Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen dolgokat nem tudtok...

Milyen dolgokat nem tudtok megbocsájtani a rokonaitoknak és a család tagjaitoknak?

Figyelt kérdés

2018. aug. 12. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Pl azt, hogy apám(80) a mai napig olyan vitriolosan és epésen bírál és olyanokat szól be, hogy átlagember simán sírógörcsöt kapna.


Ha valamiben nem értek vele egyet, akkor állítólag "észre sem veszem", hogy milyen sértő vagyok. Ha megkérem, hogy oké, rendben, de nevesítsük, miben voltam sértő, amit észre sem vettem, akkor meg én vagyok az, aki felbasssza őt, aki kötekedik stb. De gyakorlatilag kedves szavak közé csomagolva egyebet sem csinál csak szapul, kritizál, bírál és teljesen elcsodálkozik, ha elhatárolódom tőle.

2018. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Haragot nem tartok senkivel a családban, de vannak bennem tüskék pár dolog miatt. Az egyik testvéremtől kb. a fél gyerekkorom, mert folyton piszkált, mindig belém kötött, állandó célja volt, hogy fölém kerekedjen (ő az idősebb). Már jó a viszonyunk, de ez azért még mindig kellemetlen, ha eszembe jut. Középsulis voltam, amikor a szüleim nem álltak ki mellettem egyáltalán és nem hittek nekem, amikor a suliban pár tanár meg egy idősebb diák rám szállt. Utóbbi a testvéremmel járt, és mivel tanúja voltam annak, hogy egy osztálytársámmal csalja őt, elkezdett terjeszteni rólam mindenféle hülyeséget. És a szüleim neki hittek inkább, ez elég fájdalmas volt.

A másik testvérem meg később összeismertett egy barátjával, aki elég csúnyán átvert, de a testvérem mégis mellette állt ki.

2018. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Még annyit, első vagyok, hogy lezárni, megbocsátani akkor lehet, ha a dolog nincs folyamatban. Az olyan seb, amiről folyton letépjük a varas részeket, sosem gyógyul be.
2018. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Mindent megbocsátok, mert az én lelkemnek így könnyebb, de vannak dolgok amiket nem lehet elfelejteni. Szexuális molesztálás (nagyszülő) a nevelőapám tönkretette az fiatal éveimet, az anyámmal való kapcsolatom is megsínylette, és nem csak velem volt ilyen, sok családtagot sodort depresszióba, kétségbeesésbe (nárcisztikus, bipoláris személyiség). A tesóm is átvert egy -két dologban, de őt akkor is szeretem, bár már nem vagyok naiv és nem bízom meg benne.
2018. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Én 20 éves lány vagyok , a fiútestvérem pedig megvert... Azóta nem beszélünk, eltelt fél év is. A családi összejöveteleken kerüljük egymást , itthon is.

A kapcsolatunk sosem lesz teljes...

2018. aug. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Apam egy lusta hazug ... szarkavaro. Elvesztetuk gyerekoromba a lakasunk miatta.

Panikbeteg lettem miatta.

Engem kuldott el dolgozni es elvette a fizum sulis idoszak alatt.

Lelkileg zsarolt. Es most meg tanulni jottem kulfolde amit megigert es biztatott ra hogy tamogat es csak egyedul hagyott. Miatta ehezek es miatta eletveszelybe kerultem 7 honapja tart es nem tudom elerni. Nem tudok anyuval beszelni. Nem hajlando anyunak szolni illetve tiltja tolem...

2018. aug. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Apám leszar, mióta összejött a mostohaanyámmal.


Az a nő tönkretett, arra áldozott 5 évet az életéből, hogy míg náluk éltem módszeresen kicsináljon - sikerült neki.


A rokonok meg félrenéztek, mitnha normális lett volna, hogy az addig vidém, mosolygós lányból egy éven belül egy szomorú, kedvetlen depressziós csaj lett, aki nem eszik, csontsovány. Sokat sír, magába zárkózott és fél mindenkitől.


Ez nekik teljesen oké volt, és egyikük nem állt volna ki értem.


Aztán elköltöztem és azóta nem érdekel egyikük sem. Mikor szükségem lett volna rájuk cserben hagytak és csak az unokahúgom iránti szeretet (ő imád) akadályozta meg, hogy felkössem magam.


Senki-senki nem állt ott velem, csak unokatestvérem, de ő tehetetlen volt, csak a könnyeimet tudta letörölni.


29 vagyok eltelt... 10 év majdnem, de ezt sosem felejtem el nekik.

2018. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Eszter71 válasza:
80%
A 8 és 11 éves nagyobb csemetém mellé új kapcsolatból született a 3. Anyám mindig kakukkfiókaként kezelte, 3,5 éves volt, amikor rákérdeztem, mi a baj. A szemembe mondta, hogy megpróbálta megszeretni, de nem sikerült.. 4,5 éve nem beszélek az anyámmal, ő is még a a fejét is elforditja
2018. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 r3n1x válasza:
79%
Nagymamám novemberben bekerült az idősek otthonába, mert 24 órás felügyeletre volt szüksége, amit a családunk nem tudott volna megadni neki (szüleim és én dolgozunk, húgom diák még). Ami mai napig tüske bennem, hogy az unokatestvéreim nem vették a fáradságot hogy meglátogassák pedig volt rá lehetőség. Januárban elhunyt a mama.
2018. aug. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pszt! Halottakról jót, vagy semmit. :-))
2018. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!