Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem fogadják el?

Miért nem fogadják el?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta arról álmodozok hogy majd egyszer Thaiföldön lakhatok. A szüleim ezt nem annyira szerették volna,és mindig azt hitték hogy csak gyerekes hóbort. De mikor mondtam hogy Thaiföldi fősuliba akarok menni elkezdtek támogatni. Nagyon nehéz volt bejutni, és az első fél év is az volt. Most már több mint egy éve vagyok itt,és párt is találtam ezzel csak annyi baj van hogy az apukám felőli nagyszüleim nem akarják elfogadni. Ők már javában azt ellenezték hogy kimenjek Thaiföldre tanulni,de mikor bejelentettem hogy párom van,teljesen kiborultak. Mamám sírni kezdett hogy milyen szajha unokája vagyok (második párkapcsolatom lesz ez) a papám pedig kiborult és ordibált hogy én fogom tönkre tenni a családot. Most ott tartunk hogy kitiltottak a házukból,addig míg haza nem költözök. Én is ki vagyok bukva emiatt hisz haza nem fogok költözni többé az biztos,barátommal meg főleg hogy nem szakítanék! De tényleg azt érzem hogy ez csak mégjobban szét fogja szedni a családunkat,ami amugy se áll olyan biztos lábakon. Picit úgy érzem hogy az én hibám ez,pedig én csak úgy akarok élni ahogy mindig is elképzeltem. Pár nap és utazok vissza Thaiföldre,így az itthon történtekről lehet nem is fogok tudni és csak attól félek hogy tesómat is piszkálni kezdik. Ti kinek adtok igazat?

2018. szept. 1. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Idősebb emberek mentalitását nem igazán lehet megváltoztatni.

Semmi okot nem adtál rá (írásod alapján) hogy így gondolkodjanak, ezt mondják.


Próbáld meg ignorálni őket, nem tudom mennyire lehetne beszélni velük, gyanítom csak a magukét fújnák és meg se hallanák amit mondasz, persze meg lehet próbálni ezt is.

2018. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Én neked adok igazat,bár sose értettem azokat,akik szándékosan nehezítik meg az életüket.
2018. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Mivel felnőtt vagy, a válasz a következő, írásban:


Szomorúvá tesz, amiért ilyen igazságtalanok vagytok. Ha majd kíváncsiak lesztek rám és az életemre, ezen a számon elértek.

Lányotok, Bettina Zoé


És elköltözöl.

2018. szept. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

A szüleim most is próbálnak velük beszélni ugyanis velem nem hogy szóba se álltak,de reggel még az ajtót is rám csapták. Tudom hogy nem kéne velük foglalkoznom de azért picit bántó hogy ilyenek.:/

2018. szept. 1. 14:37
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

A barátod Thaiföldi?

Ha igen, ezzel a kapcsolattal 2 főbb nehézség van:

1. Teljesen más kultúra, a gyerekeid nem tudnak majd egy konkrét kultúrához sem kötődni.

2. A több 1000 km miatt szüleid nem láthatják majd az unokákat.

2018. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen,Thai.Tudom, ezzel számoltam is,és tudom hogy nem a legjobb de főleg a Thai szokásokra akarjuk majd nevelni,hisz ott élnünk. De ha úgy nézzük bátyámék is külföldön laknak és nekik is sikerült megoldaniuk.
2018. szept. 1. 16:33
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
Az idős embereket sajnos, jobban érdekli, hogy a szomszédjaik mit mondanak, mint, hogy a gyerekük vagy unokájuk boldog legyen. Ne is foglalkozz Velük. Az igaz, hogy más kultúra a párodé, de az is igaz, hogy két nemzedék azonos családban lévő tagjai között pedig generációs szakadék van. Ha értelmesen megmagyaráznák, hogy aggasztja őket, hogy a gyerekeiteknek két kultúra között kell vívódnia, még megérteném. De aki ilyent mond a saját unokájára, hogy szajha, az szégyellje magát!
2018. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Az negatív sztereotípia, vagy tényleg úgy van, hogy ott nagyon magas a HIV pozitívak, AIDS betegek száma?

Meg, hogy nem nagyon lehet úgy elmenni bevásárolni, hogy ne fuss bele ladyboy prostituáltakba... Ez igaz vagy sem?

Én nem tudom, nem vagyok otthon Thaiföldben, csak ezt hallani, olvasni az internet felszínén.

Nem provokálni akarok ezzrel.


De nem lehet, hogy emiatt félnek? (Mondjuk akkor is a Te dolgod)

2018. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És igen,az első az csak rossz sztereotípia.

A prostituáltak pedig attól függően hol élsz. Hogyha nagyobb városokban,vagy egyenesen Bankokba akkor sajnos igen magas a számuk. De ha csak kisebb városokba,ott nagyon kevés van sőt én a barátomék városába még nem is láttam.

És egyébként rám (Mint nőre) nagy veszély nincs ezzel sőt,a normális férfiakra sincs és ezt elmondtam de,lehet ettől függetlenül nem hisznek nekem.

2018. szept. 1. 18:32
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Neked van igazad, nagyanyádék igazi begyöpösödött idegesítő őskövületek, akik érzelmileg próbálnak zsarolni, smire egy megoldás van, le kell tojni.

Thaiföld kb 8000kmre van, nem hiszem, hogy nagy érvágás hogy kitiltottak a házukból, én tuti kiröhögtem volna. Ha itthon vagy gondolom le tudod magad mással is foglalni, ők meg így jártak.

2018. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!