom is, hogy ha van ilyen, nem tökéletes ls meghitt a légkör, de ez ne zavarjon nagyon, úgysem kell túl sok időt velük töltened.
2018. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz! Az van, hogy az anyósom erőlteti ezt a dolgot, mondogatja, hogy menjünk el hozzájuk (ideiglenesen anyósoméknál laknak a sógoromék), beszélgessünk egymással. Kicsit idegesít, hogy így erőlteti, felnőtt emberek vagyunk. Ha annyira szimpik lennénk egymásnak, akkor nyilván megszervezzük magunk, hogy találkozzunk. De mivel úgy látom, hogy ők sem különösebben vágynak a társaságomra, így olyan béna a helyzet.


De abban tényleg biztos vagyok, hogy semmi bajuk velem, mint ahogy nekem sincs ővelük, csak egyszerűen mások vagyunk, nincs közös témánk, úgy tűnik.

2018. júl. 20. 12:30
 7/9 Fox830925 válasza:
100%

Ismerős a szitu!Én is ugyan így vagyok az én sógornömmel!Mi sem keressük egymást pedig egymástól kb.500m-re lakunk,sőt a boltba is ahova járunk ott dolgozik a felvágottas pultba és nem érezzük a kéztetést,hogy beszéljünk!Max.köszönés ennyi!Nincs érdeklődés se közös téma!

Szerintem nem kell eröltetni ha nem megy!

2018. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki ennyire sz.rik a fejedre, azt békén kell hagyni. Te udvarias voltál, próbáltál kezdeményezni, barátkozni, így neked nincs miért rosszul érezni magad. Vannak ilyen emberek, akiknek a kedvéért fejre is állhatsz, akkor sem fognak téged szeretni vagy tisztelni.

Nem nagy segítség, de próbálj arra gondolni, hogy ezerszer is rosszabb lenne a helyzeted, ha folyton piszkálnának vagy kibeszélnének vagy nyíltan fellépnének veled szemben. Vagy a férjedet próbálnák ellened hangolni.

"anyós erőlteti" - hát, vannak ilyen anyukák, akiknek minden álma, hogy a család egységes legyen és mindenki szeresse a másikat. Nálunk is ez volt a helyzet, ugyanilyen felállásban. Anyósjelölt folyton azt szerette volna, ha a két fia meg a két barátnő jóban lenne, folyton együtt akart minket látni. Egy idő után belátta, hogy sógorom párjával lehetetlen normális beszélgetést folytatni, mert köszönésen kívül csak az "igen", "nem", "aha", "háááát nem tudoooom" jön ki a száján. Talán egyszer anyósodnak is feltűnik, hogy hiába akar az egyik jóban lenni a másikkal, ha az unott pofával hallgat és ki akar maradni az egészből.

2019. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, utolsó válaszoló. Hát, az az igazság, hogy én sem erőltetem meg magam jó ideje, szóval nem az a helyzet, hogy én nagyon barátkozom. A kezdeti közeledési kísérlet kudarcba fulladása óta én is tőmondatokban kommunikálok velük, mert nincs miről beszélnünk. Szóval se ők nem nyitnak, sem én. Igazából annyira nem érdekel, csak most is kitalálta az anyósom, hogy menjünk el hozzájuk ebédelni, a két fia családostul, meg úgy vett színházjegyet is, hogy a két fiának feleségestül. Olyan béna, hogy így erőlteti. De hát ez van. :)
2019. jan. 4. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!