Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyes rokonok miért nem...

Egyes rokonok miért nem ajánlják fel a testvérük, unokatestvérük, sógoruk, sógornőjük gyerekének, hogy tegezze vissza őket? Miért néniztetik, bácsiztatják magukat sokan?

Figyelt kérdés

2018. aug. 10. 15:51
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
50%

A tegeződés egy olyan kapcsolat ahol baráti a légkör.

A fiatal, és a rokon között, apa-gyerek korkülönbség van, és nem baráti a kapcsolat. Ha olyanná válik általában megengedi hogy tegeződjenek. Ez nem a szoci időkből van, akkor kifejezetten megkövetelték a gyerekektől, hogy ne tegezzék a rokont, olykor még a szülőket sem.

A fő baj az, hogy a legtöbb fiatal képtelen udvarias lenni akkor sem ha magázódik. Ha tegeződhet, akkor pedig nagyon elpofátlanodik. Ha valaki, gyerekem, unokám korú, jogosan várom el, hogy adja meg a "kornak" járó tiszteletet. Ha majd megéritek hogy 40-60 évesek legyetek, rájöttök milyen bosszantó, ha egy bunkó kis paraszt le akar tegezni, pedig annyi agya sincs mint egy hangyának! (dióhéjban)

2018. szept. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#21 a szoci időkben pont hogy az egyenrangúságot erőltették minden téren, akkoriban terjedt el, hogy melóhelyen mindenki tegeződik.


engem nem zavarna a tegeződés 40 évesen sem (nincs már olyan messze), a bunkó paraszt meg akinek annyi esze sincs, mint a hangyának, az akkor is zavar, ha magáz.

2018. szept. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

A kérdésben rokoni kapcsolatról volt szó, eléggé elkanyarodtunk.

Nekem is fura, hogy pl. anyám hugait kiskoromtól tegezem (Andi, Móni), míg apám öccseit kiskoromtól magázom (most vagyok 30 éves), tehát ők Péter bácsi, Tibi bácsi.

Nekem fura, és sokkal jobb kapcsolatom alakult ki anyám testvéreivel, mert az apai oldalon megvolt a távolságtartás.

2018. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nagyon vegyes a dolog. A tágabb rokonságnak van olyan része, ahol hogy szinte mindenkit tegez az ember, a másik oldalon meg szinte mindenkit magáz.

Volt nálunk olyan, hogy apám a nagynénjét, aki csak 16 évvel volt idősebb, magázta, míg egy jó ismerőse (a munkatársa fia) aki egy időben sokat volt nála, tegeződött vele. Erre anyám is letegeződött vele, pedig neki csak sógora, apám meg továbbra sem.


Hivatalosabb helyen is van ilyen.

Anyám a hatvanas években járt egyetemre, az egyik tanszéken az összes tanár tegeződött a hallgatókkal, míg a másik tanszéken meg szinte mindenki magázódott.

Ahová meg én jártam, ott meg tanártól függött. Volt középkorú aki tegeződött, és tanársegéd, aki magázódott, és fordítva is.


Ez Magyarországon abszolút emberfüggő. Pár éve olvastam olyant, hogy az após összetegeződött a vejével, és mondta, hogy a feleségét (anyós) is tegezze. Viszont másnap az anyós meg leszidta a férjét, hogy ő nem egyezik bele a tegeződésbe, minek beszél a nevében?

2020. júl. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!