Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért szól bele az életembe?

Miért szól bele az életembe?

Figyelt kérdés

A sztorihoz hozzá tartozik, hogy apukám kiskoromban meghalt, így anya egyedül nevelt.

18 éves vagyok és kiskorom óta tart, hogy a keresztanyám folyamatosan beleüti az életünkbe az orrát, és nevelni akar engem. Legfőbb mániája a tanulás, és képtelen elfogadni hogy én soha nem leszek olyan aki 3 diplomával a kezében lép ki a nagybetűs életbe. Az érettségim megvan, és terveim is vannak a jövőmmel kapcsolatban, amik megvalósításához nem kell diploma. Egyszerűen ilyen beállítottságú vagyok. Mindig is gyűlöltem leülni tanulni, és úgy voltam vele hogy nekem jó a 2-es, 3-as. Az meg 0 erőfeszítéssel megvolt, akkor minek stresszeljem magamat? Hiszem, hogy a boldog élethez nem kell feltétlenül diploma, nem azon múlik. Ráadásul a keresztanyámnak is van 2 mégis szenved, mert gyűlöli a munkáját. Akkor meg? Megéri? Valahogy mégis rám akarja erőltetni, anyukámat hibáztatja, hogy erőszakolja rám, mert 18 vagyok (szerinte még gyerek) és ha anya azt mondja megyek fősikolára, akkor megyek. Anya persze nem ilyen, soha nem erőltetett rám semmit, ezt sem szeretné, de mégis úgy érzem tart a keresztanyukámtól akitől nem egyszer megkapta már hogy rossz anya. Próbáltam vele beszélni, sajnos nem segített, meg sem hallgat, itt is szintén azon az elven van hogy gyerek vagyok nincs létjogosultsága a szavamnak. Anyának kellene a sarkára állnia, de ő nem fog. Úgy, ahogy kiskoromban sem tette soha, és hagyta hogy a keresztanyám reggeltől estig cseszegessen valamivel.

Ilyen esetben mit lehet tenni?



2018. aug. 15. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Te most azt állítod, hogy nem vagy már gyerek, de akkor nem értem, hogy miért "anyádnak kell a sarkára állnia", ha a te továbbtanulásodról van szó. Ha ennyire felnőtt vagy, akkor miért nem vagy képes te odaállni keresztanyád elé és megmondani, hogy köszönöd a tanácsot, majd te eldöntöd, mit szeretnél a továbbiakban?
2018. aug. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Leírtam :) Hiába mondtam meg neki, semmibe vette azt amit mondtam. Egyik fülén be, a másikon meg ki és utána folytatta tovább anya szekálását.
2018. aug. 15. 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

18 évesen még valóban gyerek vagy, kevés a tapasztalatod. Az szuper, hogy vannak terveid, sok veled egykorúról ez nem mondható el. Szerintem ne hagyd magad eltántoritani, főleg, ha tényleg egy jó tervről van szó ? (ezt esetleg még leírhatnád mi lenne). Viszont önmagában a mai világban egy érettségi sokra nem elég, már ha jól akarsz keresni. Nem kell mindenkinek egyetemre menni, főleg, ha tanulni se nagyon szeretsz, de egy szakma azért jó, ha van a tarsolyodban. Csak van valami ami érdeklődésednek megfelel, akár egy OKJ, azok még viszonylag rövidek is.

A keresztanyud szerintem a javadat akarja, csak nagyon gyöpös a felfogása. Anyud miért nem szól, nem tudhatod mi áll a háttérben. Minden esetre amíg otthon vagy, addig ez van, ha majd önálló leszel nem kell hallgatnod.

