Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tényleg köteles vagyok szeretn...

Tényleg köteles vagyok szeretni a rokonaim gyerekeit?

Figyelt kérdés
Az összes testvérem, unokatestvérem családjában futószalagon érkeznek a gyerekek. Egészségükre, de lassan a kedvem elmegy a családi összejövetelektől, és leginkább nem is a gyerekek, hanem a szülők miatt. 1 és 10 év között vannak vegyesen, összesen hatan, és a terhességek miatt továbbiak várhatóak. Normális az, hogy a húgom e a sógorom között állandóan a balhé megy? Hogy a húgommal egy mondatot nem tudok beszélni, mert állandóan az a téma, hogy a férje nem segít, hogy megint meccset néz, hogy olvassa a levelezéseit, mert ő a feleség, és megteheti? Normális, hogy a unokatesóm ikrei 4 évesen terrorban tartják a szüleiket, és a nagyszülőket? Hogy belenyúl a táskámba, hogy kérdés nélkül elveszi telefonomat, mert játszani akar, hogy nekem keni a taknyos orrát, nyalás kezeités erre annyi a válasz, hogy ha gyerekem lesz megtudom? Normális, hogy a 10 éves gyerek nem érti, hogy mi az, hogy a felnőttek beszélgetnek? Belehajol ordítva az anyja arcába, engem elcsitít, mert most ő akar az anyjával beszélni? Minden családi összejövetel az ő kiszolgálásukról, szórakoztatásukról szól. Semmi más téma nincs, az ég egy adta világon. Ha bármi mást szóvá hozok, néznek rám, mint borjú az új kapura. Ha Petike derékig összefosta magát, akkor az attól készült kép végigmegy az asztalnál és mindenki visítozva éljenezik hozzá, ha engem a kemény munkáért előléptetnek arra egy "oké" a válasz. Csak szerintem nincs ez jól?
2018. aug. 29. 12:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
9%

"Ha Petike derékig összefosta magát, akkor az attól készült kép végigmegy az asztalnál és mindenki visítozva éljenezik hozzá, ha engem a kemény munkáért előléptetnek arra egy "oké" a válasz."

Ennyire vágysz a figyelemre, hogy gyerekekre féltékenykedsz?

Ne menj oda, ha így rühelled őket. Ahogy leírtad, kb mindenki jól elvan rajtad kívül. Egyébként is furcsa nekem, hogy fél tucat gyerek játszik a te idegrendszereddel ahelyett, hogy egymással foglalkoznának. Fel kéne nőni...

2018. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos egyre több ilyen gyerek van. Nekem három gyerekem van, találkozunk bőven szülőkkel, gyerekkel, és alig van egy-egy gyerek közöttük, aki normálisan viselkedik és ismeri az alapvető együttélési szabályokat.

Annyit tudsz tenni, hogy az ilyen gyerekeket kerülöd, tapasztalatom szerint teljesen felesleges a szüleinek szólni, nem értik, mi a probléma (egyáltalán a problémát nem látják abban, hogy pl. élelmiszerboltban visítozva végigrohan, összefogdossa a pékárut és a neki tetszőt pedig még kifizetés előtt elkezdi enni).

2018. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem vagy köteles szeretni.

Ha meg majd saját gyereked lesz nem kell verekedős kis vadállatnak nevelned :) Szóval nem, nem tudod meg, ha nem akarod.

Nem kell velük törődni, és minimalizálni a találkozók számát.

2018. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%

Az én rokonságomban is hasonlóak a gyerekek.

Van egy nővérem, akinek egy 5 éves fia meg egy 2 éves lánya van és a kislány még egész aranyos is, de a kisfiú valami borzalmas..Ha beszélgetünk és mondani akar valamit, de épp nem figyelünk rá, elkezd torka szakadtából üvölteni, hogy figyeljünk már rá.

Aztán ha mondjuk neki, hogy mondja, mit akar, egy órahosszáig meséli a sületlenségeit.

