Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rosszul esne, ha a babátok...

Rosszul esne, ha a babátok első szülinapját lemondaná a keresztanyja a semmiért?

Figyelt kérdés

Ehhez tudom, pár dolgot el kell mondanom a körülményekről.

Barátnőm az illető, de kivételesen jó és szoros a kapcsolatunk. Akart is keresztanya lenni, direkt ezért bérmálkozott is. Szereti a gyereket, ahogy eddig láttam.

A szülinapról annyit, hogy inkább az elsőn szerettünk volna bulit, és ez nem azt jelenti, hogy minden évben kötelező lenne a megjelenés, de ezt ő ia tudja. Ajándékot sem várunk. Nem ilyesmire megy ki, nem szokásunk a lehúzás. Csak mégis az első gyerekünk első szülinapja, és megünnepelnénk.

Az indoka, amiért nem jön: megy hozzá a barátja, a lánynál lesznek, ami helyileg távolabb van, de nem messze, kocsi, busz van, amivel nem távolság.

Ami miatt bánt, hogy ő magától, és több alkalommal biztosított, hogy mindenképpen itt lesznek. De akkor miért?

Tudja, hogy nagyon vártuk őket, főleg, hogy beígérte, és még csak nem is magától mondta el, hanem a második rákérdezésemre.

Úgy érzem, pofára estem. Tudom, hogy nem a gyerekem körül forog a világ, nem élek tévhitekben, de b.sszus, ő ígérte magáról.

És ami még bánt, hogy mikor neki úgy kívánta az érdeke, hogy látogasson meg minket, mert a városunkban kellett volna várakoznia pár órát, akkor bezzeg jött.

Mondjátok meg, kérlek, őszintén, hogy bántana-e benneteket.

Meg persze kérdezzetek, ha valami nem tiszta.



2018. okt. 3. 19:48
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nem a bulira vagyok amúgy rágörcsölve, de családi kellemetlenségek miatt majdnem nem is tartottunk. Örültem, hogy mégis lehet, mert összejön annyi fő, de sajna azok maradnak, akik nem kedvelik egymást, és valószínűleg le kell már mondani. De ezt tudja ő is
2018. okt. 3. 19:50
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Bocs, de érthetö módon a barátja, azaz a párja fontosabb neki, mint egy egy éves gyerek szülinapja, aki még semmitnem fog fel az egészböl, föleg, hogy messzebbbröl kellene odautaznia hozzátok.

Másrészt attól, hogy a városotokban van, még nem elöny neki, ha meglátogat benneteket, söt eggyel több kötelezettség, szóval az sem igaz, hogy "azt kívánta az érdeke", hogy meglátogasson benneteket.


Szerintem nagyon túlgondolod az egészet, emiatt nem érdemes rongálni a kapcsolatotokat vagy megsértödni!

2018. okt. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Pont, hogy az első szülinap nem buli, mert éppen a gyerek nem fog rá úgy sem emlékezni. Ne legyél önző. Tarts bulit, ha már van értelme. A gyereknek sem hiányzik ez. A keresztanyja meg hadd legyen a barátjával.
2018. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Közben írtál: így meg, hogy emellett még a zürös családtagok lennének ott és jó eséllye veszekedés vagy stressz lenne csak, még inkább érthetö, ha nem mond le a barátjával töltött idöröl emiatt.
2018. okt. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, rosszul esne. De ha mások majd azt írják, hogy nekik nem, attól még neked nyugodtan essen rosszul :), ezt nem lehet irányítani, az érzések nem akaratlagos jelenségek, úgyhogy tudjál róla, hogy bárhogy érzel, az teljesen természetes akkor is, ha itt esetleg kisebbségben maradsz.
2018. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Úgy látom, több félreértés is volt.

A párja hivatalos, mivel ő is félig családtag.

Másrészt, ahogy írtam, nem lakik messze.

Harmadszor pedig, ahogy írtam is, de, amikor meglátogatott az a két verzió volt, hogy ül a buszmegállóban három órát este tízig, mivel ebben a p.csányi városban sehova nem lehet este menni, vagy feljön. Nekem se volt boldogság este tízkor baba mellett vendéget pesztrálni, de én bezzeg alkalmazkodjak.

Amúgy ez mellékes.

2018. okt. 3. 20:07
 7/23 A kérdező kommentje:
Veszekedés lenne??? Kiforgatni nem kell, ilyesmit nem írtam, és szó sincs róla
2018. okt. 3. 20:07
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Hát- nekem is szrul esne. Főleg-hogy előtte megígérte. Egy órára ráérhetett volna a barátjával is elmenni. Gondolom jutott volna neki egy tányér étel.
2018. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is rosszul esne. Hisz ő a keresztanyuka. Szerintem mindenképpen ott a helye
2018. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Nem bántana. Minden értelmes embernek a partnere az első, nem a barátnő gyereke, még akkor sem, ha keresztgyerekrol van szó.
2018. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!