Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti elmondanátok a sógornőtökne...

Ti elmondanátok a sógornőtöknek, hogy a nagy értékű ajándéka felhasználhatatlan volt?

Figyelt kérdés

Kaptunk viszonylag nagy értékben utalványokat a sógornőmtől, amik 12 hónapig voltak érvényesek. Szívből adta, direkt olyat keresett, ahová mi járunk.

Sajnos az nem volt rajtuk, hogy pontosan meddig és mikortól érvényes...így mikor be akartuk váltani, kiderült, hogy már nem jó. Még bőven benne voltunk a 12 hónapban attól kezdve, mikor megkaptuk tőle.:(

Ezen túl is tettük magunkat, a boltosok mondták, hogy ez sajnos gyakori ebben a hálózatban. Király. Viszont mostanában kérdezte, hogy miket vettünk belőle.


Mutassuk meg neki az itthoni új(nak tűnő) könyveinket vagy mondjuk meg, mi történt? Nem akarjuk megbántani azzal, hogy használhatatlan dolgot adott, de hazudni se jó. Szerintetek?



2018. aug. 15. 09:26
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
28 mert ra szoktak irni a legtobb uzletukben korrektsegbol a pontos lejarati datumot (honap, nap), gondolom, ez van a protokolljukban vagy nem tudom, sosem dolgoztam penztarban.
2018. aug. 15. 16:52
 32/47 anonim ***** válasza:
95%
Köszi, igazad van. Végülis anyámnak amit vettem (kártyát), arra is ráírta a pénztáros (Libriben), alkoholos filccel. (Csak pont erre nem gondoltam, de így már oké.)
2018. aug. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%

16:48

"olvasd el mégegyszer amit a kérdező írt. őt nem zavarta, hogy továbbadta. csak az, hogy nem tudták felhasználni."


Inkább te olvasd el!

A kérdezőnek ugyanis volt rá bő fél éve, hogy felhasználja, csak sz.rt az ajándékra.

2018. aug. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
5%

Szokásos kamu hangulatfokozás.

Kupon amire nincs ráírva meddig érvényes. Aha.

2018. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
90%

"Szokásos kamu hangulatfokozás.


Kupon amire nincs ráírva meddig érvényes. Aha."


Mondjuk a megjelenési formája a dolognak nem kupon, hanem egy plasztikkártya, mint a bankkártya. Szóval ha pl. a kártyára vagy a tokjára nem biggyesztik rá egy filctollal, akkor tényleg nem kerül rá.

2018. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 Ignis Subdialis ***** válasza:
98%

Ha a kártyán nincs ott a kezdődátum (ami félreérthetetlenül az üzlet hibája), akkor az üzletnek sűrű bocsánatkérések közepette EL KELL FOGADNIA a kártyát. Ha bármi kifogás merülne fel részükről, szerényen ki kell ejtened a fogyasztóvédelem vagy a kormányhivatal szót. Ha ettől nem kezd még el vacogni az összes eladó (az esetek jelentős hányadában elkezd), kérj egy tollat a panaszkönyvi bejegyzéshez. S ha még ezalatt sem sikerült ráébredniük, hogy valójában nem járt le a kártyád, csak a gép téved, akkor oszd meg írásban azt a tényt, hogy az ajándékba kapott X Ft értékű ajándékkártyádon csak az 1 év érvényességi idő szerepelt kezdődátum nélkül és mivel az ajándékozás időpontja bőven 1 éven belül volt, nem tudhattad, hogy a kártya lejárt. Mégis így informáltak az üzletben. Az üzlet dolgozóinak hanyagsága miatt nem érheti veszteség a fogyasztót. Adj meg nyugodtan érvényes lakcímet, ide fog megérkezni 30 napon belül az ajánlott levél a vizsgálat eredményével. Ebből nem jön ki jól az áruház és kártérítést is kaphatsz.

Működhet még a hivatalos panaszbejelentés e-mail-ben, közvetlenül az adott cégnél. Itt is 30 napon belül választ kell kapnod.

Én mindenkit bátorítanék rá, hogy használja a panaszkönyvet vagy az elektronikus panaszbejelentést, ha valamilyen méltánytalanság éri, mert sokkal konstruktívabb, mint a facebook-on sopánkodni például. Ezzel ellentétben ugyanis az esetek többségében valóban változik a helyzet, javítják a kifogásolt dolgokat és még az az érzés is társul hozzá, hogy kiálltam magamért, sőt, valami jobbá lett általam.

A sógornőnek nem füllentenék, az mindenkinek kényelmetlen és még kényelmetlenebb, ha valahogy kiderül. Aki nem profi hazudozó, könnyen egy hazugságspirálban találja magát így. Inkább azt mondanám, hogy be akartuk váltani, de a boltban azt állították, hogy már lejárt az összeg. Most ennek utánajársz éppen, hiszen nem volt dátum a kártyán.

2018. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
97%

Én C&A kártyát kaptam ajándékba, arra sem volt ráírva semmi, sem a kis tartóra amiben volt. Korábban is kaptam ugyaninnen akkor rajta volt az aktiválás dátuma és a lejárati idő is.

Szerintem igen nagy szemétség, hogy nem írják rá, 2 perc az egész.

Ha biztosan tudod, hogy 12 hónapig szokott érvényes lenni ez a kártya, akkor ha legközelebb kérdezi elmondanám neki, ha nem tudod akkor viszont nem. Én vettem már könyvutalványt ami 3 hónapig volt érvényes és kaptam My77 kártyát, ami aktiválást követően 1 hónapig volt.

2018. aug. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat. Panaszt természetesen tettünk.


Olyan rossz szájízű ez az egész ügy, pedig csak le szerettük volna vásárolni. Erre panasz, kellemetlenség a boltban, sógornős para...

2018. aug. 16. 05:51
 39/47 anonim ***** válasza:
32%
Nem ő adott használhatatlan dolgot, viszont mondhatta volna, meddig lehet felhasználni. Én elmondanám, hogy milyen hülyék voltunk stb.
2018. aug. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
39 Az utolsó előtti mondatomban írtam, hogy hazudni nem jó. Szóval nem mondhatom, hogy mi vagyunk érte a hibásak és hülyék voltunk, mert ez nem igaz.:)
2018. aug. 16. 11:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!