Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Egyes rokonok miért nem ajánlják fel a testvérük, unokatestvérük, sógoruk, sógornőjük gyerekének, hogy tegezze vissza őket? Miért néniztetik, bácsiztatják magukat sokan?

Keress kérdéseket hasonló témákban: néni, bácsi, rokon

2018. aug. 10. 15:51  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Én utálok magázni és utálom ha magáznak. Ha meg egy közeli rokont kéne magázni inkább nem is beszélnék vele többet.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 11/23Időpont 2018. aug. 10. 17:10 Privát üzenet
10-es, németben van magázás

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 12/23Időpont 2018. aug. 10. 17:28 Privát üzenet
Lehet, de én magázódva nem hülyézek le senkit. Pont ezt vezettem le, hogy magázódás közben eszembe sem jut lehülyézni senkit.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 13/23Időpont 2018. aug. 10. 17:45 Privát üzenet
Nem tudom, nekem is nagyon furcsa. A mi családunkban mindenki tegez mindenkit, ezt szoktam meg. Szerintem sokkal egyszerűbb és kényelmesebb és egy család vagyunk, közvetlen a kapcsolatunk, ismerjük egymást stb., szóval nem is értem, hogy miért lenne jobb magázódni. Tegeződve is ugyanúgy lehet tisztelettel beszélni a másikhoz. Hivatalos szituációkon kívül gyűlölöm, ha magáznak és én sem szívesen magázódom. Szerintem túl modoros, túl erőltetett, túl távolságtartó, személytelen stb., nekem nem tetszik.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 14/23Időpont 2018. aug. 10. 18:08 Privát üzenet

"egy család vagyunk, közvetlen a kapcsolatunk, ismerjük egymást"

Minél nagyobb egy család, annál kevésbé ismerik egymást az ugyanolyan közeli rokonok, mint egy kevésbé népes családban, ez is benne van.

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 15/23Időpont 2018. aug. 10. 18:14 Privát üzenet

#10: most mar tudjuk, hogy egy arva szot sem tudsz nemetul.

Az angolbol pedig a tegezo forma veszett ki, nem a magazo.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 16/23Időpont 2018. aug. 10. 18:15 Privát üzenet

16-ost kár lepontozni, az angolban a "thou" volt a tegező forma, amit mai angol már csak imák szövegében Shakespeare-darabokban és kvékereket szerepeltető regényekben lát, a "you" volt a többes szám 2. személyű alak, azaz a "ti", amit magázó alakként is elkezdtek használni (nyelve válogatja, hogy a magázás a többes szám 2. vagy 3. személyű alakból alakult ki, mindkettőre tudok példát). A németben egyértelműen van tegezés-magázás, és sokkal inkább is adnak rá, mint sok más nyelvben. A tegező "du" alak etimológiailag az angol "thou"-val egyezik. A magázó a Sie, ami itt a többes szám 3-ból alakult ki.

Kérdésre visszatérve: szerintem korfüggő, én az átmeneti időszakban születhettem, mert nagynénémet magázom, nagybátyámat tegezem (két szülőm testvére, tehát egymásnak nem testvérei). De le is törne, ha a húgom nemsokára születendő gyereke magázna vagy nénizne, nem tudom elképzelni :D én úgy fogom szeretni, mintha sajátom lenne, és a sajátom se magázna ugye.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 17/23Időpont 2018. aug. 10. 19:39 Privát üzenet
10, az angolban pont hogy tegezés nincs.

A válasz 49%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 18/23Időpont 2018. aug. 10. 20:07 Privát üzenet
Szerintem ez inkabb falun szokas. Pesten hiaba nagy a csalad mindenki tegezi a masokat.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 19/23Időpont 2018. aug. 10. 23:46 Privát üzenet

Nem csak a kortól, személyiségtől, megszokástól is függ.

Nálam, mikor kisebb voltam, anyukám kora szokott lenni a vízválasztó, illetve aki korából adódóan a szülőm lehetne, azt engedély nélkül nem szoktam letegezni.

Most, felnőttként nagyon utálom, ha magáznak. A kisgyerekek szemében már néni vagyok, mivel van gyerekem.

Azt viszont nem gondolom, hogy a tekintély függne ettől. A tiszteletet tegeződve is meg lehet, sőt, meg is kell adni.

Ismerek egy bácsit. Mindenki tegezi, mindenki imádja az öreget. Ne viseli el a magázódást. De ha komoran ránéz az emberre, egy felnőtt is összetojja magát, olyan tekintélye van.

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 20/23Időpont 2018. aug. 11. 11:57 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Sokan minek akarnak és miért szeretnek mások magánéletébe beleszólni? Aki csak egy távoli rokon, az miért okoskodik és szól be sokat annak, akit életében alig látott?
Miért gondolják sokan, hogy az egyedülállók élete sokkal könnyebb mint azoké, aki párkapcsolatban élnek?
Miért tekintik itt sokan élősködőnek a gyereket?
Miért hasonlítják sokan a kisgyermekes szülői létet egy jó értelemben vett ideiglenes száműzetéshez?
Sokan miért tartják nem normálisnak a családon belüli meztelenkedést?
Szerintetek a mai világban általánosságban mit jelent, ha sokan felkérnek keresztszülőnek?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!