Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat

A kérdés

Miért mondja ezt a sógornő? Csupán jó szándék vagy lehet mögötte más is?

Pár napja beszélgettem vele. Ő sógornőként a párom testvérének a barátnője.

A gyerekvállalásról beszélgettünk. Nekik már van egy gyerekük(hozzáteszem 2 hónap után becsúszott).

A lényeg, hogy meséltem neki, hogy jövőre ha minden jól alakul lakás vásárlás ügyileg mi is szeretnénk gyereket vállalni. És elkezdi azt mondani, hogy szerinte ez milyen korai, hogy a páromnak hagyjak időt etc. Tehát teljesen az jött le, hogy ez neki nem tetszik. Mondtam is neki, hogy úgy érzem mintha nem tartanád a párom elég érettnek ehhez a feladathoz. Ez nem igy van de ő imádja őt és azt szeretné, hogy jól menjen a dolga.

Ez így még meg is állná a helyét ha... De ők nincsenek kifejezetten jóba, sőt a párom kifejezetten nem kedveli őt. Kicsit megszólalt bennem valami, hogy ez nem biztos hogy jó szándék volt.

Ti mit gondoltok?

2018. okt. 18. 19:15  Privát üzenet  

A válaszok
Nem akar konkurenciát a gyerekének,ez ennyi,készülhetsz ha lesz baba még jobban fog szekálni..

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2018. okt. 18. 19:20 Privát üzenet
Amit az első mond egy lehetséges ok, a másik lehet, hogy ő megbánta, ezért beszél így.

A válasz 97%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2018. okt. 18. 19:45 Privát üzenet
“lakás vásárlás ügyileg mi is szeretnénk gyereket vállalni.” Talán ezért mondta.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2018. okt. 18. 19:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, hogy nagyobb lakást vegyünk.

# 4/9Időpont 2018. okt. 18. 19:55 Privát üzenet
dubitus nevű felhasználó válasza:

"a párom kifejezetten nem kedveli őt"

Akkor miért pont az ő orrára kötöd, mikor és milyen feltételekkel akartok gyereket?

.

Lehet, csak azt savallja, hogy ti előbb anyagi, lakhatási téren akartok előbb valamire jutni.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/9Időpont 2018. okt. 18. 20:16 Privát üzenet

"Nekik már van egy gyerekük(hozzáteszem 2 hónap után becsúszott)."

Lehet, hogy úgy van vele, hogy ti legalább ne a saját károtokon tanuljatok, mint ők.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2018. okt. 19. 09:28 Privát üzenet

Csak nekem fura, hogy a párod által nem kedvel nővel beszéled meg az ilyen intim dolgokat? Utána, meg miért nézel furcsán, ha olyat mondd, ami nem tetszik?

Magánügybe nem kell beavatni illetékteleneket, probléma megoldva!

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2018. okt. 19. 13:28 Privát üzenet
dubitus nevű felhasználó válasza:

Vérig sértődnék, ha párom olyannal beszélne meg családi dolgokat, akit én kifejezetten nem kedvelek!

.

Odamentél sógornődhöz pofonért.

Szerencséd, hogy ate párod ezt fergeteges veszekedés nélkül eltűűrte.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2018. okt. 19. 17:01 Privát üzenet

Meg se kellett volna vele beszélni.

De tudom, milyen. Közös lakás és stabil munkahely mellett tervezett babát vártam, mikor a 16 éves unokahúgom nekiállt osztani az észt, hogy szerinte korai. Hát én is csak lestem.

Többe vele ne beszéld meg.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2018. okt. 19. 17:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Baj, ha a férjem fiútestvérével és főleg a feleségével olyan semmilyen a viszonyom? Nem vagyunk rosszban, de nincs közös témánk. Van még itt olyan, akinek hasonló a helyzete?
Jogosan haragudtam meg?
Lassan elfogy a türelmem, de nem akarok veszekedni, mit tegyek? Ti mit mondanátok?
Ti elmondanátok a sógornőtöknek, hogy a nagy értékű ajándéka felhasználhatatlan volt?
Féltékeny sogornö. Kinek van még ilyen sògornöje?
Mit csináljak, ha féltem a gyerekemet a sógornőmtől?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Rokoni kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!