Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lassan elfogy a türelmem, de...

Lassan elfogy a türelmem, de nem akarok veszekedni, mit tegyek? Ti mit mondanátok?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni. A probléma a sógornőmmel van, aki folyamatosan beszólogat. Ő mindig telt nő volt, felnőttként 100-on felül, én átlagos testalkatú 55-60kg között. 6 hónap különbséggel szültünk. Akkor kezdődtek a beszólogatásai, hogy "a hozzám hasonló piszkafák lesznek szülés után a legkövérebbek", és hasonlók. Ezt még eltűrtem. Utána végig kérdezgette, hogy mennyit híztam, gúnyos nevetések közepette hajtogatta, neki lesz igaza. Ezt is lenyeltem. Amikor eljött megnézni a babát, az első amit megállapított, hogy a baba is kövér. 3500g/56cm. Na, itt kezdett pattanni az agyamban a húr. Most egy éves a kislányom, eljöttek a szülinapjára (nem is hívtuk őket), csinált közös képeket a két gyerekről. Olyanok is lettek, ahol az enyém az övé előtt szalad, így persze nagyobbnak tűnik nála, feltette a Facebook-ra (tiltásom ellenére). Néhány napja találkoztam egy volt munkatársammal, aki azt mondta nekem, hogy a sógornőm neki ecsetelte, milyen dagadt a gyerekem (nem tudja, hogy ismerem a nőt), közben ezt a képet mutogatta bizonyítékként. Most 79cm-10,5 kg. Aztán ma megint meglátogatott unalmában, és azt mondta, hogy "Hát igen, van különbség a két gyerek súlya között". Annyira felpaprikázott, legszívesebben elküldtem volna a p***ába!

Mit mondjak neki, jogos lenne, ha legközelebb elküldöm a jó fenébe? Annyira jól esne, mint még semmi. Vagy túlreagálom?



2018. aug. 24. 19:14
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
96%
Szerintem nem reagálod túl.igaz én illedelmesen,higgadtan de megmondanám neki legközelebb hogyha a gyermekemmel bármi problémája van akkor nem kell ellmenni hozzátok és megtarthatja a véleményét!
2018. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Zoequeen válasza:
96%
Hát én már elküldtem volna a fenébe !!!!!!! De amudj kell pozitivan is gondolkodni biztos hogy feltekeny rad es gyerekedre hogy te jol nezel ki es gyereked is gyönyörü es eltudom kepzelni hogy ö hogy nezhet ki ...... rosszindulatu pi....a
2018. aug. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelező tartani vele a kapcsolatot.
2018. aug. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Én csak annyit kérdeznék, szokott-e tükörbe nézni?!
2018. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

2-es: Nem, nem minden kövér ilyen! Én is kövér vagyok, 120+ kiló, de soha nem jutna eszembe ilyen szemétség, ehhez beteg elme kell! Engem is teljesen felháborít, amit a kérdező ír.

És ráadásul egy ártatlan gyereket is belekever, erre is gondolj kérdező, hogy később, ha a gyereked majd nagyobb lesz, akkor ez a sunyi dög a hátad mögött a gyereket is be fogja támadni, hogy milyen kövér, undorító...Életre szóló sérülést okozhat neki ezzel, úgyhogy jobb lenne, ha ezt megelőznéd!!!


Fel nem fogom, hogy bírod cérnával a sógornód áskálódását, én már réges-régen elküldtem volna a sunyi, bús p-ba, de nagyon esélyes, hogy fel is pofoztam volna. Ha bárki bántani meri a szeretteimet, az ne számítson semmi jóra.

Már az elején meg kellett volna aláznod, nem pedig hagyni, hogy beléd törölje a lábát. Ezt sajnos elmulasztottad, de még nem késő. Ez egy velejéig gonosz ember, nem érdemel kíméletet.

2018. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Azért hív téged és a gyerekedet kövérnek, mert ő sokkal kövérebb. Vannak ilyen emberek, úgy próbálják a saját hibáikat vagy hátrányos adottságaikat leplezni, hogy másról mondják el ugyanazt, hatványozva. Valójában a féltékenység beszél belőle. Eléggé primitív és kicsinyes módszer. Nem reagálod túl, én a helyedben simán megmondanám neki, hogy hagyja abba az én és pláne a gyerekem piszkálását és ne pletykáljon rólunk hülyeségeket a hátunk mögött. Ha ez nem működne, akkor már csúnyábban küldeném el a fenébe.
2018. aug. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem okozna gondot elküldeni melegebb éghajlatra, volt már rá példa más dolgok miatt. Csak kíváncsi vagyok kívülálló emberek véleményére, hogy jogos lenne-e egyáltalán? Amúgy mindig ő jön hozzánk, általában hozza magával a gyerekét is, az élettársát is, őket meg nincs pofám kizárni.
2018. aug. 24. 19:56
 8/27 anonim ***** válasza:
79%
Én betegség plusz a terhesség miatt letem kövér betegség =15 kg terhesség =13kg .Babám.anyatejes és duci mindenki lekövérezi még az orvosok is pedig csak husos 😊.De úgy utálom mikor egy gyerek ,baba testalkatát csúfolják felnőt emberek hogy szembe köpném őket .A sógornődet küld el a jó francba megérdemli .
2018. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
Te tudod. Én biztos nem látnék vendégül ilyen embert.
2018. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy tuti irígy rád mert gondolm ő teszalkattal nem tud veled versenyezni így a gyerekeket méregeti .Szánalmas!
2018. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!