Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Párom öccse vállalhatatlan...

Párom öccse vállalhatatlan stílusban beszél velem mások előtt. Köszönni sem köszön. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Több mint két éve vagyunk együtt párommal, mindketten még sok időt töltünk otthon. (Egyetem alatt közös az albérlet) Az öccsével (24/F) eleinte jól kijöttem, már akkor is tudtam hogy nagyszájú és ráadásul nem túl okos de ráhagytam dolgokat. Mostanában viszont rengeteg sikertelenség érte, amit úgy érzem a családján és rajtam is tölt. Munkanélküli, nem csinál semmit. Volt hogy leszólt barátok előtt hogy nem elég gazdag a családom, ezért rossz választás vagyok a testvérének. (én nem panaszkodom egyébként, dolgozunk mindannyian) Miért költök erre vagy arra. Párom volt hogy fizetett kb. 500 forintot nekem boltban, amit meg is beszéltünk,hogy most ő veszi, de a testvére el akarta mindenáron kérni tőlem.

Sokszor nagy butaságokat tud mondani, de azt hiszi neki van igaza, hiába mondjuk neki 3-an hogy nem úgy van. A szülei helyében már rég felpofoztam volna olyan stílusban beszél velük is, de nem csinálnak semmit. Fizetik neki az egyetemet, de már onnan is kirúgták. Nekem van hogy nem is köszön ha olyanja van. Névnapomra-születésnapomra nem kapok tőle semmit, de viszont elvárja. Nagyon elegem van belőle, páromnak jeleztem, rászól, de nem nagyon változik semmi. Teljesen elkerülni sajnos nem tudom. Mit csináljak? Én legyek normális és hagyjam rá? Vagy ne is beszéljek vele? Nagyot nézne ha én sem köszönnék.



2018. aug. 29. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Külön lakhatást nem lehet megoldani sehogy? Mert ha jól értelmezem, együtt éltek albérletben. Ha nem dolgozik gondolom azt a szülei fizetik.
2018. aug. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Párommal az egyetem ideje alatt együtt élünk, de máskor egymásnál vagyunk. Mindketten diákmunkázunk folyamatosan állandó helyen. Az öccse meg otthon él a szüleivel.
2018. aug. 29. 20:52
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek külön, az meg fizesse, ahogy akarja.
2018. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
És a "Párod" mit szól ehhez????
2018. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A szüleivel kellene beszélni, hogy rázzák helyre a fiuk agyát, mert te mégse pofozhatod fel...mondjuk én az ilyen szitkozódását (lsd. amit írtál, "Volt hogy leszólt barátok előtt hogy nem elég gazdag a családom, ezért rossz választás vagyok a testvérének. " nem tűrném, és kikérném magamnak.)


Fizetni meg nem fizetnék neki egy fillért se (ezt meg arra írom, hogy írtad, megintcsak idézlek: "Párom volt hogy fizetett kb. 500 forintot nekem boltban, amit meg is beszéltünk,hogy most ő veszi, de a testvére el akarta mindenáron kérni tőlem.") Ez egy vicc.


Amúgy pedig - amikor csak tehetem - kerülném a társaságát, és/vagy átnéznék rajta, mint az ablaküvegen.

2018. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy elvárja, hogy te vegyél neki dolgokat névnapjára vagy szülinapjára? Elég gyökér vagy te is, már ne haragudj, hogy egy ilyen bunkó parasztra a pénzed költöd. Ne köszönj neki innentől kezdve, nézd levegőnek. Egyébként a párod is érdekes figura, hogy tűri, hogy a foggyos testvére alázgassa a barátnőjét.
2018. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Párom rászól és elhallgattatja de nekem csak annyit mondott,hogy tudja hogy iszonyúan buta és egy f**z, ezt így szólt szerint. Azt mondta ne beszéljek vele és ne is vigyek neki semmit, meg hogy szóljak rá azonnal ha nem tetszik valami. Nem akartam nagy balhét ebből, de kell egy határ. Szerinte a szülei sem ismerik be maguknak hogy h*lye a fiuk.
2018. aug. 29. 21:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De hát akkor ő is megmondta, hogy kell a helyén kezelni azt a gyökeret: ne beszélj vele, ne vigyél neki semmit, szóljál, ha baj van vele.
2018. aug. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%

Én gondolatban egy kis mécsest gyújtanék meg érte - hogy nyugodjon meg a lelke háborgása és hideg fejjel át tudja gondolni az Életét.


Felkeresnék a környéken egyházi vezetőt (papot vagy lelkészt), hogy elbeszélgessek erről a helyzetről.


A szótlanság is megoldás lehet - hosszú távon viszont TELJES ELHIDEGÜLÉS lehet a vége...

2018. aug. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A teljes elhidegülés van, amikor kifejezetten jól jön. Nálunk férj fia ilyen gyökér p..öcs, én ugyan nem tudatosan, de nem tárgyalok vele évek óta. Bevált.
2018. aug. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!