Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennél, ha a nálad vendége...

Mit tennél, ha a nálad vendégeskedő rokonok ordítva veszekednének a lakásodban?

Figyelt kérdés
Pár napig nálam vendégeskedik a bátyám és a sógornőm a nyolcéves kislányukkal és az ötéves kisfiukkal. Tegnap valami apróságon összekaptak, nem is értettem pontosan az okot, de lényeg, hogy a sógornőm iszonyú üvöltözős hisztit vágott le. A gyerekek bejöttek hozzám a másik szobába és megszeppenve vártak, amíg lefutott a műsor. Eléggé meglepett a dolog, ezért nem szóltam semmit, de valahol megalázónak éreztem, hogy az én otthonomban így üvöltözik és csapkod (a saját holmijait, nem az enyémeket). Nekem ilyen helyzetben evidens, hogy ha ki akarom engedni a gőzt, inkább kimegyek, teszek egy kört és lenyugszom, nem a vendéglátó lakásában állok neki ordítozni. Nem az a célom, hogy a sógornőmet szidó kommenteket provokáljak ki, az eset lecsengett, viszont érdekelne, hogy ti hogyan reagálnátok ilyen helyzetben. Megpróbálnátok azonnal leállítani a hisztiző rokont, még ha csak olaj is lenne a tűzre, megbeszélnétek vele utólag, hogy ilyet nálatok máskor ne, vagy rájuk hagynátok, mivel az ő dolguk?
2018. aug. 24. 10:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem velem hisztizett volna, akkor nem zavarna annyira. Nem vagyunk egyformak. Lehet, hogy elpattanat nala valami hirtelen.. En nem hoznam szoba, de nyilvan jogod van kevesebbszer meghivni, ha ugy viselkedik, ami szamodra nem megfelelo.
2018. aug. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Én azonnal leállítottam volna azzal, hogy menjenek ki valahová megbeszélni a dolgot, addig vigyázok a gyerekekre, és majd csak akkor jöjjenek vissza, ha lehiggadtak mind a ketten és képesek normálisan kommunikálni. Az én házamban ne dilizzen senki.
2018. aug. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%

Mondhatod nekik (csak nekik négyszemközt), hogy a konfliktusaikat otthon intézzék el, mert számodra ez kellemetlen.

Gyerekek ne legyenek jelen.

2018. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
37%
Annyira meglepett volna, hogy inkább meg se szólalok. Amíg a szomszéd nem hallja, addig hagyom, had dühöngjön. Biztos már rég lógott a levegőben a vita, az sajnálotos egybeesés, hogy pont nálad bukott ki.
2018. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
25%

Amit műveltek, iszonyatos bunkóság.

Én hazaindulásuk előtt négyszemközt megmondanám a testvéremnek, hogy ezek után többet nem nem jöhetnek hozzám. Pláne nem több napra. Az én lakásomban normálisan kell viselkedni. Romák vagytok egyébként? Náluk szokás ez, hogy ország-világ előtt zajlik a családi veszekedés.

2018. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó, te nem vagy normális...
2018. aug. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
39%
Megfogtam volna a két gyereket, és kivittem volna sétálni őket a helyedben. Nem vártam volna végig a helyedbe végig a cirkuszt. Nem is értelek, hogy miért nem ezt tetted.
2018. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Már a nézeteltérés indulásakor leállítom a beszélgetést, hogy ez nem az a hely, ahova vitatkozni jöttetek. Ezt majd otthon elrendezitek, jó?!?
2018. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Ötös, rajtad jót nevettem :D Nem szeretnék egy ilyen esett miatt örök haragot tartani a testvéremmel, ő egyébként végig higgadtan beszélt, a sógornőm volt az, aki ordítozott. Az előítéleteidet meg kezeld. Nem, nem vagyunk romák, és ha azok lennénk, az sem változtatna a kérdés lényegén. A többieknek köszönöm a válaszokat, ment a zöld.
2018. aug. 24. 11:17
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
Sokszor volt már hasonló szituáció nálunk. Én mindig leállítom mert nincs kedvem hallgatni, régen anyukám meg a nagymamámat kellett többször is leállítanom még tinédzserként most felnőttként meg az unokatesómék szoktak hasonló cirkuszt rendezni.
2018. aug. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!