Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan lehet kezelni egy...

Hogyan lehet kezelni egy ilyen sógornőt?

Figyelt kérdés

A sógornőm mióta megtudta, hogy gyermeket várok teljesen ellenséges lett velem.

Előtte is voltak kissebb megnyilvánulásai de most kiéleződött a helyzet.

Amennyire tudom próbálom kerülni őt. De vasárnaponként anyósomèknàl mindig találkozunk.

Nem tudom, hogy kezeljem őt.


2018. okt. 4. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Muszáj neked menni? Én ilyen helyzetben nem is értem, hogy te, hogy tudod jól érezni magad, egy ilyen helyen..

Nem tudom, de el kéne gondolkodnod ezen..

2018. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Anyósomat nem szeretném megsérteni, illetve jó is a kapcsoltom a család többi tagjával ezt nem szeretném megszakítani.
2018. okt. 4. 14:26
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2 Terhesen az ember könnyen ki tudja magát húzni dolgokból..
2018. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer négyszemközt megpróbálnám megbeszélni vele. Kedvesen mondanám neki, hogy úgy érzem van velem valami problémája, mert sokszor úgy viselkedik amivel megsért engem. Ha tényleg van valami baja, akkor mondja el és próbáljuk megbeszélni, mert nem jó, ha családon belül feszültség van. Aztán ha hajlandó rá megbeszélitek, ha nem akkor meg ne vegyél róla tudomást. Sok más lehetőség nincs, csak ez, vagy ha nem mész olyan helyre ahol találkozhattok.
2018. okt. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Ma van azoknak a terhes nőknek a találkozója itt a gyakorin, akiket valamelyik rokon utál? :D


Ne járj gyakran az anyóshoz. Nem vagy összeragadva a férjeddel/élettársaddal, egyedül is el tud menni meglátogatni az anyját. Meg az anyuka is el tud menni hozzátok anélkül, hogy a sógornőt magával vinné. Ilyen egyszerű, feleslegesen bonyolítod túl.

2018. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Ó, mi már mesterien űzzük az elkerülést.

Én rühellema sógornőmet, de anyósnál ugye évente 3x találkozunk. Köszönni sem mindig köszönünk egymásnak, de konkrétan 1 árva szót sem szólunk egymáshoz, de még kerülni is igyekszünk egymást. Férjem sincs jóba a húgával, szóval nem csak én vagyok így.


De hogy ez anyósnak miért jó, azt nem tudjuk.


SZóval ne szólj hozzá, kerüld amennyire lehet.

Amúgy meg ideje lenne lassan végleg leszakadni anyósról, saját családotok lesz. Nem kell MINDEN vasárnap átmenni, lehet enélkül is jó a viszony.

2018. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Pont lesz*rnám mit irigykedik a sógornőm... sőt még dicsekednék is, hadd egye a fene :DD
2018. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Pont ahogy 7-es ;) A sógornőktől nem kell fosni. (megjegyzem anyóstól sem). Beszól? Leszarom.

Amúgy oda mindenki csak vasárnap mehet? Menjetek szombaton, akkor nem kell találkoznod vele.

2018. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Lesz még gondod. Nemcsak sóg.nőddel, hanem anyóssal is. Majd mikor már "terhes" lesz minden vasárnap átmenni, vagy meglesz a pici és nem akarod hurcolni, pihenni akarsz és lesz durci h de eddig mentetek, most meg felvitte az isten a dolgod... Stb. Bár ne legyen igazam, de az hogy nem akarod anyóst megbántani, erre enged következtetni. De nagyon! Egy normálisan gondolkodó ember nem sertődik meg, ha nem megy valaki rendszeresen, mert esetleg más dolga van, fáradt vagy nincs kedve egy emberrel találkozni...


De hogy ne legyek off.. Ha beszól kérdezd meg, hogy ezt most miért mondja? Hogy értette, mert neked ez bántó? Amúgy is mi köze a dolgaitokhoz? Azonnal OTT kell lereagalni mindent!

2018. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Engem azért utál a sógornő, mert én úgy próbáltam kezelni, mint egy állítólag felnőtt embert ha már 23 éves. Ő a tökéletes ember a családjukban az anyja szerint, mert annyira kiszolgálja, favorizálja és ennek pont ez kell, mert ha nem vagy mellette akkor ellene vagy!

Na én ellenség vagyok számára. Egy ideig bántott a dolog mert semmi ésszerű oka nincs rá. Hát az lett a vége, hogy besokalltam és nyíltan kimondtam az anyjaéknak, hogy utálom a kedves lányát és ő is engem és ez nem fog változni már... Ők is elég furán állnák a dolgokhoz. Amikor vita van, csak én lehetek a szar. Amikor segítség kellett, hozzám jöttek először, nem a lányához, mert annak nem lehet szólni. Nem én kezdtem, de nem fogom magam hagyni. Most igyekszem leszarni, már kevésbé idegesít a látványa is, bár még mindig el tud kapni egy idegroham ha meglátom hirtelen. Aztán lenyugszok. Szánalmasnak tartom, hogy ilyen sivár élete van. Csupa álszent kapcsolat, mert nem tudja elviselni az őszinteségét, hogy másképp gondolsz valamit. Róla rosszat nem mondhatsz!

2018. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!