Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti taxiznátok a saját rokonait...

Ti taxiznátok a saját rokonaitokat?

Figyelt kérdés

Elég jól élünk a párommal, de mindenért megdolgoztunk, a javainkhoz családi támogatást szinte alig kaptunk, inkább csak lehúzást. Most, hogy jó autónk van, meg sokat kirándulunk, mindenki velünk akarja cipeltetni magát. Megyünk külföldre munkamegbeszélésre, anyám már hisztizik, hogy ő miért nem fér be. Ha elmegyünk Budapestre kirándulni egyet, már magyaráz valaki, őt miért nem vittük el. Elmegyünk bárhova, mindenhova megjegyzi valamelyik rokon, hogy ő is jönni akar velünk, legközelebb hívjuk el. Persze viszonzás nincs, ők sosem hívnak sehova, sokszor még a rokoni összejövetelekre sem!

Mindenkinek van saját autója, a testvéreink jól keresnek és még otthon élnek, a szüleink sem élnek rosszul, ha a huszonéves testvéreinket ennyire pátyolgatni tudják (egyik sem ad bele semmibe, ingyen élnek meg kajálnak otthon, miközben sokat keresnek). Bármikor megtehetnék, hogy elmennek ide-oda kirándulni, miért én cipeljek mindenkit? Összekoszolják az autót, volt, hogy a rokon után nekem kellett még a chipses zacskót is eldobni a saját kocsimból, meg a ruháit összeszedni. Ha mi beülünk a párommal valami jó étterembe, senki nem akar velünk enni, ami kellemetlen. Valamelyikük még megjegyzéseket is tesz az életmódunkra.

Én szeretek úgy utazgatni, ahogy a párommal kettőnknek jó. Ebbe nehezen fér bele más. Ingyen elvitetnék magukat oda-vissza 3-4-500 km-es utakra, bele nem adnak az üzemanyagba, még egy üdítőre sem képesek meghívni, én meg kerülgessem őket, hallgassam 1-2 embernek a többórás panaszkodását az életére vonatkozóan, ha meg akarok út közben állni, nem szeretik, meg mindenhol eltévednek (volt, hogy egyik rokont külföldön, szakadó esőben 1,5 óráig kerestük, telefonja lemerülve).

Tinálatok is szokás, hogy a jobbmódú családtagokra ilyen elvárások nehezednek? Miért én cipelnék mást, ha neki is van kocsija, pénze talán még több is az ingyen lakhatás miatt, és én tűrjem a kellemetlenségeket, meg én alkalmazkodjak másokhoz a saját pénzemen?


2018. okt. 16. 11:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Mindenkinek megvan a maga élete. Ha családi kirámdulásról lenne szó, akkor oké, néha (évente mondjuk) belefér. De mi az, hogy egy munkamegbeszélésre vagy egy kirándulásra jönni akarnak ők is? A gyertyát esetleg nem akarják tartani az ágy végébe?
2018. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Hát ne alkalmazkodj. :) Mondd meg, hogy sajnos nem tudjátok elvinni és kész. Biztos nem viselném, hogy tönkretegyék az utazásomat.
2018. okt. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem jár hozzánk anyós, anyám.

Nem tudnak az utazásainkról sem.

Tudod mikor tartsák a markukat bármiért is. Nyomor volt a gyerekkorunk, most is csak lehúznának, érzelmileg, anyagilag, szabadidőben.

2018. okt. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy taxiznám.

Néha-néha leszervezünk egy balatoni bor-túrát vagy egy pesti kiruccanást, ahova társasággal megyünk, de ki is akadnék, ha valaki számon kérne, hogy hova mentem a párommal, és mi az hogy nem vittem magammal X.Y.-t.


Ha olyan a program, akkor ok a társaság, ha nem olyan, akkor meg nem ok.


Mondjuk hozzá tartozik, hogy mi nem szennyezzük tele a Facebookot indulós, úton levős, fagyizós, ebédelős, borozós, szomorú-hogy-haza-kell-menni, wc-re sorban állós, stb. képekkel, így kb nem is tudja senki, mikor hol vagyunk, csak ha utólag elmeséljük :)

2018. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Néha vannak családi közös programok. De mindig nekem kell megszervezni, mindig én vezessek. Azokról is szépen leszokunk :) És tényleg az a gond, hogy nincs viszonzás. Nincs olyan, hogy akkor utána meg valami más a családban kitalál egy másik programot és elhív minket. És ez nem is a pénzről szól.
2018. okt. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére a rokonaimnak van autója. Nagyon ritkán taxizom őket, évente 2 alkalommal, a üzemanyagpénzt fizetik.

Jelenleg az egyik munkatársam kifigyelte melyik az én autóm! A munka végeztével látom, ott várakozik a parkoló autóm mellett, és azt várja vigyem őt haza! Előzetes megbeszélés nélkül! Ezt az élősködőt kell leráznom. Megkérem a főnököt szeretnék elöbb lelépni (10 perc) és ott hagyom! Kedves kolléga oldja meg!

2018. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
2018. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Élősködőknek hívják az ilyeneket.
2018. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekel hogy a rokonoknak mi a véleménye. Megtanultam nemet mondani akárkinek. Simán megmondom, hogy nem viszem el, mert dolgom van amihez semmi közük.


Ebben a történetben a párodat sajnálom igazán. A rokonaid teljesen belemásznak a kettőtök életébe aminek a tapasztalatom szerint nincs túl jó vége. Egy kiránduláson én csak a párommal lennék és nem az anyámmal, testvéreimmel vagy a rokonaimmal.

2018. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az ő rokonai ugyanezt csinálják, nem csak az enyémek. Mi az esélye annak, hogy valakik pont kifogják, hogy nem csak egy családtag ilyen szemtelen, hanem több is?
2018. okt. 16. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!