Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sértő, ha a családdal máshol...

Sértő, ha a családdal máshol szállnánk meg? Hogy lehet ezt közölni félreértés nélkül?

Figyelt kérdés

Rövid próbálok lenni. Szegény családból származom, de nagyon szeretjük egymást, ha sikerül, szívesen elmegyünk.

A probléma az ottalvással van, több is.

Hárman vagyunk ugye a babával.

Éjszakára a nagyszüleim szobájába kerültünk, akik önként átmentek aludni másik szobába. Emiatt nekem nagyon ég a pofám. Fiatalosak, de b.sszus, csak az ő otthonuk, szobájuk. Máshogy viszont nem lehetett megoldani.

De egyrészt én ezt nem akarom kérni tőlük.

Másrészt, a ház tömés, felújításra sosem volt pénz, így lassan már elárasztják az egerek. Apám panaszkodik gyakran, hogy az asztalon mászkál, nem hagyja aludni stb.

Így főleg nem szívesen vinném a babám, mert mikor ott voltunk, ez a probléma nem volt az adott szobában.


Kitaláltam, hogy bérelünk szobát, és ott alszunk, a nappalt meg együtt töltjük.

Csak ugye mivel jobb körülmények közt élünk, mint ők, már így is megkaptam többször, hogy nagyságos asszony lettem és társai, pedig pont hogy nem felejtet el, honnan jötem.

Ha elmondom ,hogy nem alszunk náluk, vérig fognak sértődni. Tudom, mert ismerem őket. Látogatni viszont nem tudunk máshogy, és ők sem tudnak gyakran jönni, mert a harmadik emeletre felmászni elég megerőltető.

Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok!



2018. aug. 29. 12:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Az egerekkel, és a penésszel nem akarsz együtt lakni! Mondd meg nekik!
2018. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Menjetek csak egy napra. Ha hosszú az út haza, akkor útközben valahol megalszotok, erről nekik nem kell tudniuk.
2018. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szoktunk úgy menni néha, hogy reggel megynk, este jövünk, de macerás, és persze folyton elhangzik ,hogy de miért nem maradunk holnapig? Főleg, ha a férjem nem dolgozik.
2018. aug. 29. 12:57
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Mondjátok, hogy másnap munka van, vagy más miatt otthon kell lenni (szerelő jön vagy hasonló).

Sértődés nélkül nem tudod ezt sajnos megoldani másként.

2018. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Jól teszitek, ha béreltek. Kész tény elé állítva őket mondjátok, amikor már ott vagytok: "nem akartunk éjjel zavarni, a baba sír néha, vannak éjszakai műsorok" stb. Nem kell az egérkéket felhozni. Az ő védelmüket kell mondani, akkor nem fognak megsértődni.
2018. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom, mit kell nekik az egereken magyarázni. Tök egyértelmű. A gyerek halálos fertőzétst is elkaphat, amit egy felnőtt talan túlél, de egy gyereknek 3 éves korára alakul ki az immunrendszere. Vagy jól, vagy rosszul.
2018. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

Én biztos, hogy azt a pénzt, amit szobabérlésre fizetnék, odaadnám nekik vagy megszervezném az egérirtást.

Ez így tényleg sértő, hogy segíteni nem akartok nekik( pedig szóltak, hogy őket is zavarja az egér), de húzod a szád a körülmények miatt, amit ismersz.

Azt kedvesen el lehet nekik mondani, hogy csak akkor aludnátok ott, ha a körülményeken változtatnak ( amit szívesen kifizettek), ha nem, akkor marad az a verzió hogy reggel mentek este jöttök.

Mi 2 kicsi gyerekkel (oda- vissza 400 km) szoktuk megoldani az egy napos látogatást. Rákészülünk és kibírjuk...

2018. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
"Nem alszunk itt, mert egerek vannak!" Ennyi. Gyerek nélkül sem aludnék egerek között
2018. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

még gyerek voltam, amikor apám azt mondta, hogy ha vendégek jönnek, akkor át kell adni a hálószobát nekik, mert úgy illik, az az igazi vendéglátás, és az a jó házigazda.

Én ezt már gyerekkoromban is hülyeségnek tartottam. Miért kellene átadni a megszokott helyet? A vendég miért nem aludhat egy másik szobában?

De lehet, van benne valami régimódi felfogás, ha nálatok is így van :-)

Ti miért nem aludhattok abban a másik szobában, ahová a nagyszülők átmennek? Esetleg azt is el tudom képzelni, hogy rendbehozzátok.


Ha nem megy, akkor meg meg kell mondani, hogy ez nektek így nem egyszerűen kényelmes. (feltételezem, büdös is lehet, az egerektől)

Vagy tényleg mindig kifogásokat kell gyártani, pl lehet az is, hogy mindenki csak a saját ágyában tud aludni, és ha ott maradtok, akkor nem lesz nektek pihenés.

2018. aug. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

még annyit a kérdésedre, hogy igen, sajnos, sok helyen ez sértő, ha nem alusztok ott, hanem mennétek szállodába. Úgy fogják fel, hogy ők nem elég jók mit házigazdák.

Nekünk is van ilyen rokonunk, elég erőszakos, és sértődős, mi úgy oldottuk meg, hogy nem megyünk több napra hozzá.

2018. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!