Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg köteles vagyok szeretn...

Tényleg köteles vagyok szeretni a rokonaim gyerekeit?

Figyelt kérdés
Az összes testvérem, unokatestvérem családjában futószalagon érkeznek a gyerekek. Egészségükre, de lassan a kedvem elmegy a családi összejövetelektől, és leginkább nem is a gyerekek, hanem a szülők miatt. 1 és 10 év között vannak vegyesen, összesen hatan, és a terhességek miatt továbbiak várhatóak. Normális az, hogy a húgom e a sógorom között állandóan a balhé megy? Hogy a húgommal egy mondatot nem tudok beszélni, mert állandóan az a téma, hogy a férje nem segít, hogy megint meccset néz, hogy olvassa a levelezéseit, mert ő a feleség, és megteheti? Normális, hogy a unokatesóm ikrei 4 évesen terrorban tartják a szüleiket, és a nagyszülőket? Hogy belenyúl a táskámba, hogy kérdés nélkül elveszi telefonomat, mert játszani akar, hogy nekem keni a taknyos orrát, nyalás kezeités erre annyi a válasz, hogy ha gyerekem lesz megtudom? Normális, hogy a 10 éves gyerek nem érti, hogy mi az, hogy a felnőttek beszélgetnek? Belehajol ordítva az anyja arcába, engem elcsitít, mert most ő akar az anyjával beszélni? Minden családi összejövetel az ő kiszolgálásukról, szórakoztatásukról szól. Semmi más téma nincs, az ég egy adta világon. Ha bármi mást szóvá hozok, néznek rám, mint borjú az új kapura. Ha Petike derékig összefosta magát, akkor az attól készült kép végigmegy az asztalnál és mindenki visítozva éljenezik hozzá, ha engem a kemény munkáért előléptetnek arra egy "oké" a válasz. Csak szerintem nincs ez jól?
2018. aug. 29. 12:39
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírások miatt, szerintem érthető így is.
2018. aug. 29. 12:42
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Te is tudod, hogy ez nem normális.

Szeretned pedig semmilyen rokont nem KELL, se felnőttet, se gyereket.


Nekem is van gyerekem, de nem engedném másba kenni a taknyos orrát. És nem, nem tudod meg, ha gyereked lesz, mert nem mindenki kis vadállatot nevel, van aki normális gyereket.

A helyedben én sem mennék el.

Amúgy át is érzem a helyzeted. Az én unokatesóim már tinik, a fele úgy elr.bancosodott, hogy én se vagyok kíváncsi rájuk.

2018. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Nem csak szerinted, de úgyse tudsz ellene mit tenni. Nem kényszerítheted őket semmire. Csak simán ne járj el ilyenekre, nem kötelező jópofizni.

Ha meg gyereked lesz és normálisan neveled, akkor ne aggódj nem fogod megtudni, hogy milyen egy neveletlen kis takony görcs, aki már 3-4 évesen veri a szüleit.

2018. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ja igen. Az ikrek koraszülöttek, az anyjuk erre hivatkozva mindent megenged nekik, és nem egyszer volt példa arra, hogy megütötte a szüleit vagy nagymamámat. Egyszer rám emelt kezét, elkaptam, mondtam, hogy velem ezt nem csinálod, és persze visítozva rohant az anyjához.
2018. aug. 29. 12:50
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Mi rokonságunkban is durvák a gyerekek, pedig egyik unokatestvérem elég kemény és szigorú. Az ő lányai olyan borzalmasak - pedig gyönyörűek és aranyosnak tűnnek, hogy szabályszerűen féltem tőlük. Direkt köcsögök, kilesik a gyengeségeidet. Elég, ha csak az iskolában, oviban látják a társaiktól. Ráadásul van közöttük diagnosztizált mentális beteg gyerek is. Párszor már akarták kérni, hogy vigyázzak rájuk, mert én értek a gyerekek nyelvén, nemet mondtam.

Családi összejöveteleken pedig inni kezdek és süketnek tetetem magam.


"Ha Petike derékig összefosta magát, akkor az attól készült kép végigmegy az asztalnál és mindenki visítozva éljenezik hozzá, ha engem a kemény munkáért előléptetnek arra egy "oké" a válasz. " :D Hát majd lesz nemulass, ha kamaszodni kezdenek.

2018. aug. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer rám emelt kezét, elkaptam, mondtam, hogy velem ezt nem csinálod, és persze visítozva rohant az anyjához.


Jól tetted! Nálunk rokon gyerekek egyáltalán nem tisztelik a nagyanyjukat.

2018. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem olvasom el, a valasz: senkit nem vagy koteles szeretni. Ennyire egyszeru.
2018. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem egyedi a dolog. És egyre több ilyet olvasok, látok.
2018. aug. 29. 13:11
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles szeretni az ég világon senkit, akkor se, ha az illető gyerek. Nem normális, amit a szülők megengednek nekik, meg hogy mindent elnéznek nekik, de ezt nyilván te is tudod. A helyedben már régen abbahagytam volna a családi összejövetelekre járkálást. Főleg, hogy a te ügyeidre a kutya se kíváncsi abban a pöcegödörben.
2018. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Dettó.

Mi nem járunk a rokonokhoz, ennyi

2018. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!