Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyes rokonok miért nem...

Egyes rokonok miért nem ajánlják fel a testvérük, unokatestvérük, sógoruk, sógornőjük gyerekének, hogy tegezze vissza őket? Miért néniztetik, bácsiztatják magukat sokan?

Figyelt kérdés

2018. aug. 10. 15:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%
Én utálok magázni és utálom ha magáznak. Ha meg egy közeli rokont kéne magázni inkább nem is beszélnék vele többet.
2018. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%
10-es, németben van magázás
2018. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, de én magázódva nem hülyézek le senkit. Pont ezt vezettem le, hogy magázódás közben eszembe sem jut lehülyézni senkit.
2018. aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom, nekem is nagyon furcsa. A mi családunkban mindenki tegez mindenkit, ezt szoktam meg. Szerintem sokkal egyszerűbb és kényelmesebb és egy család vagyunk, közvetlen a kapcsolatunk, ismerjük egymást stb., szóval nem is értem, hogy miért lenne jobb magázódni. Tegeződve is ugyanúgy lehet tisztelettel beszélni a másikhoz. Hivatalos szituációkon kívül gyűlölöm, ha magáznak és én sem szívesen magázódom. Szerintem túl modoros, túl erőltetett, túl távolságtartó, személytelen stb., nekem nem tetszik.
2018. aug. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
49%

"egy család vagyunk, közvetlen a kapcsolatunk, ismerjük egymást"


Minél nagyobb egy család, annál kevésbé ismerik egymást az ugyanolyan közeli rokonok, mint egy kevésbé népes családban, ez is benne van.

2018. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%

#10: most mar tudjuk, hogy egy arva szot sem tudsz nemetul.

Az angolbol pedig a tegezo forma veszett ki, nem a magazo.

2018. aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%

16-ost kár lepontozni, az angolban a "thou" volt a tegező forma, amit mai angol már csak imák szövegében Shakespeare-darabokban és kvékereket szerepeltető regényekben lát, a "you" volt a többes szám 2. személyű alak, azaz a "ti", amit magázó alakként is elkezdtek használni (nyelve válogatja, hogy a magázás a többes szám 2. vagy 3. személyű alakból alakult ki, mindkettőre tudok példát). A németben egyértelműen van tegezés-magázás, és sokkal inkább is adnak rá, mint sok más nyelvben. A tegező "du" alak etimológiailag az angol "thou"-val egyezik. A magázó a Sie, ami itt a többes szám 3-ból alakult ki.


Kérdésre visszatérve: szerintem korfüggő, én az átmeneti időszakban születhettem, mert nagynénémet magázom, nagybátyámat tegezem (két szülőm testvére, tehát egymásnak nem testvérei). De le is törne, ha a húgom nemsokára születendő gyereke magázna vagy nénizne, nem tudom elképzelni :D én úgy fogom szeretni, mintha sajátom lenne, és a sajátom se magázna ugye.

2018. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
10, az angolban pont hogy tegezés nincs.
2018. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ez inkabb falun szokas. Pesten hiaba nagy a csalad mindenki tegezi a masokat.
2018. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak a kortól, személyiségtől, megszokástól is függ.

Nálam, mikor kisebb voltam, anyukám kora szokott lenni a vízválasztó, illetve aki korából adódóan a szülőm lehetne, azt engedély nélkül nem szoktam letegezni.


Most, felnőttként nagyon utálom, ha magáznak. A kisgyerekek szemében már néni vagyok, mivel van gyerekem.


Azt viszont nem gondolom, hogy a tekintély függne ettől. A tiszteletet tegeződve is meg lehet, sőt, meg is kell adni.

Ismerek egy bácsit. Mindenki tegezi, mindenki imádja az öreget. Ne viseli el a magázódást. De ha komoran ránéz az emberre, egy felnőtt is összetojja magát, olyan tekintélye van.

2018. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!