Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Egyes rokonok miért nem ajánlják fel a testvérük, unokatestvérük, sógoruk, sógornőjük gyerekének, hogy tegezze vissza őket? Miért néniztetik, bácsiztatják magukat sokan?

Keress kérdéseket hasonló témákban: néni, bácsi, rokon

2018. aug. 10. 15:51  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Miért ne? Miért kéne mindenkinek tegeződni?

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/23Időpont 2018. aug. 10. 15:57 Privát üzenet
Miért kellene egy gyereknek tegezni az idősebb rokonokat? Egyáltalán az idősebbeket? Különösen akkor, ha a gyerek elkényeztetett, szemtelen. Ez a "tegezzünk mindenkit" a szocializmus öröksége.

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/23Időpont 2018. aug. 10. 16:05 Privát üzenet
Bosszantó örökség. Utálom ha idegenek csak úgy letegeznek-pedig ez a jellemző- ráadásul még köszönni is lusták mellé. Ugyanolyan modortalanság, mint gyerekeknek letegezni az időseket csak úgy.

A válasz 24%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/23Időpont 2018. aug. 10. 16:07 Privát üzenet
Érdekes, én meg utálom ha magáznak. Sokkal közvetlenebb a tegeződés meg nem az fogja szerintem megmutatni, hogy ki mennyire tiszteli a másikat. De valaki így gondolja, valaki úgy, látod.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/23Időpont 2018. aug. 10. 16:11 Privát üzenet

"Ez a "tegezzünk mindenkit" a szocializmus öröksége."

Nem. Az ikea kezdte...

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/23Időpont 2018. aug. 10. 16:15 Privát üzenet
Én is ritka mód rühellem, ha - az abszolút hivatalos helyeket kivéve - magáznak. Szerencsére túl gyakran nem is szoktak.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/23Időpont 2018. aug. 10. 16:25 Privát üzenet
Nem vagyunk egyformák- szerencsére. De a pofátlanságot nem tolerálom.

A válasz 13%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/23Időpont 2018. aug. 10. 16:26 Privát üzenet

Nem tudom, én szeretek magázni. Kicsit meg vagyok szeppenve, ha egy öreg tegeztet, mert nálam a tegezés-de-öregekkel egy olyan szerep, amiben figyelnem kell arra, hogy mit mondok és milyen hangsúllyal.

Nem a tiszteletről szól, de ha egy barát mond valami vicceset, lehet akaratlanul is azt mondom nevetve, hogy "de hülye vagy". Attól még tisztelem és szeretem, de nem mondhatom az öreg rokonnak, hogy "jaj Józsikám de hülye vagy".

Ha magázódom, teljesen természetesen mondok olyanokat, hogy "Józsi bácsi de vicces kedvében van".

Nálam ez a kettő így szépen külön van, tegeződve öregekkel csak kussolnék, hogy ne mondjak bántót, oda nem illőt.

A válasz 69%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/23Időpont 2018. aug. 10. 16:40 Privát üzenet
Utolsó, az vicc, hogy pont magázódva lehet vérig sérteni valakit... hasonlítsd össze a "te hülye vagy" kontra a "maga/ön hülye" alázási potenciálját...

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/23Időpont 2018. aug. 10. 16:41 Privát üzenet
A tegezzünk mindenkit amúgy külföldről jön mert se németben se angolban nincs magázás.

A válasz 18%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/23Időpont 2018. aug. 10. 17:04 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sokan minek akarnak és miért szeretnek mások magánéletébe beleszólni? Aki csak egy távoli rokon, az miért okoskodik és szól be sokat annak, akit életében alig látott?
Miért gondolják sokan, hogy az egyedülállók élete sokkal könnyebb mint azoké, aki párkapcsolatban élnek?
Miért tekintik itt sokan élősködőnek a gyereket?
Miért hasonlítják sokan a kisgyermekes szülői létet egy jó értelemben vett ideiglenes száműzetéshez?
Sokan miért tartják nem normálisnak a családon belüli meztelenkedést?
Szerintetek a mai világban általánosságban mit jelent, ha sokan felkérnek keresztszülőnek?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!