Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha családtagotok titokban...

Ha családtagotok titokban összeházasodik egy roma nővel, hajlandók lennétek megismerkedni a másik családdal?

Figyelt kérdés

A nőnek van gyereke, aki után gyerektartást sem kap. Saját vagyona nincs. Nem hozott a házasságba semmit. Viszont nálunk a családtagunkkal közösek az ingatlanjaink. Az új asszonyka hallani sem akar a házassági szerződésről. Sőt, egyik ingatlant már el is akarják adni. (nem tudjuk kinek az ötlete volt)

A nő még az előző házasságáról sem hajlandó felmutatni semmilyen iratot, házassági és válási anyakönyvit, sem pedig a válási papírokat. Nem hajlandó megjelenni ügyvéd, jegyző előtt sem!

Most pedig előálltak avval, hogy szeretne minket megismerni a nő családja. Mitévők lennétek?



2018. aug. 13. 11:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Nem talákoznék vele. És nem azért mert roma, hanem amit leírtál itt, az bőven elég lenne nekem ahhoz, hogy tudjam, masszívan ezozik a hölgyemény, és nem egy egyenes ember.
2018. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

"Viszont nálunk a családtagunkkal közösek az ingatlanjaink. "


Házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak számít. A férj a saját tulajdoni hányadát bármikor bárkinek eladhatja, ahhoz semmi közöd. Ha így sem jó neked akkor bírósági úton kérheted a közös ingatlani tulajdonjog megszüntetését.

2018. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

"A nő még az előző házasságáról sem hajlandó felmutatni semmilyen iratot, házassági és válási anyakönyvit, sem pedig a válási papírokat. Nem hajlandó megjelenni ügyvéd, jegyző előtt sem!"


Na és miért kéne ezt mindet megtennie egy számára ismeretlen ember felé?


Ehhez igazából semmi közöd.


Az pedig, hogy a párja és ő mit csinálnak.. hát az ő dolguk.

2018. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Tökmindegy, neki a házasság ELŐTT szerzett vagyonhoz - ami a rokonodé - SEMMI köze nincs, hiába pattog :D


Egyébként nem ismerkednék meg velük, a csaj okés, de a családjából nem kérek, köszönöm.

2018. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
95%
A férj a saját tulajdonával azt csinál amit akar. Ha eladja és oda adja a romáknak hogy tudjanak dajdajozni akkor az az ő hülyesége.
2018. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

Én a lányomnak mondtam, hogy nem vagyok kíváncsi sem a roma pasijára, sem a családjára, és ha ő úgy érzi, csak vele boldog, akkor neki kell majd a roma családhoz költöznie, vagy biztosítsa a fiú a lakhatásukat, ne arra számítsanak, hogy majd én befogadom őket.


Érdekes módon, nagyon hamar elmúlt a szerelem, és elváltak útjaik.

2018. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem azzal van a baj, hogy roma, hanem azzal,hogy sunyi a nő. Amiatt surgos eladni az ingatlant is, mert akkor a no nevere is kerulhet, ha ujat vesznek.
2018. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó: Hiába adnák el az ingatlant és vennének újat, az továbbra is a férj magánvagyona lesz, mert magánvagyon árából vették!
2018. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem!
2018. aug. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Jelen esetben szerintem sajnos előbb-utóbb számítani kell a kiszcálád megjelenésére is.


Nekem viszont ezzel ellentétes tapasztalatom is van. Én magyarországi viszonylatban nagyon jól élek, a keresetem messze átlag fölötti. Régebben volt egy barátnőm, aki cigány, és Magyarország legdurvább nyomornegyedében tengődik. Soha nem akarta, hogy bármelyik rokonát megismerjem, már szinte zavarbaejtően őszinte volt, soha semmire nem tartott igényt. Akkor elcsesztem a dolgot, ha tudnám, ismét megkeresném, de sajnos nyom nélkül eltűnt, sehogyan nem tudok a nyomára akadni. Lehet, hogy már soha sajnos...

2018. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!