Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyes rokonok miért nem...

Egyes rokonok miért nem ajánlják fel a testvérük, unokatestvérük, sógoruk, sógornőjük gyerekének, hogy tegezze vissza őket? Miért néniztetik, bácsiztatják magukat sokan?

Figyelt kérdés

2018. aug. 10. 15:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne? Miért kéne mindenkinek tegeződni?
2018. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%
Miért kellene egy gyereknek tegezni az idősebb rokonokat? Egyáltalán az idősebbeket? Különösen akkor, ha a gyerek elkényeztetett, szemtelen. Ez a "tegezzünk mindenkit" a szocializmus öröksége.
2018. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
Bosszantó örökség. Utálom ha idegenek csak úgy letegeznek-pedig ez a jellemző- ráadásul még köszönni is lusták mellé. Ugyanolyan modortalanság, mint gyerekeknek letegezni az időseket csak úgy.
2018. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes, én meg utálom ha magáznak. Sokkal közvetlenebb a tegeződés meg nem az fogja szerintem megmutatni, hogy ki mennyire tiszteli a másikat. De valaki így gondolja, valaki úgy, látod.
2018. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

"Ez a "tegezzünk mindenkit" a szocializmus öröksége."


Nem. Az ikea kezdte...

2018. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Én is ritka mód rühellem, ha - az abszolút hivatalos helyeket kivéve - magáznak. Szerencsére túl gyakran nem is szoktak.
2018. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
20%
Nem vagyunk egyformák- szerencsére. De a pofátlanságot nem tolerálom.
2018. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, én szeretek magázni. Kicsit meg vagyok szeppenve, ha egy öreg tegeztet, mert nálam a tegezés-de-öregekkel egy olyan szerep, amiben figyelnem kell arra, hogy mit mondok és milyen hangsúllyal.


Nem a tiszteletről szól, de ha egy barát mond valami vicceset, lehet akaratlanul is azt mondom nevetve, hogy "de hülye vagy". Attól még tisztelem és szeretem, de nem mondhatom az öreg rokonnak, hogy "jaj Józsikám de hülye vagy".


Ha magázódom, teljesen természetesen mondok olyanokat, hogy "Józsi bácsi de vicces kedvében van".


Nálam ez a kettő így szépen külön van, tegeződve öregekkel csak kussolnék, hogy ne mondjak bántót, oda nem illőt.

2018. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, az vicc, hogy pont magázódva lehet vérig sérteni valakit... hasonlítsd össze a "te hülye vagy" kontra a "maga/ön hülye" alázási potenciálját...
2018. aug. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
17%
A tegezzünk mindenkit amúgy külföldről jön mert se németben se angolban nincs magázás.
2018. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!