Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Lassan elfogy a türelmem, de nem akarok veszekedni, mit tegyek? Ti mit mondanátok?

Próbálom rövidre fogni. A probléma a sógornőmmel van, aki folyamatosan beszólogat. Ő mindig telt nő volt, felnőttként 100-on felül, én átlagos testalkatú 55-60kg között. 6 hónap különbséggel szültünk. Akkor kezdődtek a beszólogatásai, hogy "a hozzám hasonló piszkafák lesznek szülés után a legkövérebbek", és hasonlók. Ezt még eltűrtem. Utána végig kérdezgette, hogy mennyit híztam, gúnyos nevetések közepette hajtogatta, neki lesz igaza. Ezt is lenyeltem. Amikor eljött megnézni a babát, az első amit megállapított, hogy a baba is kövér. 3500g/56cm. Na, itt kezdett pattanni az agyamban a húr. Most egy éves a kislányom, eljöttek a szülinapjára (nem is hívtuk őket), csinált közös képeket a két gyerekről. Olyanok is lettek, ahol az enyém az övé előtt szalad, így persze nagyobbnak tűnik nála, feltette a Facebook-ra (tiltásom ellenére). Néhány napja találkoztam egy volt munkatársammal, aki azt mondta nekem, hogy a sógornőm neki ecsetelte, milyen dagadt a gyerekem (nem tudja, hogy ismerem a nőt), közben ezt a képet mutogatta bizonyítékként. Most 79cm-10,5 kg. Aztán ma megint meglátogatott unalmában, és azt mondta, hogy "Hát igen, van különbség a két gyerek súlya között". Annyira felpaprikázott, legszívesebben elküldtem volna a p***ába!

Mit mondjak neki, jogos lenne, ha legközelebb elküldöm a jó fenébe? Annyira jól esne, mint még semmi. Vagy túlreagálom?

Keress kérdéseket hasonló témákban: sógornő, viszketés, tenyér

2018. aug. 24. 19:14  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Szerintem nem reagálod túl.igaz én illedelmesen,higgadtan de megmondanám neki legközelebb hogyha a gyermekemmel bármi problémája van akkor nem kell ellmenni hozzátok és megtarthatja a véleményét!

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/27Időpont 2018. aug. 24. 19:23 Privát üzenet
Zoequeen nevű felhasználó válasza:

Hát én már elküldtem volna a fenébe !!!!!!! De amudj kell pozitivan is gondolkodni biztos hogy feltekeny rad es gyerekedre hogy te jol nezel ki es gyereked is gyönyörü es eltudom kepzelni hogy ö hogy nezhet ki ...... rosszindulatu pi....a

A válasz 95%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/27Időpont 2018. aug. 24. 19:30 Privát üzenet
Nem kötelező tartani vele a kapcsolatot.

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/27Időpont 2018. aug. 24. 19:35 Privát üzenet
Én csak annyit kérdeznék, szokott-e tükörbe nézni?!

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/27Időpont 2018. aug. 24. 19:40 Privát üzenet

2-es: Nem, nem minden kövér ilyen! Én is kövér vagyok, 120+ kiló, de soha nem jutna eszembe ilyen szemétség, ehhez beteg elme kell! Engem is teljesen felháborít, amit a kérdező ír.

És ráadásul egy ártatlan gyereket is belekever, erre is gondolj kérdező, hogy később, ha a gyereked majd nagyobb lesz, akkor ez a sunyi dög a hátad mögött a gyereket is be fogja támadni, hogy milyen kövér, undorító...Életre szóló sérülést okozhat neki ezzel, úgyhogy jobb lenne, ha ezt megelőznéd!!!

Fel nem fogom, hogy bírod cérnával a sógornód áskálódását, én már réges-régen elküldtem volna a sunyi, bús p-ba, de nagyon esélyes, hogy fel is pofoztam volna. Ha bárki bántani meri a szeretteimet, az ne számítson semmi jóra.

Már az elején meg kellett volna aláznod, nem pedig hagyni, hogy beléd törölje a lábát. Ezt sajnos elmulasztottad, de még nem késő. Ez egy velejéig gonosz ember, nem érdemel kíméletet.

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/27Időpont 2018. aug. 24. 19:52 Privát üzenet
Azért hív téged és a gyerekedet kövérnek, mert ő sokkal kövérebb. Vannak ilyen emberek, úgy próbálják a saját hibáikat vagy hátrányos adottságaikat leplezni, hogy másról mondják el ugyanazt, hatványozva. Valójában a féltékenység beszél belőle. Eléggé primitív és kicsinyes módszer. Nem reagálod túl, én a helyedben simán megmondanám neki, hogy hagyja abba az én és pláne a gyerekem piszkálását és ne pletykáljon rólunk hülyeségeket a hátunk mögött. Ha ez nem működne, akkor már csúnyábban küldeném el a fenébe.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/27Időpont 2018. aug. 24. 19:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem okozna gondot elküldeni melegebb éghajlatra, volt már rá példa más dolgok miatt. Csak kíváncsi vagyok kívülálló emberek véleményére, hogy jogos lenne-e egyáltalán? Amúgy mindig ő jön hozzánk, általában hozza magával a gyerekét is, az élettársát is, őket meg nincs pofám kizárni.

# 7/27Időpont 2018. aug. 24. 19:56 Privát üzenet
Én betegség plusz a terhesség miatt letem kövér betegség =15 kg terhesség =13kg .Babám.anyatejes és duci mindenki lekövérezi még az orvosok is pedig csak husos 😊.De úgy utálom mikor egy gyerek ,baba testalkatát csúfolják felnőt emberek hogy szembe köpném őket .A sógornődet küld el a jó francba megérdemli .

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/27Időpont 2018. aug. 24. 20:06 Privát üzenet
Te tudod. Én biztos nem látnék vendégül ilyen embert.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/27Időpont 2018. aug. 24. 20:06 Privát üzenet
Amúgy tuti irígy rád mert gondolm ő teszalkattal nem tud veled versenyezni így a gyerekeket méregeti .Szánalmas!

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/27Időpont 2018. aug. 24. 20:08 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mikor adtatok először natúr joghurtot a babának? 8hós a kisfiam, ma akarok először egy kis kanállal az ételébe tenni, korai még?
Most mit csináljak? Nem akarok veszekedni karácsonykor.
Rosszul esik, de nem akarok veszekedni emiatt. Mit tegyek?
Mit csináljak? Nem akarok megint veszekedni
Nem akarok veszekedni, ezért lenyelem az összes problémámat szólás nélkül. Közben meg belül őrjöngök és szenvedek. Hogy változzam meg?
Miért pártolják a testépítők mark86-ot? Most komolyan, nem veszekedni akarok!

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!