Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Használtak már ki rokonok?

Használtak már ki rokonok?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Engem konkrétan nem, de anyukámat igen.

Nagyvárosi, újgazdag rokonok (maradjunk abban, hogy könnyű egyeseknek elfelejteni, honnan indult az életben el) nyáron megkérték anyukám, aki bölcsiben dolgozik, hogy felügyelje már náluk 2 hétig a gyerekeket napközben, 3 és 7 évesek.(más nem ért rá). Anya szabadságát alatt felutazott Pestre hozzájuk. Azt tudni kell, hogy a ház, akármilyen szép, sosincs rendberakva, rumlis nagyon,akkor is, ha tudják, hogy vendég jön. Vasalni meg takarítani jár hozzájuk valaki. Na anyukám elvolt, játszottak, olvastak, sétálni voltak. Hagytak otthon pénzt, hogy boltban bármit tudjanak venni. Anya persze mosott, rendet is rakott, sütött sütit atb. Persze azt tudni kell, anyum nem az pletykálós, beszédes fajta,de el voltak,nem volt súrlódás. Na a "nagyságos" asszony édesanyja bejelentette, hogy majd lemegy a 2.hetre és majd ő vigyáz a gyerekekre, de anya ne maradjon ott. Szóval felpakolták a buszra, hogy viszlát,ez van, még annyi sem volt bennük, hogy az utazását kifizessék. Kapott egy csomag kávét és bonbont (anya cukorbeteg,jó választás). Nagyon megalázva érezte magát, jogosan. Azóta nem is ajánlotta fel, illetve nem jött, mikor felhívták.

2018. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

1

Nem értem a problémát ... Természetes, hogy ha a nagymama ráér, akkor a távoli rokonnéni szívességét nem veszik igénybe tovább. Mosni és sütni pedig anyukád magától kezdett el. Most miért más a hülye?


Kérdező, igen. Aztóta tudok neme mondani. Azonnal. Mindenre.

2018. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Lehet, más nem érti meg, de megkérték "szorult" helyzetükben valaki segítségét, aki jószívvel elvállalta - saját szabadságában. Nyilván, aki nem ahhoz szokott, hogy mocsokban meg rendetlenségben éljen, az elkezd maga körül rendet rakni. A nagymama, meg nyugidt szívvel maradhatott volna a seggén otthon, soha nem akar jönni, ha hívják, de most tudta, hogy anya ott van és nem kedveli (apai ági rokonok, anyát válás óta nem szereti, holott a viszony jó anya/apa közt). A kedves nagymama nem tud kimenni a gyerekkel játszani, mert mindig mindene fáj, meg nézi a tv-t egész nap. Ja meg nedves törlőkendő helyett domestosos fertőtlenítő kendővel törölte ki a gyerek popsiját, nyilván öt azért nem hívták, kvázi gyerekvigyázásra többet (persze, volt ott náluk nyilvan eleget).

Az egész eljárás volt rendkívül megalázó, semmi fú ne haragudj, nem így volt megbeszélve, de a békesség kedvéért maradjunk ennyiben. Én nem voltam a városban, így édesanyám az én lakásomba nem tudott menni, csak haza, ami kb 120km vonattal. Így mikor kiraknak egy buszmegben, Pesten és azt mondják, na ezzel kimehetsz a vasútra, az sztem undorító egy dolog.

Nyilván, ki, mihez van szokva

2018. okt. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem,mert nem vagyok debil.Segíteni viszont segítettem,de csak egy személyen,mert ő tényleg igazán megérdemelte.
2018. okt. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen... A szüleim.

Ők elmennének külföldre a tesóimmal (nekem már nem fizették, mert valakinek a kutyákra is vigyázni kell). Koliban lakok egyetem mellett, megkeresek havi 40 ezret diákmunkából, ebből havi 5000 forintok maradnak, azokat gyűjtögetem, ők természetesen nem támogatnak.

Először otthagytak kaja nélkül. Aztán kiderült, hogy a 4 kutyának (az egyik allergiás 2 dologra) sincs eledele. Aztán egy vihar alatt lecsapódott az áram, nekem meg tippem sem volt, hogy hol kéne visszanyomnom, a majdnem lemerülő telefonommal mobilnettel megkérdeztem ezt, mire megkaptam, hogy most nem ér erre rá (48 órán keresztül [több üzenettel később] b@@@aszott rám). Aztán jött a tulaj, hogy anyámék 1,5 hete lógnak a lakbérrel és állítólag nekem kéne kifizetnem... Erre sírva fakadtam és ő megmutatta hol kell visszanyomni a villanyt (házon kívül egy épületben, ahol mobillal kellett világítani, mert a körte nem volt kicserélve), ő volt a legnormálisabb.

A kutyák nem voltak szobatiszták (az ágyba is becsináltak többször), nekem onnan több mint 2 óra volt a suli/munkahelyem, nem volt áram 2 napig, kosz és mocsok volt, és még ők kunyeráltak tőlem 20 ezret, mert drágább a hely, mint hitték, utaljak már át (nem tettem meg)!

Aztán hazajöttek. Mi volt az első mondatuk? MIÉRT nem főztem, hogy mire hazaérnek a 1,5 hetes tengerparti nyaralásból meleg étel várja őket?!

Azóta fújunk egymásra, mert persze berinyáltak, hogy nem küldtem pénzt. Rohadjanak meg, ez a véleményem mai napig.

2018. okt. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy rokoni család.

Többször vigyáztam a kisgyerekükre, mert hát nekik sürgős dolguk van, meg én úgyis itthon vagyok egyetem mellett. Egyszer viszont nekem lett volna szükségem segítségre. Be kellett menjek abba a városba a kórházba, ahol ők laknak, mindezt törött lábbal. Megkérdeztem, hogy el tudnának-e vinni a kórházba, mert tömegközlekedéssel dupla annyi idő és nehézkes, mire közölték, hogy oldjam meg, ők nem taxi szolgálat.

Onnantól befelyeztem a nekik való segítést. Persze megint jelezték, hogy hoznák a gyereket, mire megmondtam nekik, hogy nem vagyok ingyen óvoda, oldják meg maguk, én egyszer kértem valamit, erre ők elhajtottak a francba, így nem szükséges tovább tartanunk a kapcsolatot.

Megsértődtek és lecsapták a telefont. Azóta nem hallottam róluk. Kapják be.

2018. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!