2018. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kutyakozmetikusi OKJ-ra szeretnék menni ugyanis imádom az állatokat, és minden perc öröm amit a közelükben tölthetek :) Meg azért nem keres rosszul :) Anya szerintem azért nem mer szólni mert apa halála után a keresztanyám támogatta, na de szerintem akkor sem kellene hagynia hogy beleugasson mindenbe.
2018. aug. 15. 15:09
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Ne figyelj a keresztanyádra. Amint elkezdi a hlyeségeit, somfordálj el, hagyd ott. Nem vagy köteles végighallgatni a sületlenségeit. Akár menj ki a házból is, akár menj el sétálni kicsit. De ha nem csak ő jön ,mint vendég, foglalkozz nyugodtan a többiekkel,vagy menj át másik szobába. A keresztanyukád butácska, és fontosnak akarja érezni magát, talán önbizalomhiányos is, és villogni akar (saját)magának, hogy mennyire tudja a tutit. Lehet, hogy a keresztanyádnak rossz gyerekkora volt, mindig elhanyagolták, hogy sosem figyeltek az ő szavaráa, meg az ő igényeire,nem hallgatták meg, mindig eltaposták. De viszont az is lehet még, hogy esetlegesen elkényeztették, és az attól a fejébe szállt, nagy lett nagyon az egója, hogy azt hiszi , mindenkinél mindent jobban tud. Szóval lehet, hogy rosszak voltak a családi körülményei, pl nem támogató, taposó, vagy epdig esetleg pont, hogy elkényeztető, " fenekét kinyalták " -típusú. Ne fgiyelj rá, ignoráljad, egyik füleden be, a másikon ki; sőt, nem is kell, hogy egyik füleden bemenjen, amíg zavar, addig tuti csinálni fogja, őtőle csak ennyi telik, hagyd rá. Az emberek sokszor ilyenek ezt nem kell felvenni, nem kell komolyan venni. Csak teszi a dolgát, neki most ez a szerepe ebben a földi életben.
2018. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
*Vagy az is lheet, hogy a két diplomája szállt a fejébe; és ő ettől érzi magát valakinek, vagy pl csúnyán túlértékeli magát ezért azokkal szemben, akiknek nincs diplomájuk. Szóval lehet, hogy ez húzta helyre az önértékelését, de az is lehet, hogy alapból volt rendes az önértékelése, önbecslése, és utána hatalmasodott el, mert a diplomától már nagyobbnak, többnek érezte/ kezdte érezni magát másoknál.
2018. aug. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Sok dolog állhat a háttérben. Ahhoz, hogy megtudjuk, kellene tudni, hogy a keresztanyád apukád vagy anyukád rokona esetleg, neki vannak-e gyerekei, hozzá hogy viszonyultak a szülei kiskoraban, milyen volt veled a keresztanyád, amikor apukád még élt?
2018. aug. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Anyukám testvérének a lánya és egy tizessel fiatalabb anyukámnál, 3 gyereke van, akiket úgy nevel hogy még véletlenül se legyenek olyan "elb@aszottak" mint én. Folyton sulykolja beléjük hogy én rossz vagyok,engem nevelni kell így már a gyerekek is kezdik, hogy mert én... Apukámmal tudtommal jó volt a kapcsolata, 4 éves voltam amikor meghalt. Nagyon sokat segített akkoriban anyukámnak, de mostanában már túlzásba viszi
2018. aug. 25. 09:36
 9/13 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen tipusú emberek akik irányitásmániásak és csak az a jó nekik amit ők gondolnak. Sajnos nálunk is van ilyen a családban és én sem tudok vele mit kezdeni, csak annyit hogy ráhagyom. Kerülöm a társaságát és próbálom nem magamra venni amiket mond. Az egyik válaszoló ahogy írta vagy semmibe vették gyerekként vagy tulzottan a középpontban volt...Szerintem nagyon jó, hogy vannak céljaid, elképzeléseid és azt, hogy elcseszett vagy bárki is mondja sose hidd el.
2018. aug. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Abból, amit a kérdésben leírtál és még lejjebb egy hozzászólásban, azt gondolom, hogy a probléma egyik része, hogy a nevelőapád féltékeny rád,mert az "elődje" fia vagy. Nagyon kevés ember tudja ezt a szituációt normálisan kezelni. Ez nem vigasztal.

A másik része, hogy még mindig sokan hiszik azt, hogy diploma kell a boldoguláshoz, miközben sok diplomás van, aki hiába keres évek óta asztalost, aki megcsinálja a teraszát...

Nem tudom, mi a terved, de fogj hozzá! Ugye, nemcsak érettségid van? Van szakmád, ugye? Legyen legalább 2! Érts dolgokhoz és boldogulni fogsz addig, amíg a terved megvalósul. Ha nagyon nem bírod otthon, legyen a motivációd a helyzet és tedd magad anyagilag függetlenné, és menj el onnan.

2018. aug. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!