Vannak macskáink is és mindig kimennek a húgával játszani velük, azaz játék címszó alatt ütögetik, rugdossák őket, meg a kisfiú azzal szórakozik, hogy ha látja, ahogy alszik valamelyik cica, odasettenkedik és beleordít a fülükbe, aztán röhög azon, hogy fejvesztve elmenekülnek..Meg felvesz valami seprűt vagy partfist az udvaron és azzal kergeti meg ütögeti őket. Ha persze rájuk szólok, hogy ne bántsák a cicákat, meg beküldöm őket, a nővérem velem veszekszik, hogy biztos nem direkt rúgták meg a macskát, meg amúgy is, az csak egy állat, nehogy már ki se mehessenek a gyereki az udvarra, mert őfelsége Szederke épp alukál...(Ezek után nem csodálom, hogy a gyerekei se bánnak velük normálisan..)

Az unokaöcsém mindig lehozza a tesóm régi szobájából a kirakósokat meg egyéb játékokat és széthajigálja őket, aztán otthagyja, mint kutya a szarát és nekem kell pakolni utána.

Amikor már nem bírom az ordibálást, a hangzavart, bejövök a szobámba és bezárkózok, az unokaöcsém meg olyankor jön utánam és elkezdi rángatni a kilincsemet meg veri, rugdossa az ajtót, közben üvölt, hogy engedjem be.


Még oldalakat tudnék mesélni, milyen irritáló, de a lényeg, hogy ezek után én tuti nem akarok gyereket, nem bírnám ki idegösszeroppanás nélkül, ha ilyeneket kéne nevelnem.

2018. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%

Jézusom utolsó, az ilyen szülőt én addig ütném míg mozog.

Rettenetes a gyerek de erről egyértelmű a szülő tehet aki csak megszülte majd a mai divatos "jajj ne szólj rá mert sérül a kis lelke" címszóval hagyja hogy a gyerek egy agresszív kis akarnok legyen.

2018. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Na az én macskámat egyszer bántotta láthatóan direkt az egyik, kapott is egy hatalmas pofont. Utána egy hétig én voltam a sátán. Meg is lettem fejhangon kérdezve, hogy 'te jobban szereted azt a macskát, mint a xy-t', mire válasz egy határozott és hangos igen volt. Azóta hozzám nem jönnek.
2018. aug. 29. 14:16
 17/26 anonim ***** válasza:
9%
Értem, tehát megpofoztad, hogy megtanulja azt, hogy helytelen agresszíven viselkedni. Ha minden felnőttnek ilyen szuper a gondolkodásmódja a családodban nem csoda, ha neveletlenek a gyerekek.
2018. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%

Én sem szeretem mindegyik unokatestvéremet, mert némelyik akkora "hercegnő", hogy félelmetes.


MINDENNE a hiszi meg a nyávogás megy, ha hozzáér a haja az asztalhoz, már sikít.


Van 2-3 normális, velük tök jó a viszony (9-13 évesek), a többi meg nem érdekel.

2018. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell velük találkozni. Ennyi. Mondom ezt a 14-esnek is. Ha valaki nem hozzánk ad, hanem elvesz belőlünk, azzal nem rongáljuk a saját életminőségünket. az ilyen kapcsolatok megszűnéséből semmiféle kárunk nem fog keletkezni, csak előnyünk, a nyugalom és a hasznos idő.
2018. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
6%

Nem vagy köteles. De téged se kötelesek szeretni.

Szerinted a te viselkedéseddel mindenki elégedett? Biztos, hogy nem. Tolerancia egy fontos dolog a boldog családikörben.

Nyilván nem verjük a macskát és meg kell nevelni a gyerekeket. De biztos a gyereket kell büntetni azért, mert a Szülei nem nevelik rendesen?

Könnyebb a "gyengébbet" utálni és büntetni. Miért nem az anyját pofozod meg? Mert felnőtt és jobban kiáll magáért?

Bocsi, de a hisztiden kinyílt a bicska.

2018. aug. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!